PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5355}

Edward Nożycoręki

Edward Scissorhands
7,7 405 679
ocen
7,7 10 1 405679
7,7 40
ocen krytyków
Edward Nożycoręki
powrót do forum filmu Edward Nożycoręki

Na pozytywna ocene tego filmu wplywa wiele aspektów. Zaczynajac od strony technicznej a kończąc na merytoryce. Kolorowe domy, samochody i ubrania kobiet które maja jeszcze kolorowe fryzury a naprzeciw nim stara rudera w którym mieszka brzydki i nie taki kolorowy chłopiec. I tutaj widzimy jak pozory myla, bo to co jest na pozór piekne staje sie wredne i zle do szpiku kości, a brzydota jest w rzeczywistości piekna. Nie bede jednak nad tym sie rozwodził bo pewnie każdy jaso zrozumiał alegorie i ogólne przeslanie filmu. Byly sceny które nie przypadly mi do gustu.
Wyciagiecie edwarda na świat zewnetrzny, które jest zbyt naiwne, bardzo mi sie To nie podobalo.
Motyw: piekna i dobra dziewczyna jest z facetem, który jest draniem wiec ona go porzuca i wybiera tego dobrego - strasznie naiwne i oklepane. Mozna tez spekulowac nad miłoscia głównych bohaterów, bo skoro go kochala to mogła próbowac wynagrodzic krzywde jaka mu wyrzadziła, bo zwykle "przepraszam" to za mało.
Zastanawia mnie jeszcze jedno- skoro On odczuwał głód to czym sie pożywiał i dlaczego ten doktor mu dal te "nozyce"
Irytowala mnie gra aktorska, jedynie Depp dobrze zagral chociaż wiele sie nie wysilał(pewnie utaj i sie oberwie od fanek), uważam bowiem, że wypowiedzenie kilku zdań i majac ten sam wyraz twarzy to wielka sztuka.
Na brawa zasluguja muzyka i charakteryzacja

Wiec kończąc film jest dobrym pomyslem na wieczór. Obraz do którego jeszcze powróce kilka razy. Moja ocena to 7/10

minek93

a co bys oczekiwal po filmie z 90 roku? film genialny, jeden z niezapomnianych z dziecinstwa, ktory moze,patrzac przez pryzmat dzisziejszych produkcji jest prymitywny, ale ma swoj unikaly urok i do niego sie wraca w kazdym wieku. ma sie do niego sentyment i nie zabraknie go w moim zbiorze mimo , ze moge zostac wysmiana przez innych...

ocenił(a) film na 9
89gosi

Film jest prosty nie dlatego iż powstał w 1990 roku tylko dlatego iż taki był zamysł- prosta historia o tym jak traktuje się kogoś, kto jest inny. Tak naprawdę nożyce zamiast rąk to tylko symbol pewnych wad, przez które inni mogą człowieka nie zaakceptować.

ocenił(a) film na 8
minek93

Nie przypominam sobie, żeby Edward był głodny kiedykolwiek.
Jak dla mnie Depp miał co grać, a granie ciałem i mimiką jest trudniejsze od zwykłego wypowiadania się.
"dlaczego ten doktor mu dal te "nozyce" " - w filmie jest pokazane, jak naukowiec bierze ciastko w kształcie serca i przykłada do robota, który szatkuje jakąś sałate, więc domyślam się, że ten robot "wpadł mu w oko"(jakby to nie zabrzmiało) i obudził go do życia dodając mu ludzką powłokę. Zresztą nożyce to tylko metafora, więc raczej nie ma co się doszukiwać jakiegoś większego sensu w tym.
"Mozna tez spekulowac nad miłoscia głównych bohaterów, bo skoro go kochala to mogła próbowac wynagrodzic krzywde jaka mu wyrzadziła, bo zwykle "przepraszam" to za mało." -
Miłość cierpliwa jest,
łaskawa jest.
Miłość nie zazdrości,
nie szuka poklasku,
nie unosi się pychą;
nie dopuszcza się bezwstydu,
nie szuka swego,
nie unosi się gniewem,
nie pamięta złego;
nie cieszy się z niesprawiedliwości,
lecz współweseli się z prawdą.
Wszystko znosi,
wszystkiemu wierzy,
we wszystkim pokłada nadzieję,
wszystko przetrzyma.
Miłość nigdy nie ustaje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones