PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5267}
8,1 50 324
oceny
8,1 10 1 50324
8,0 7
ocen krytyków
Dwunastu gniewnych ludzi
powrót do forum filmu Dwunastu gniewnych ludzi

Jedna wada

ocenił(a) film na 9

Ten film ma jedą malutką wadę... nie bardzo poważną. Otóż do roli, którą zagrał Jack Lemmon, bardziej pasowałby mi Anthony Hopkins, byłby w niej świetny... Po protstu patrzyłam na Lemmona i widziałam Hopkinsa. Ale poza tym- bez zarzutów.

użytkownik usunięty
arwen07

Facet o czym ty piszesz, jaki Lemmon, jaki Hopkins. Toż to film z 1957 roku (Hopkins pewnie był szczylem) a Lemmon w nim po prostu nie gra.

Pomyłka. FIlm z Lemmnonem to remake filmu z 1957 roku.

Mario_Robak

I jeszcze inna pomyłka: to nie facet założył ten temat :D

To forum remake'u, a nie oryginału, geniuszu. I owszem, Lemmon tu gra jednego z przysięgłych.

Trudno powiedzieć czy Hopkins byłby lepszy w tej roli - zresztą nikt nie porosił go o jej zagranie więc ta dyskusja nie wygląda zbyt sensownie :)

ocenił(a) film na 7
arwen07

Też mi się z Hopkinsem kojarzył, ale to chyba po prostu ich podobieństwo. Moim zdaniem zagrał bardzo dobrze i sprawdził się w tej roli. pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 9
wszysko_jedno

Już tak dawno to pisałam, że sama nie pamiętam czemu właściwie pomyślałam o tym Hopkinsie, chyba po prostu miałam szał na jego punkcie w owym czasie. ;-) Niemniej pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
arwen07

No właśnie ja też pomyślałam o Hopkinsie, myślałam że to tylko dlatego, że go uwielbiam, ale skoro Ty też o nim pomyślałaś, to coś w tym musi być. ;-)

ocenił(a) film na 8
wszysko_jedno

Zgadzam się :)

ocenił(a) film na 1
arwen07

Nie chcę Cię obrazić, ale jak można zwykły plagiat ocenić na 9? To tak jakby ktoś zrobił dzisiaj Ojca Chrzestnego ponownie, zmienił tylko aktorów, a potem zbierał pochlebne recenzje. W moim mniemaniu coś takiego nie może mieć miejsca i nie zasługuje na nic lepszego niż 1.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones