PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31610}
7,8 9,0 tys. ocen
7,8 10 1 8984
7,9 20 krytyków
Fitzcarraldo
powrót do forum filmu Fitzcarraldo

Wersja językowa

ocenił(a) film na 8

Mam pytanie. Czy ten film został nakręcony w języku niemieckim? Bo ja mam wersję z głosami hiszpańskimi bodajże, które jednak brzmią jak glosy orgyinalnych aktorów. Czy taka wersja jest "w obiegu"? Nurtuje mnie to pytanie ;).

Dobry_2

Hmmm - w ciekawostkach stoi, że film kręcono po niemiecku. Posiadam ten film na dvd z magazynu Zwierciadło i tu natomiast wszyscy (oprócz Indian rzecz jasna) mówią po niemiecku.

Eskimo

Pomyłka - w pierwszym zdaniu powinno stać "angielsku" miast "niemiecku".

ocenił(a) film na 8
Dobry_2

Ja oglądałem DVD gdzie aktorzy mówili po niemiecku - a która w którym języki został ten film nakręcony, to nie mam pojęcia. Zapytaj najlepiej Herzoga:)

ocenił(a) film na 10
Dobry_2

Ja mam wydanie angielskie! i takie też film zostało nakręcony,
i specjalnie patrzylem na autentyczność głosów jak kupowałem Kiński brzmi jak Kiński a Cardinale jak Cardinale, zresztą pierwotnie w rolę Fitzcarraldo, wcielił się Jason Robards jednak rozchorwał się chłopina i nie mógł już wrócić do na plan zdjęciowy co ciekawe partnerowął mu wtedy Mick Jagger. Pozatym jakoś sobie nie wyorażam Claudi Cardinale po niemiecku. ;)

ocenił(a) film na 10
Dobry_2

Bzdura. Film został nakręcony po niemiecku jak wszystkie wcześniejsze filmy Herzoga!

ocenił(a) film na 10
Lambro

Polecam ci dokument który pewnie widziałeś a jesli nie to zobacz raz jeszcze "Mój najlepszy szatan". Są tam fragmenty zdjęć nakreconych z udziałem Jason'a Robards'a jesli on mówił po niemiecku to ja jestem Szkotem z chińskim akcentem! Skoro Herzog zamierzał nakręcić film po angielsku bez Kińskiego to z Kińskim też nie mógł tego zrobić? Wszyscy aktorzy z Kińskim na czele po angielsku na filmie mówią, ale jakoś nie wyobrażam sobie Cardinale mowiącą po Niemiecku. Pozatym mam ten film przed oczyma i chyba widze w jakim języku mówią (ruch warg i takie tam) a że Niemcy uwielbiają dubbing to nie dziwne ze jest tez w wersji niemieckiej, ale orginalnie nakręcony został po angielsku czy ci sie to podoba czy też nie. ;)

ocenił(a) film na 10
Dobry_2

Przyznaję się do winy. To było po angielsku:)