PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1038}

Dawno temu w Ameryce

Once Upon a Time in America
8,2 114 898
ocen
8,2 10 1 114898
8,6 33
oceny krytyków
Dawno temu w Ameryce
powrót do forum filmu Dawno temu w Ameryce

Film niezwykle ekscytujący. Trzyma do końca. Bardzo dwuznaczne zakończenie: jedni mogą to brać jako jako odcięcie się od tej rzeczywistości, a inni jako efekt naćpania sie opium i uświadomienia sobie, że to był sen. Ciekawe i bardzo nutrujące.

Mistrzowska kreacja De Niro. Zagrał to fenomenalnie. Zagrany przez niego Noodlesa został przeze mnie odczytany jako osoba, która mówiac w skórcie przepierdol*ła sobie zycie, nie będąc tego w pełni świadomym(np/. strata Debory i więzienie).

Kreacja Maxa(wszystko wskazuje, że polskiego żyda... ale nie ważne) też interesująca. Bezgraniczna przyjażń w dziecińswie i sprowokowana przez niego i Carol akcja z napadem. Przynajmniej wszystko na to wskazuje. Ciekawi mnie scena, która jest dla mnie na jakis sposób symboliczna(ale nie potrafie wytlumaczyc dlaczego). Mianowicie chodzi mi o scene w garderobie, kiedy Deborah prosi go aby nie wychodził głownym wejsciem. On jednak wychodzi i widzi syna Maxa, który jest do niego podobny jak kropla wody. A syn Maxa patrzy się na Noodlesa dziwnym wzrokiem. Deborah ostrzegala Noodlesa zeby tego nie robil. Czyzby to oznaczalo, ze jest on wynikiem gwałtu Noodleas na Deborze?? I jeszcze nosil jego imie... Bardzo mnie ta scena intryguje, podobnie jak ostatnia.

Jak już napisalem film dla mnie bardzo dwuznaczny, zagadkowy opowiadającym o przyjaźni, sprycie, ambicji i ludzkiej głupocie.

ocenił(a) film na 6
Wydymacz

syn Maxa jest podobny do Maxa. nie ma też 30 lat, wiec nie jest synem Noodlesa.
przydługi, przegadywany, ale dobry.

ocenił(a) film na 10
kapral11

Hmm, czyli Max według Ciebie podczas odsiadki Noodlesa był już z Deborah? Ja myślę, że nie, syn Maxa to pewnie rzeczywisty syn Noodlesa, podobny jak cholera do niego z młodości i w ogóle, to imię, ten motyw kiedy Deborah mówi, żeby nie wychodził tamtędy. Choć są i argumenty za, Max dziwnie się patrzy kiedy Noodles gada po wyjściu z Deborah, później mówi, żeby dał sobie z nią spokój bo mu szkodzi itp. Cholernie dwuznaczny film, jakby wszędzie są dwie drogi do wyboru, każdy sobie może dopasować. Hmm, trzeba by było książkę przeczytać aby to ogarnąć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones