PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=446373}

Eksperyment

The Experiment
7,0 60 008
ocen
7,0 10 1 60008
6,0 9
ocen krytyków
Eksperyment
powrót do forum filmu Eksperyment

Dobreee

ocenił(a) film na 8

Tak jest dobry film tylko na końcu za mało dostał .Zabił i ponizał a sam dostał kilka mocnych ciosów w twarz.Sam powinien odczuc to samo za kare.Albo powienien isc do nazistow siedziec kara to kara.

bittix87

jak pisalem wczesniej temu murzynowi dupsko powinno peknac jak swiezy popcorn.... takie jednostki powinno sie alienowac od spoleczenstwa..... caly ten system rzadzacy swiatem jest do bani

ocenił(a) film na 8
zlowieszczy4

Barris chciał się dowartościować,a władza mu to umożliwiła.Często tak bywa,że reguły jesteśmy cisi i skromni,a poczujmy tylko trochę władzy od razu wychodzi z nas całe zło.Ciekawy jest też moment jego erekcji, w chwili gdy poczuł to miłe uczucie panowania nad innymi.Zauważmy miał on nie tylko wpływ na postępowanie więżniów ale i strażników.Ogólnie na koniec liczyłam na większą rozpierduchę.Podobała mi się końcowa wypowiedż Travisa gdy Archaleta pytał się go: czy nadal uważa że jesteśmy wyżej od małp.Travis odpowiada że jednak możemy" coś z tym zrobić".Czy nam się to kiedyś uda?????

hanako_2

czy "jestesmy" to zalezy jak rozumiec slowo "my". Czy osobe ktora nie ma wspolczocia dla innych,wyrzutow sumienia ani nie wykazuje zadnego czlowieczenstwa mozna nazwac czlowiekiem?? - nie sadze..... wiec mysle ze jestesmy wyzej od malp "my" ludzie ktorzy wykazuja sie wspolczuciem. I nie sadze ze starania jednostki sa skazane na porazke. Moim zdaniem ludzie nie maja nic wspolnego ze zwierzetami. Pomimo tego ze od poczatku bylismy ludzmi ( nie wywodzimy sie od malp poniewaz bog nas stworzyl odpoczatku jako ludzi) niektorzy z nas zachowuja sie gorzej niz zwierzeta. Reasumujac moja wypowiedz tych ktorzy zachowuja sie jak bestie traktujmy jak bestie.

zlowieszczy4

piszcie uwaga spoiler....

zlowieszczy4

'bog nas stworzyl od poczatku' ? jak to ? wyczarowal jak harry potter?ile ty masz lat ? 12?
nie mamy nic wspolnego ze zwierzetami? a kosc ogonowa?

entersand

gdybys poczytal troche to bys wiedzial ze teoria Darwina zostala juz OBALONA i jest nieaktualna... obalil ja czlowiek ktory byl jej najwiekszym krzewicielem a jak to sie stalo?? tak ze wykopal i zbadal tysiace szkieletow ludzkich pochodzacych z roznych epok i nie znalazl chocby jednego laczacego cechy malpym i czlowieka.... albo byl szkielet ludzki albo szkielet malpy a wiec..... gdybys czytal biblie to bys wiedzial jak zostalismy stworzenii.... ale to juz kwestia wiaryy i mysle ze to nie jest na twoja glowe

ocenił(a) film na 6
zlowieszczy4

Po pierwsze to to, że ten cały murzyn nie został zabity było właśnie pozytywna stroną tego filmu. Zauważcie, pisząc o tym, że powinni go zabić oddajecie po części obraz właśnie strażników. Właśnie ta krzta wiary w to, że ludzie jednak nie są zwierzętami zawierała się w tym, że 77 był w stanie się opanować, tak więc jest to po części dające nadzieje w ludzkość zakończenie:D
A po drugie chciałbym jednak ukrócić zapędy ideologiczne użytkownika zlowieszczy4. Normalnie mnie zirytowało to co napisał. Cytuje: "gdybys czytal biblie to bys wiedzial jak zostalismy stworzenii.... ale to juz kwestia wiaryy i mysle ze to nie jest na twoja głowę". Co to do jasnej anielki ma być? A co my żyjemy w XII wieku? Gdybyś czytał Theravade, czyli święte księgi Buddyzmu, jednocześnie będąc katolikiem, to uznałbyś je za prawdy swojej wiary? Zapewne nie, a buddysta je uznaje i czy to znaczy, że może Cię potępiać? Nie. Tak samo Ty innych. Co to kogo obchodzi co mówi Pismo Święte, jeśli się z tą wiarą nie identyfikuje? Teoria Darwina obalona? Nie będe negował, bo nie jestem zoriętowany. Ale wielu też się znajdzie którzy starają się obalić prawdy zawarte w Piśmie Świętym. Dobrze napisałeś, że to kwestia wiary. Tak, bo ktoś może wierzyć w kosmiczną małpę, Ty w Boga, a ktoś może wierzyć w teorie Darwina, to się w sumie odnosi też do wypowiedzi entersanda. I tego się trzymajmy. A tak woli ścisłości też jestem katolikiem, tylko po prostu mnie wkurza myślenie tego typu i piana na samą myśl o innych wyznaniach, czy przekonaniach. Pozdrawiam.

pasikonik1990

wpienila mnie odpowiedz poprzednika dlatego napisalem krotko i na temat bo nie mialem zamiatu sie na ten temat rozpisaywac.... i ta wypowiedz byla tylko i wylacznie w odnesieniu do jego wypowiedzi wiec sie tak nie spinaj ba ci ta zylka pierdyknie :)a ponadto ja nie potepiam buddystow nie wiem wogole skad to wzieles. Nie jedna droga prowadzi do nieba :)

zlowieszczy4

ty sam sie spinasz, wiec tobie predzej peknie jakas zylka
'wpieniam' cie jak sam to stwierdziles bo latwo dajessz sie zirytowac
napewno wierze w malutka pomoc jakiejs sily wyzszej , zbyt duzo niezwyklosci na tym swiecie np Ty
a wiara nie jest na moja glowe tzn jaka ?
duza ? mala ? krzywa?a moze babska?
a ty jaka masz?

entersand


napislaes bowiem 'wiec mysle ze jestesmy wyzej od malp "my" ludzie ktorzy wykazuja sie wspolczuciem'
zdziwilbys sie , naprawde co zwierzeta potrafia czuc i okazywac
nastepnie 'Reasumujac moja wypowiedz tych ktorzy zachowuja sie jak bestie traktujmy jak bestie.'
czyli wnioskuje ze 'oko za oko' a nie 'nadstaw drugi policzek'

pozdrawiam wesolo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones