PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=446373}

Eksperyment

The Experiment
7,0 60 004
oceny
7,0 10 1 60004
6,0 9
ocen krytyków
Eksperyment
powrót do forum filmu Eksperyment

The Stanford Prison Experiment to jeden z ciekawszych materiałów na film moim zdaniem. Jednak w bardziej dokumentalny sposób, niż w ten amerykański z happyendem. Niemiecki wydaje się bardziej surową wersją tej historii. Pamiętam, że film z 2001 zrobił na mnie wielkie wrażenie. Dzisiaj oglądam prawie to samo ale z 2010 ze znaną obsadą, spłycony z nieuzasadnionymi czasami zachowaniami, bez takiego polotu jak pierwowzór. Dla mnie niemiecki ma 9/10 amerykański 4/10.

Sined

gdzie masz happyend w wersji amerykanskiej? pozatym niemiecka wersja znacznie odbiega od prawdy.

emu_

a co amerykanska jest bardziej prawdziwa? jeszcze bardziej odbiega od niemieckiej. Do tego musieli wpieprzyć wątek z laską (i tu masz happyend, bo w końcu się spotkali tak? i żyli szczęśliwie bo czy długo to nigdy nie wiadomo). W obu widzę motyw sikania na twarz się twórcom podoba. Jakie to fetysze teraz są w tych filmach.

Sined

owszem jest, bo niemcy odbiegli od prawdziwej historii. w amerykanskiej wersji tylko jedna osoba zginela (co moim zdaniem bylo calkowicie niepotrzebne), a w niemieckiej prawie wszyscy straznicy i paru wiezniow. bardzo waznym motywem w remaku byl motyw homosexualny, ktory rowniez wystapil w eksperymencie standford.
zauwaz, ze niemiecka wersja nastawia sie glownie na przemiane z zwyklych obywateli w sadystow, w amerykanskiej pokazana jest glownie przemiany wiezniow. jak juz pisalem w innym temacie niemcy nakrecili ten film po to by usprawiedliwic sie za wojne i moim zdaniem ich film powinien nazywac sie " das III reich orgins - konzentriatonslager-auschwitz"

ocenił(a) film na 4
Sined

Zgadzam sie ..wersja Hollywood wrecz mnie znudziła..oczekiwałem duzo lepszego kina ..a tu jak zwykle wyszło badziewie..obsada ok ale film w porównaniu z wersją niemiecka o niebo gorszy..lipa daje 4/10

ocenił(a) film na 8
Sined

Jak dla mnie, amerykańska jest nieznacznie gorsza, ale moze dlatego, że wersja z 2001 mnie zszokowała, tymczasem teraz wiedziałem czego się spodziewać... Nie zmienia to faktu, że film bardzo dobry, obsada (szczególnie pojedynek Brody-Whitaker) również.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones