PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1222}

Filadelfia

Philadelphia
7,9 289 963
oceny
7,9 10 1 289963
7,4 34
oceny krytyków
Filadelfia
powrót do forum filmu Filadelfia

Otóż słyszałam pewną teorię że to czarni w Afryce gwałcili małpy i na odwrót a jakie są wasze
teorie?

ocenił(a) film na 9
nudecroft

SIV to wirus podobny do HIVa ale żyje jedynie w małpach, po przeniesieniu się tego wirusa do ludzkiego organizmu wyewoluował on z czasem do naszego HIVa. Wirus SIV który nosiły małpy, przeszedł na człowieka w drodze polowania; ludzie polowali na małpy, patroszyli je i jedli. HIV i SIV są retrowirusami, cały czas zdarzają się przypadli zakażenia ludzi innymi retrowirusami które przeszły z małp na ludzi.

Są jeszcze inne teorie:
-Przez zakażone (oralne) szczepionki przeciwko polio. Szczepionki "Chat" powstały z komórek nerek małp z rejonu Congo i Ugandy
-Przez zakażone strzykawki. Ludzie w Afryce nie używali strzykawek jednorazowo (tak jak się powinno) i zakażeni myśliwi przenieśli przez nie wirusa HIV na innych ludzi.
-Przez kolonizacje Afryki w latach 1980. Wiele czarnych ludzi pracowało w przymusowych obozach pracy gdzie warunki były ciężkie a ludzie cały czas słabi, głodni i wymęczeni. Chory szympans czy inna małpa dostała się do obozu, ludzie ją zjedli. W zmęczonym organizmie SIV miałdobre warunki to rozwoju w HIV.
-Jest jeszcze jedna mało prawdopodobna teoria mówiąca o celowym rozpowszechnieniu wirusa HIV w celu wymordowania wszystkich gejów.

Twoja teoria jest możliwa jednak bardzo mało prawdopodobna, mało kto wie, ale szanse zakażenie się HIVem przez seks wynoszą oko 1 do 600 (niektórzy twierdzą, że jest jeszcze mniejsza szansa). http://media.wp.pl/kat,1022939,wid,9452912,wiadomosc.html

brydz0

No widać że coś wiesz na ten temat, dzięki za odpisanie.

brydz0

Jeżeli szanse zakażenie się HIVem przez seks wynoszą tak niewiele, to w jaki sposób się zarażają homo i dlaczego tak wielu homo jest chorych ? Skoro AIDS to horoba homoseksualistów (sam piszesz, że jest teoria mówiąca o celowym rozpowszechnieniu wirusa HIV w celu wymordowania wszystkich gejów), to nie rozumiem, dlaczego geje mieliby się zarażać, a hetero nie ?

ocenił(a) film na 9
_Jowi_

Była nazywana gejowską plagą przez nieodpowiedzialność amerykańskich mediów w latach 80tych. Najpierw chorobę zauważono u gejów i media to podłapały. Tutaj trochę więcej: https://pl.wikipedia.org/wiki/GRID_%28medycyna%29
Tutaj jeszcze więcej ale po angielsku: http://www.gayinthe80s.com/2014/04/1980s-hivaids-why-was-aids-called-the-gay-pla gue/

Takie było pierwsze wrażenie choroby, a jak wiemy, pierwsze wrażenia są najważniejsze w poznawaniu czegoś/kogoś.

Te teorie trzeba traktować z przymrużeniem oka, zwłaszcza o eliminacji gejów, i napisałem to 3 lata temu raczej jako ciekawostka.

brydz0

Dzięki :)
Ja sobie jeszcze pomyślałam, że zwyczajnie pary heteroseksualne uprawiające seks zabezpiecząły się prezerwatywą, na uwadze mając niechciane poczęcia. W przypadku seksu analnego wśród gejów (proszę wybaczyć za szczegółowe przedstawienie obrazu), czują oni mniejszą presję w związku z czym widocznie po prostu uważali, że nie ma sensu się zabezpieczać. To chyba dobry trop, biorąc pod uwage, że własnie choroby przenoszone drogą płciowa a w tym AIDS nie były w tamtym czasie tak rozpowszechnione i znane, jak dziś.
Ta teoria również odpowiadałaby na nurtujące mnie pytanie, dlaczego na chorobę cierpieli głównie geje płci męskiej, a nie lesbijki.

ocenił(a) film na 10
brydz0

Osobiście uważam że to wyszło z ludzkiej ręki ponoć jak szukali szczepionki chyba na polio bądż mnij realne ale możliwe ,,,,broń biologiczna ale nie wierzę że Afrykanie jedli mięso małp i się zarazili przecież ten wirus ginie w wyższej temperaturze a jeśli jedli małpy to były pieczone na ogniu jak każde mięso w Afryce oni surowych zwierząt nie jedzą.

ocenił(a) film na 8
nudecroft

Jest jeszcze teoria, że w celu wywołania reakcji obronnej organizmu wstrzykiwało się odrobinę krwi zwierzęcej do organizmu człowieka, pojawiała się gorączka i organizm zaczynał się bronić. Nie pamiętam przeciwko jakiej chorobie stosowało się dawniej takie metody w Afryce (malarii?).

nudecroft

Ta teoria jest okropna! Nie zdziwiłabym się, jakby ją jakiś rasista wymyślił.

Indra_5

Wiesz mi się czasami wydaje że matka natura jest według antyrasistów najbardziej rasistowska.

filozof71

nie, nie uważam, że matka natura jest rasistowska, nie podoba mi się teoria.

Indra_5

wyprane mózgi... HIV to virus który został stworzony laboratoryjnie. Interpretacja dowolna, pozdrawiam

Unobomber

nie mam wypranego mózgu

Indra_5

Nie winie Ciebie ani nikogo tutaj, winie system.

Unobomber

Hm, oceniłeś mnie po 1 komentarzu, gratuluję takiego daru ;) I jakoś nie idę ślepo z prądem, ani nie wierzę w rzeczy narzucane przez media etc. Więc daruj sobie takie teksty, też bym mogła teraz Ciebie pooceniać, ale nie widzę w tym najmniejszego sensu, ani nie uważam, że miałabym rację.

Indra_5

przepraszam, głośno pomyślałem czytając opinie, odpowiedziałem Tobie ponieważ jestem pierwszy raz użytkownikiem opcji "odpowiedz". Myślałem, że będzie to odpowiedź do ogółu.

Unobomber

Wybaczam, choć to i tak chyba nie zmienia faktu, że również mnie tak oceniłeś. Z czym się w ogóle nie zgadzam. No i mam nadzieję, że się nie mylę. Ale uważam, że nie jest to dyskusja na forum dot. filmów. Lepiej kogoś poznać zanim się go negatywnie oceni. A nie ma chyba większej obrazy niż powiedzieć komuś, ze ma wyprany mózg przez system. Ale już kończę rozmowę. I życzę miłego wieczoru.

Indra_5

zauważ, że tam jest liczba mnoga, po pierwsze a po drugie to decyzja należy do Ciebie czy potraktujesz to jako obrazę czy wpiszesz w google jakieś hasło i zaczniesz zadawać pytania czy nas faktycznie oszukują.

Unobomber

ale o jakim pytaniu Ty piszesz? Ja tylko zwróciłam uwagę na jakąś teorię, nie powiedziałam, że wierzę w nią. Weź się ogarnij, wiem dobrze o jakie oszustwa Ci chodzi zw. z system, światem, zgadzam się z Tobą. Ok, jest liczba mnoga, tamtych ludzi nie znam, ale znam siebie i wiem, że się mylisz oceniając mnie tak. Są ludzie, którzy nie myślą, szara masa nie myśli, podąża za swym bogiem, autorytetem, modą. Wierzy w racje większości etc. Ale to, że ktoś jest na forum filmowym i napisze coś pod jakimiś durnymi teoriami, nie znaczy od razu, że nie ma mózgu i go nie używa. Może piszę nieskładnie, ale chcę szybko zakończyć tę gadkę.

Indra_5

odpisałaś bardzo czytelnie, zrozumiałem przesłaną myśl i feeling Tobie towarzyszący. Nie chciałem spowodować zniszczeń pisząc wyprane mózgi, to było impulsywne przyznam.

proszę o wyrozumiałość.


btw Tylko na nas spójrz, wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami;
- lekarze niszczą zdrowie
- prawnicy niszczą sprawiedliwość
- uniwersytety niszczą wiedzę
- rządy niszczą wolność
- główne media niszczą informacje
- religia niszczy duchowość
Jeśli urodzisz się u kochających rodziców kŧórzy mówią Tobie że, 2+2=5
potem idziesz do miłych nauczycieli którzy mówią Tobie, że 2+2=5
potem idziesz na uniwersytet i profesorowie z tytułami przed nazwiskami mówią Tobie że 2+2=5
wszyscy przechodzą przez ten sam system Media nieustanie mówią Ci że 2+2=5 nic wiec dziwnego że ludzie idą przez życie wierząc........2+2=5

Unobomber

Ja o tym dobrze wiem. A mnie by nie przekonali, ze 2+2=5. Tzn w wielu kwestiach mnie nie przekonali(nie wmówili mi). Uwierz, że mamy ze sobą więcej wspólnego niż Ci wydaje (wnioskuję to po Twoich wpisach, bo widzę jak myślisz, ŻE MYŚLISZ, no i widzę, że tak samo jak ja). Ale to forum naprawdę nie jest do opisywania swojej osoby, oraz swojego spojrzenia na życie, świat.

ocenił(a) film na 10
nudecroft

http://theplaylist.net/remember-late-jonathan-demme-great-video-essay-use-close- 20170426/

AutorAutor

OK, już sprawdzam.

AutorAutor

Ciekawy materiał.

ocenił(a) film na 10
nudecroft

Bo Jonathan Demme był ciekawym reżyserem.

AutorAutor

No pewnie masz rację, że był.

ocenił(a) film na 5
nudecroft

Coś ty się tych małp tak uczepił haha

niko_filmweb

To była tylko taka teoria którą kiedyś usłyszałam i tyle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones