PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5787}
7,4 56 130
ocen
7,4 10 1 56130
7,3 9
ocen krytyków
Gattaca Szok przyszłości
powrót do forum filmu Gattaca - Szok przyszłości

10/10 ARCYDZIEŁO

ocenił(a) film na 10

Wreszcie po kilku latach obejrzałem ten film i mogę powiedzieć, że wydaje mi się tak samo świetny jak kiedyś, jest genialny, gdybym miał wybrać z ulubionych filmów ten najlepszy, wahał bym się tylko między tym i "Skazanymi na Shawshank".
Chyba w żadnej produkcji nie wyczułem tak niesamowitej atmosfery która - wraz z muzyką - tworzy ten film.
Film serdecznie polecam ludziom myślącym, dla których nieważne są liczby trupów na godzinę, pocisków na minutę i przekleństw na sekundę. W zasadzie nie obchodzi mnie co piszą o "Gattace" inni dla mnie jest to MAJSTERSZTYK i tak pozostanie.

ocenił(a) film na 8
Miczal

I to się nazywa mieć dobry gust. :]

ocenił(a) film na 10
Miczal

"Gattaca" jest rzeczywiście filmem pięknym i nie mam nic do dodania, to po prostu trzeba obejrzeć.

cornholio_2

Taak...zgadzam sie z wami niesamowity film, zupełnie niepowtarzalne kino

ocenił(a) film na 10
Miczal

zgadzam sie w 100%, film jest poprostu wybitny i wspaniały, doskonały pod każdym wzgledem

ocenił(a) film na 8
Bozenka

Ja też się zgadzam ^^ właśnie obejrzałem i nie żałuję :) Polecam każdemu.

Miczal

Film ukazuje jak wazne sa marzenia i ile jestesmy w stanie dac zeby je spelnic.
W pewnym sensie po obejrzeniu zmienilem swoj poglad ten temat. Wlasnie w ten sposob powinno dzialac kino.

Miczal

"Film serdecznie polecam ludziom myślącym, dla których nieważne są liczby trupów na godzinę, pocisków na minutę i przekleństw na sekundę."

A ja uważam, że jest dość brutalny.

Bardzo mi się podoba.

Morgan_Mortimer_Graff

"A ja uważam, że jest dość brutalny."

No proszę, uzasadij to. Brutalny ? Chyba w jakimś głebokim kontekście.

A film naprawdę genialny. mieści się w pierwszej dziesiątce najlepszych filmów SF.

nie polecam fanom Matrixa 2 i 3 części. Pierwszej jak najbardziej.

ocenił(a) film na 8
Eron

Dobrze ,że dodałeś "pierwszej jak najbardziej" ;)
Choć ja jestem fanem Matrixa ogólnie, i uważam ten film za arcydzieło.

pozdro
PS: ,8,29/10 i prawie 600 miejsce...

ocenił(a) film na 9
Kwic

ad PS:
Widać za dużo osób głosowało.
Ciekawostka http://img243.imageshack.us/img243/1776/wtfek5.jpg

ocenił(a) film na 10
Morgan_Mortimer_Graff

Nie wiem czy mamy to samo na myśli, ale ja także uważam, że jest brutalny, chociaż wg mnie w kontekście tego jak są ludzie postrzegani. Pokazuje, że nie ważne, w jakim społeczeństwie się żyje ludzie i tak znajdą wykładnik stratyfikacji, będą dzielić na lepszych i gorszych. Tylko najbardziej wytrwali, dążący do spełnienia marzeń, spełnią je mimo przeciwności i braku społecznego przyzwolenia.

Film świetny, bardzo uniwersalny przekaz, doskonała gra aktorska, arcydzieło kina. I pomyśleć, że obejrzałem go dopiero 10 lat po jego powstaniu. Nic tylko dalej poszukiwać perełek kina!

ocenił(a) film na 10
Miczal

ten film mozna okreslic jedna piosenka - Oasis - Wonderwall... naprawde mimo tego ze jestem fanem "ciezkiego" i czysto amerykanskiego kina (wg niektorych) jakim sa wytowry Q.Tarantina to jednak cos we mnie czasem peknie i obejrze film ktory ma cos naprawde do zaoferowania.... takim jest gattaca- na samym koncu cos mna poruszylo....

ocenił(a) film na 9
Miczal

Wspaniały, dający do myślenia film. Pamiętam, że za pierwszym razem obejrzałem go "przez przypadek". Jak widać można czasem dobrze trafić.

ocenił(a) film na 10
Miczal

Naprawdę się zgadzam, ten film to geniusz, dawno nie widziałem tak dobrego scenariuszu, akcji raczej nie da się przewidzieć, podkład muzyczny znakomicie pasuje do scen, tak jak ująłeś arcydzieło 10/10

ocenił(a) film na 9
Miczal

Zgadzam się w zupełności, film wybitny, olbrzymie wrażenie.

ocenił(a) film na 8
Miczal

Piękny… Zachwycający… Fascynujący… A z drugiej strony odpychający. Wizja jaką stworzył debiutujący tym filmem Andrew Niccoli jest niezmiernie zastraszająca, niepokojąca i kto wie może nawet możliwa do zrealizowania. Stworzył on niejednoznaczny obraz o chęci spełnienia swoich marzeń, o miłości, która nie zna granic, stawiając przy tym pytania związane z wykorzystaniem inżynierii genetycznej i segregacją społeczeństwa na lepszych i gorszych. Do tego te wspaniałe zdjęcia naszego rodaka, ta niezwykła muzyka… Piękne… Po prostu piękne…



8/10 i serduszko

ocenił(a) film na 10
Redox

owa wizja przyszłości jest niepokojąca ze względu na realizm..
już teraz zaleca się młodym małżeństwom aby zbadali swoją kompatybilność DNA by wykluczyć niektóre schorzenia - z jednej strony to bardzo dobry pomysł bo nikt nie chce sprowadzać na świat dziecka, które miałoby cierpieć przez resztę życia i być zależnym od urządzeń i innych ludzi..
ale z drugiej strony, gdy zacznie się eliminować choroby, to co cię stanie z tymi którzy teraz się urodzili? zostaną 'inwalidami', niepełnosprawnymi ludźmi.. zacznie się dyskryminacja. i jak pokazuje ten film - nieuzasadniona

ocenił(a) film na 9
diana6echo

Podobne wrażenia mam patrząc na Cyberdyne z Terminatora i "tarcze antyrakietowe". Czy to nie przerażające że filmowe wizje stają się naszą rzeczywistością? To samo jak oglądałem Wall-E. I to niestety chyba tak będzie wyglądać. Jeśli ropy starczy a lodowce nie stopnieją ;)

Nie zmienia to faktu że Gattaca jest niesamowita, ale bez muzyki Nymana nie byłoby to samo. No ale w końcu po to jest Muzyka w filmach.

ocenił(a) film na 10
amlam

..jak ktoś chce zobaczyć jak przyszłość będzie wyglądać to odsyłam do tego filmu oraz do książek Asimova.

ocenił(a) film na 7
diana6echo

Polecam "łowcę androidów" z muzyką Vangelisa. Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones