PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836119}
6,0 47 947
ocen
6,0 10 1 47947
5,9 32
oceny krytyków
Eternals
powrót do forum filmu Eternals

Jedynki

ocenił(a) film na 9

Prawie 20% ocen to jedynki? Widzę, że słowo "różnorodność" dalej działa na Polaków jak płachta na byka, a obecność postaci LGBT to większe fantasy niż kamienie nieskończoności. Przykre ale bez zaskoczenia

magdaxd

"Domyślam się, że rozmawiam o swoim dziadku z 4 osobami, bo ty normalny nie jesteś i najprawdopodobniej masz jakieś rozdwojenie jaźni XD" Chyba ty masz rozdwojenie, bo nie pisałem o jednym dziadku, a dziadkach i pradziadkach. Myślisz, ze będę ci podawać wszystkie informacje. Chyba śnisz. bahahhaa

Damian24

Babcia musiała ostro dawać, jak miałeś wielu dziadków. Jeden umarł w obozie, a potem ci o tym opowiedział (sic!), a drugi co? Pradziadkowie? Na ile pokoleń wstecz rozmawiasz? Ze swoim xpra dziadkiem policjantem Żydem też?

Poza tym, logicznie myśląc, wciąż pytam: w czym wspomnienia twoich dziadków są nadrzędne od wspomnień mojego? Kolejne neonazistowskie myślenie. Nie masz dowodów potwierdzających, że twoi dziadkowie mówili prawdę, tak jak chciałeś dowodów ode mnie. Więc w czym twoja racja jest twojsza od mojszej?

To, że mój dziadek miał takie a nie inne wspomnienia nie oznacza, że w żadnym niemieckim liceum nie dochodziło do szerzenia złej ideologii, że nie dochodziło do nadużyć. Mój dziadek się z tym nie spotkał, ale nie znaczy, że nie było nieprawidłowości. Jak pisałam ojciec mojego dziadka fascynował się nazizmem i chciał należeć do partii. Zachłyśnięty tą ideologią, zupełnie jak ty był ślepy, bo nazizm po prostu przyzwalał na to by socjopaci się realizowali, a Hitler był jedynie marionetką partyjną. Mój dziadek poznał taką opresję nazistowską na własnej skórze, bo jako młody chłopak był do niej przymuszony. Mój dziadek miał swój własny obóz koncentracyjny we własnym domu i czując się Polakiem po prostu z niego uciekł, do swojej ojczyzny. Doświadczenia mojego dziadka są o tyle cenne, bo zawierają relacje z obydwu stron. Ze strony Niemców, którzy wcale swojej władzy nie wybrali i ze strony Polaka. Wcale Niemcy nie byli tacy źli, a Polacy tacy dobrzy. Żydzie byli w Polsce różni. Jedni palili domy Żydów podczas wojny by przejąć ich majątki, inni ukrywali Żydów we własnych domach, narażając się na śmierć. Niemcy wierzyli, że Polska zaatakowała państwo niemieckie i zrobiła zamach na ich rząd. Polska nie zaprzeczyła. Hitler uznał za dowód podpisane przymierze z Anglią i Francją. Przejął rząd francuski, który mu po prostu oddał państwo, a Anglia udawała że nie istnieje, więc atak przeprowadzono na Polskę. Hitler wierzył, że tak było, Niemcom to wmawiano. Pod koniec wojny Niemcy nie mieli ochotników do wojska, mężczyźni byli brani siłą i zmuszani do pójścia na front pod groźbą śmierci. Oni też byli ofiarami systemu, a ty człowiek taki wielki, chce stawiać się w pozycji Boga i eksterminować cały naród. Zupełnie jakbyś był nieślubnym synem Hitlera. Jakby Mein Kampf było twoją Biblią. Brawo! Przykład polskiego patrioty! Wzór, tak tylko że narodowca i neonazisty.

ocenił(a) film na 7
Damian24

Każdy jest wyprany przez ideologię. Ty też. Jak chcesz poznać swoją to zastanów się czym dla Ciebie jest normalność.

ImponujacyNick

Przecież on już to napisał. Czyta książki historyczne, słucha punk rocka, pisze bloga i chciałby (wątpię by posiadał) mieć broń i bezkarnie zabijać ludzi, których uważa za "zdrajców rodzaju". Taką wizję siebie przedstawia publicznie, tak chce być postrzegany.

...w zasadzie przykre...

magdaxd

magdaxd proponuje Madziu trochę poczytać. hahaha A bloga nie musze pisać zajmowałem sie programowaniem, tworzeniem stron i seo. Sam sobie mogę stworzyć serwis.

Damian24

Zaś ja jestem królową angielską i mogę tupnąć, dmuchnąć i twój domek zdmuchnąć...

ImponujacyNick

Żeś zabłysnęła jak zwykle. Przykre, to jest to że masz ptasi móżdżek. Tragedia bahahahaa

ImponujacyNick

Sory nie do ciebie imponujacy

Damian24

Kto tu ma ptasi móżdżek? ;) Nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem nawet do kogo napisałeś i prawidłowo oznaczyć osobę, ale z ciebie programista XD

ImponujacyNick

Nie kochany, to jest właśnie ten podział.

„Prawica to system, który ewoluował powoli z praktyki tysięcy pokoleń, a lewica to dziecko teorii, Dla prawicy teoria została wywiedziona z życia, dla lewicy Zycie jest wtórne do teorii. Dlatego też prawica szanuje tradycje jako źródło inspiracji. (…)

Prawica wierzy że każda osoba odpowiada indywidualnie za swój rozwój. Lewica również chciałaby doprowadzić ludzkość do doskonałości. Ale w systemie lewicowym cel wyznacza
Grupa „ekspertów” uznanych przez anonimowe państwo. „Eksperci” nakreślą drogi, a reszta społeczeństwa zmuszana jest do przyjęcia i wiernej realizacji projektu.

Wolność dla prawicy polega na nietykalności uczciwie gromadzonej własności prywatnej, natomiast lewica wrogo odnosi się do wszelkiej własności prywatnej i stale przeprowadza na nia zamachy poprzez konfiskatę całości (rewolucja) bądź częściową (podatki).

To wszystko wynika z odmiennego rozumienia rzeczywistości. Mówiąc najprościej: według prawicy” wszyscy jesteśmy różni, ale razem, a według lewicy „wszyscy jesteśmy tacy sami, ale osobno”. Oznacza to, że dla prawicy nasze różnice psychiczne i fizyczne powodują, że w społeczeństwie dopełniamy się i w ten sposób wspomagamy. Lewica twierdzi, że wszyscy jesteśmy identyczni w sensie moralnej równości, a wiec możemy egzystować bez wzajemnej
współmierności i współodpowiedzialności. Prawice trudno zdefiniować, ponieważ odżegnuje się od jakiejkolwiek ideologii, która wiodłaby do tłumaczenia rzeczywistości w sposób totalny i definitywny. Twierdzi, że nasza cywilizacja wyrosła z trzech tradycyjnych korzeni: etyki greckiej, prawa rzymskiego i religii chrześcijańskiej. Prawica twierdzi wierzy, że pochodząca z tych źródeł prawa jest uniwersalna, absolutna i transcendentna. Lewica natomiast opiera się na moralnym relatywizmie. Ma w zapasie cały bagaż ciągle zmieniających się ideologii, rzekomo tłumaczących rzeczywistość in toto„ – Prof. Marek Jan Chodkiewicz „O Prawicy i lewicy” Polecam przeczytać książkę.

Są ci którzy bronią starego początku świata, który jest wywiedziony z życia, a tymi którzy wymyślili sobie jakąś teorie, to się nazywa ideologia.

Wolisz kwadratowy las gospodarczy, czy różnorodny park narodowy ?

Damian24

A to nie prawicowcy wycinali lasy, a lewicowcy z tym walczyli? XD

Z tego tekstu wynika, że straszny z ciebie lewicowiec XD

ocenił(a) film na 7
Damian24

"Prawice trudno zdefiniować, ponieważ odżegnuje się od jakiejkolwiek ideologii, która wiodłaby do tłumaczenia rzeczywistości w sposób totalny i definitywny (...) Prawica twierdzi wierzy, że pochodząca z tych źródeł prawa jest uniwersalna, absolutna i transcendentna" Kurtyna.

ImponujacyNick

Proponuje przeczytać jest tam masa źródeł i nie tylko to. Wszystko jest wytłumaczone. Nie będą ci przepisywać książek.

ImponujacyNick

Nie ma tu żadnej sprzeczności po prostu tekst, jest wycinkiem z większej całości.
Jeśli zacznę tłumaczyć, to zacznie pisać do każdego zdania wytłumaczenie, rozwidli się
na 10 000 tysięcy tematów. Problem jest bardzo prosty w PRL nauki ścisłe, były nietknięte, a nauki społeczne, czy humanistyczne zostały zideologizowane. Została wymazana cała masa wiedzy lub została wykrzywiona. Tego po upadku teoretycznym komunizmu nie zmieniono. Jeśli z książką Prof. Marka Chodkiewicza się nie zgadzasz, to proponuje się z nim zmierzyć. Życzę powodzenia ;) Książka została napisana specjalnie z innymi profesorami w Stanach Zjednoczonych, by wyprostować, co zostało wykoślawione w czasie Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, a nie zostało wyprostowane.

magdaxd

Jak ktoś będzie z rodziny Teda bundy'ego, albo Hannibala lectera i będzie przez niego wychowywany nie będzie normalny. Jak w filmie "czerwono smok" Hannibal Lecter zapytał się agenta Willa Grahama, czy uważa się za mądrzejszego od niego. Will Graham odpowiedział, ze nie jest mądrzejszy lecz miał jedna przewagę nie był opłakany. Ja znam wnuków i dzieci komunistów nie są normalni. Dzieci ludobójców wspierają później inne dziwactwa i ideologie. W Polsce dzieci z środowiska komunistów ludobójców, byli często hipisami i weszli w buty swoich rodziców. W mojej rodzinie walczyli za Polskę we wszystkich konfliktach od czasów królestwa polskiego i jestem zupełnie inaczej wychowany.

Damian24

Najpierw przeczytaj to co napisałam, potem oceniaj. Póki co, to ty wykazujesz się w swoich wypowiedziach zachowaniami zaślepienia, głupoty a nawet socjopatii...to po twojej wypowiedzi można stwierdzić uprzedzenia rasowe i ksenofobię. Historia to taka prawda, na którą zgodziła się większość i w każdym kraju przedstawiana jest inaczej. Jak mówił mój dziadek "to tylko zwykli ludzie". Zwykli Ludzie, którzy nie mieli wpływu na polityków, którzy byli okłamywani lub przedstawiano im inną wersję wydarzeń. Niemcy wierzyli, że to Polska ich zaatakowała. Hitler też w to wierzył. Polska podpisała pakt z Anglią i Francją o wzajemnej pomocy, w którym zawarli nie odtajone do tej pory zapisy. Po zamachu na jego osobę (dziś wiemy, że z rąk partii opozycyjnej, wtedy nie wiadomo czyjej) Hitler obwinił za to Polskę i zatajone zapisy w pakcie. Tak przedstawiono młodym Niemcom sytuację. Porozumienie Polski z Anglią i Francją miało na celu zamach na państwo niemieckie. Prawda jest taka, że póki nie odtajnią tych zapisów to po dzień dzisiejszy nie wiemy czy miał rację czy nie... więc wciąż nie znamy prawdy o historii, ale godziny się na to, co zostało przedstawione do ogółu.

magdaxd

Mam do ciebie ważne pytanie, magdo. Otóż czy potępiasz Armiego Hammera za jego słowa („Jestem w 100 proc. kanibalem”; „Potrzebuję twojej krwi, pragnę jej”; „Co gdybym chciał odciąć jeden z twoich palców u nóg i trzymał go zawsze przy sobie w kieszeni, żebym miał kawałek ciebie w swoim posiadaniu?”) do Elizabeth Chambers?

magdaxd

ALE SIĘ KŁÓCILIŚCIE. MAGDO, KTÓRY KOLEGA BARDZIEJ DENERWUJE: Damian czy Adrian Krystian?

Shadow_dawnego_gggggg

Jak już napisałam nie raz, pisz więcej, pisz jeszcze... Pokazujesz kim jesteś i przypuszczam, że nawet osoby, z którymi miałam niezgodność (gratuluję prób stalkingu, żeby wyszukiwać mnie w różnych dyskusjach na filmwebie) zaczną mi współczuć...

Jak cię tak podniecam, to podpowiem, że masz jeszcze kawał morderczej roboty do wykonania, bo pod wieloma filmami się wypowiedziałam, a zaliczyłeś dopiero tysięczną cząstkę tego...

magdaxd

Magdo, ufffffffff, to ty:
https://fishki.pl/fishka,zdjecia-z-dziewczynami-fishki-pl,131617.html
Już mnie podn... Lubię waleczne kobity. ,,Stalking"??!?!?!?!? Przecież jesteś w elitarnej grupie moich wrogów. Zalicza się do nich np. skurczybyk, Gniewny13, Resvain. najbardziej lubie sie przekomarzac z jakiem45. Popatrz:
https://www.filmweb.pl/film/Pa%C5%BAdziernik-1927-96369/discussion/Taki+wielki.. .,2141904
Boje sie tylko hyrkana, on jest psychiczny. a ty boisz się mnie. Tylko czy jest czego? Shadow to równy, sympatyczny gość.

Damian24

Damianie, ale długo z tym (tą?) szaleńcem magdąxd walczyłeś, gratuluję wytrwałości. Ja mam takie same problemy z hyrkanem.

Czorny_Narzeka

"Prawie 20% ocen to jedynki? Widzę, że słowo "różnorodność" dalej działa na Polaków jak płachta na byka, a obecność postaci LGBT to większe fantasy niż kamienie nieskończoności. Przykre ale bez zaskoczenia"

Film jest o czym innym. Podsyłam opis :)

"Opowieść o Eternals - przedwiecznej rasie nieśmiertelnych istot, które zamieszkiwały Ziemię i ukształtowały jej historię"

ocenił(a) film na 1
Czorny_Narzeka

nie wiem o czym ty piszesz ale na pewno plan NWO wdrazany przez satanistow jest konsekwentnie

ocenił(a) film na 6
Czorny_Narzeka

Myślę, ze w żaden sposób się to nie odnosi do tego, ze występują tu postacie lgbt. Jest to jednak nieco śmieszne, jak bardzo starają się to upchać, wszystkie tematy po kolei, dyskryminacja czarnoskórych, innej orientacji, kobiet itd. Film kuleje w innych aspektach i to raczej dlatego ma niższe oceny. Są na pewno tez ludzie którym nie odpowiadał sposób przedstawienia eternalsów w porównaniu do komiksów. Jeśli ktoś jest tak nastawiony, na pewno nie będzie podchodził entuzjastycznie do produkcji

ocenił(a) film na 2
Czorny_Narzeka

Bo ten marny film to jest kpina z rozumu i ludzkiej godności. Wygląda jakby był zrobiony tylko i wyłącznie w celu wepchania tam propagandy multikulti, lgbt i get woke... Żenada

użytkownik usunięty
Czorny_Narzeka

Skoro nie rozumiesz skąd taka reakcja, to znaczy, że nie jesteś świadomy sytuacji na świecie. Ludzie staraja się protestować w każdy sposób. Te 1ki to jedna metod walki z globalistami, ktorzy probuje rozwalic te cywilizacje w drobny mak. Po to tworzy sie LGBT, Black Lifes Matter, Antife, rasizm, antysemityzm itd aby dzielić ludzi. Po to się na siłę wszędzie wpycha gejowstwo, nowe płcie i inne bzdury. Zdajesz sobie sprawę, człowieku, że w 20 osobowej klasie 11-12 letków połowa dzieci uważa, że jest homoseksualna albo ma złą płeć? Gdyby im nikt nie prał mózgów na wszystkie sposoby, to by same na to nie wpadły, szczególnie w wielu 11 lat. W Polsce tego aż tak myślę, że się nie odczuwa, ale np. w wielu państwach zachodnich, 90% postaci w reklamach to są murzyni albo jakieś ciapaki. Człowiek się czuje jakby w Afryce mieszkał. W społeczeństwach, w których 99% ludzi to ludzie biali, w 90% reklam, katalogów reklamowych itd. występują czarni. To samo dotyczy LGBT i wyzawców tej ideologii. Co się dziwisz, że ludzie mają już dość i protestują.

ocenił(a) film na 9

XDDDDDDDDDDDDDDDD

Czorny_Narzeka

Tolerancja dla różnorodności jest widoczna po ilości zablokowanych wpisów, o lgbt można pisać dobrze lub wcale. Młodzi mają kojarzyć Tenę, nie Atenę.

ocenił(a) film na 9
wlader

Można pisać dobrze albo nie łamać regulaminu

Czorny_Narzeka

Dzięki za pozwolenie, nie skorzystam

Czorny_Narzeka

corny, przestań się na mnie gniewać, tylko odpowiedz na pytanie: jak jest po rumuńsku PO? Taki obrońca domokracji jak ty powinien to wiedzieć.

Czorny_Narzeka

Mi osobiście się film podobał jako zapychacz czasu. Masa niewykorzystanego potencjału ale OK.

Motyw LGBT był absolutnie zbędny, bo nie wnosił NIC do filmu. Tak jak scena homo seksu w Cieniach i Kościach.

Trudno przyjąć do wiadomości, że ktoś może się irytować na wciskane na siłę elementy tego typu? w 100% filmach/serialach ostatnich 5 lat jest wątek lgbt. Jakby było tak z wątkiem czarny=złodziej, to by była ogólnoświatowa afera. Jakby było tak z bóg=wybawienie to lewactwo by posrało się z nerwów. Ale z jakiegoś powodu cały świat ma z uśmiechem łykać propagandę LGBT? Pytam, dlaczego?

I nie absolutnie nie mam nic do takich osób, znałem w życiu parę i nawet się przyjaźniłem. Dlaczego jednak jest to wpychane na siłę WSZĘDZIE ?

ocenił(a) film na 9
Lailonn

Wciskane na siłę? Cała postać Phastosa jest zdefiniowana przez swoją ziemską rodzinę i to ona jest jego napędem do działania. Ten motyw wnosi do filmu jednak całkiem sporo.

Czorny_Narzeka

Nie wnosi nic, bo inni bohaterowie nie byli tak "wprowadzeni". Tak samo absolutnie bez sensu był Kit Harrington. Absolutnie bezużyteczne sceny i postać chyba tylko po to aby lista aktorów lepiej wyglądała.

99% narzekań na wątki rasy/płci/seksualności w filmach NIE pochodzi z powodu żadnych "fobii" jak próbuje to wmówić lewica z kompleksem oblężonej twierdzy.

Bond ma być facetem - może być czarny ale jednak kolorowych za mało w UK żeby było to takie naturalne . Zmianę na kobietę będę hejtował.

Lara Croft ma być kobietą, Aniołki Charliego też. Liu Kang w Mortal Kombat ma być azjatą. Serio trudno zrozumieć, że problemem jest na siłę zmienianie rasy/płci/seksualności pod publiczkę i polityczną walkę?

Niech zrobią fajny film/serial gdzie bohater po prostu będzie gejem/lesbijką i OK

Zamiast tego robią fatalną Bat Woman gdzie aktorka w wywiadach gada jak to najważniejsze w serialu, to że jest lesbijką :o

ocenił(a) film na 9
Lailonn

No spoko ale jak te przypadki, które podałeś mają się do "Eternals"? Rzuciłeś skrajnymi przykładamj, które nijak się mają do narzekań względem filmu Marvela. Poważnie widzisz w tym filmie zmienianie rasy, płci i seksualności pod publikę czy polityczną walkę?

"Nic nie wnosi bo inni nie byli tak wprowadzeni". Przecież ten argument jest absurdalny. Tutaj praktycznie każdy z bohaterów jest przedstawiony na swój własny sposób. Motyw Druiga i jego odpowiedzialności za to co się dzieje. Makkari, której motywacją jest rodzina czy Ajak, która traktuje grupę jak swoje dzieci. Drugi został wprowadzony zupełnie inaczej niż Ajak ale nie sprawia to, że jego wątek nic nie wnosi.

A Kit raczej miał być bezużyteczną postacią. Nie pierwszy raz Marvel kogoś wrzuca do filmu tylko po to żeby jej teaser zrobić.

Czorny_Narzeka

czorny dalej narzeko!!!!!!!!! Niech nie narzeka, bo przyjdzie takie dzień, że przyjdzie bidroń i wyprowadzi lewactwo do ziemi obiecanej i skończy się narzekanie ....

ocenił(a) film na 6
Czorny_Narzeka

jest wiekszy kit niz kamienie bo to nie człowiek tylko robot kur mac

ocenił(a) film na 5
Czorny_Narzeka

To te 20% nie miały prawa dać "1"? Nie każdemu musi podobać się ta "różnorodność i wątki LGBT". Czy zamierzamy ich resocjalizować do konkretnej linii poglądów?

ocenił(a) film na 4
Czorny_Narzeka

Ten film po prostu jest słaby.

ocenił(a) film na 5
Czorny_Narzeka

Lecz się psycholu

Czorny_Narzeka

Całowanie się dwóch panów nazywasz różnorodnością? To nie ma nic wspólnego z roznorodnoscią, takie sceny u normalnych ludzi wzbudzają wstręt, to tak jakby nagle w filmie o superbochaterch jakas postac narobiła na podłogę i zaczęła rozsmarowywac patykiem po ścianie swoje dzieło. Normalni ludzie nie chcą oglądać takich rzeczy z zaskoczenia, jakby film był reklamowany jako film o zboczeniach czy innych takich to bym wiedział czego się spodziewać, a tak to walnęli klocka bez ostrzeżenia. Naprawdę, ludzie, litości.

ocenił(a) film na 9
TomaszM91

Chłop co całusa porównuje do wypróżniania na podłogę XDDDDDDDDDD

Czorny_Narzeka

Mam do ciebie ważne pytanie, czorny. Otóż czy potępiasz Armiego Hammera za jego słowa („Jestem w 100 proc. kanibalem”; „Potrzebuję twojej krwi, pragnę jej”; „Co gdybym chciał odciąć jeden z twoich palców u nóg i trzymał go zawsze przy sobie w kieszeni, żebym miał kawałek ciebie w swoim posiadaniu?”) do Elizabeth Chambers?

ocenił(a) film na 9
Shadow_dawnego_gggggg

Potępiam, a do czego zmierzasz?

Czorny_Narzeka

hammer chciał zgrillować i zjeść żebro Courtney Vucekovich. A Paige Lorenze, powiedział, że chce znaleźć lekarza, który usunie jej żebra. Mówił, że może usunąć te dolne, a on je uwędzi, ugotuje i zje !!!! ("Nie potrzebujesz ich" - powtarzał - opowiadała kobieta, dodając, że był "stuprocentowo poważny"). Lorenze wyznaje, że Armie... wyciął jej nożem na skórze literę "A", jakby chciał ją "oznaczyć". ,,Nie tylko było to ekstremalnie bolesne, ale on później jeszcze chwalił się tym znajomym" - twierdzi.
A idol lewactwa też jest kanibalem:
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/farsz-do-piero%C...
Wstydzilibyście się za niego. Co, go juz nie potepisz?

ocenił(a) film na 9
Shadow_dawnego_gggggg

O co Ci chodzi z tym Hammerem, co on ma do tematu filmu xD

Czorny_Narzeka

Jesteś lewakiem, co udowodniłeś założeniem tego tematu. Mnie klasyfikują jako ,,prawaka", ale tu to trochę mylące.
Wszyscy psy wieszają na Hammerze za jego skłonności kanibalistyczne, a tu okazuje się, że krakowski lewak też ma takie skłonności. Nie próbuj tu mydlić, mieszać. Piszesz: ,,O co Ci chodzi z tym Hammerem". A co z Samuelem Jonatanem... Co, niby co wolno Samuelowi, to niewolno Armiemu H.? Czy lewactwu wszystko wolno....

Czorny_Narzeka

OJ LEWAKI, LEWAKI:
https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/586078-szokujacy-wpis-pracownika-uj-farsz-do- pierozkow-z-plodow

Czorny_Narzeka

To już wam nie wystarczy, że przerabiacie płody na autostradę. Chcecie je także jeść.

Czorny_Narzeka

ty, czorny, to twoja towarzyszka?
https://i.redd.it/ais46657irw51.jpg
Bojowo jesteście nastawieni. Już się boję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones