PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5787}
7,4 56 130
ocen
7,4 10 1 56130
7,3 9
ocen krytyków
Gattaca Szok przyszłości
powrót do forum filmu Gattaca - Szok przyszłości

Pytanie

ocenił(a) film na 7

[spoiler] Jak myslicie Vincent uratowal swojego brata podczas ostatniej tzw "proby tchorza". Widzimy gdy bohater "holuje" nieprzytomnego brata do brzegu zatrzymuje sie i spoglada na niebo jakby sobie pomyslal nic i nikt nie powstrzyma mnie w podrozy w kosmos. Mysle ze nie chcial juz ryzykowac kolejnego "problemu" i zostawil go na srodku morza.

Pucin

Wszystko się tak szybko potoczyło po tej scenie, że szczerze powiedziawszy nawet nie zauważyłam braku brata Vincenta [nie pamiętam imienia], teraz bardziej się nad tym zastanawiam i nie wiem.. możliwe, że zostawił go nieprzytomnego na plaży, albo tak jak mówisz; spojrzał w niebo i po prostu rozluźnił rękę. Sama nie wiem.. czy Vincent byłby do tego zdolny? Fajnie by było gdyby jeszcze ktoś się włączył (;

ocenił(a) film na 8
calin_a

Przecież brat Vincenta przeżył i pojawił się później w filmie jako detektyw. Dawno oglądałem ale z tego co pamiętam to ten młody śledczy był jego bratem.

użytkownik usunięty
_Pablos_

Ale tutaj chodzi o scenę na końcu filmu, kiedy oni są dorośli i się spotykają w przeddzien podróży Vincenta.
Szczerze mówiąc ja też nie bardzo wiem co się wtedy stało.

ocenił(a) film na 8

Jak dla mnie oczywiste jest to, że uratował brata. Nie doszukiwałabym się tam czegoś więcej, w tej scenie kiedy Vincent patrzy w niebo. To całkowicie ni miałoby sensu- jak sam Vincent o sobie powiedzieł: "nie jestem mordercą" dlatego jeszcze bardziej nie pasuje mi tutaj pozostawienie własnego brata, pomimo całej tej rywalizacji jaka była między nimi.

ocenił(a) film na 8

a to przepraszam...

ocenił(a) film na 10
_Pablos_

Ech... Dlaczego patrzyl w niebo? Moze dlatego, zeby namierzyc lad?(Pamietamy?- mgla dookola, brat boi sie, ze nie znajda powrotu..?)

ocenił(a) film na 7
smok_adi

Wtedy raczej byloby ujecie na twarz bohatera ktory patrzy do gory a nie ujecie nieba, ktore raczej dla widza nic nie powie(gdzie jest brzeg).

smok_adi

Ja też uważam, że namierzał brzeg po gwiazdach, a brata uratował bo nie był mordercą.

ocenił(a) film na 7
Pucin

Skoro wrocil po niego i zaczal go holowac do brzegu to nie widze powodu dla ktorego mialby go pozostawic nagle na pastwe losu.

ocenił(a) film na 8
Pucin

Uważam, że ten motyw nie miałby większego znaczenia ważnym jest fakt że teoretycznie słabszy stanął do rywalizacji z silniejszym i po wtóry raz wygrał co pokazuje słabość tamtejszego systemu.
Marzenia potrafią sięgnąć gwiazd...
Marzenia Vincenta sięgnęły gwiazd.

ocenił(a) film na 9
gadas1

DOKŁADNIE! To znaczy ta scena. Gorszy który pokonał okowy genetyki i zrealizował swój sen o gwiazdach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones