Jennifer Garner, grając Elektrę, nosiła zielone soczewki kontaktowe, chociaż sama ma zielone oczy.
Początkowo rolę Bullseye'a zaproponowano Vinowi Dieselowi, ale ją odrzucił. Rozpatrywany był także Ben Affleck, ale jego ostatecznie zaangażowano jako Daredevila.
Przed montażem w filmie umieszczony był dodatkowy wątek z bohaterem granym przez rapera Coolio. Jednak postanowiono wyciąć sceny z nim związane, aby film był krótszy i aby otrzymał niższą kategorią wiekową (w USA dostał kategorię PG-13). Jednakże Coolio jest umieszczony w zwiastunach do tego filmu.
Przed rozpoczęciem zdjęć do filmu wybuchło poruszenie spowodowane tym, że Michael Clarke Duncan ma się wcielić w rolę Kingpina, ponieważ komiksowy Kingpin jest biały. Reżyser tłumaczył swoją decyzję tym, że nie mógł znaleźć odpowiedniego białego aktora.
Do roli Elektry producenci rozważali kandydatury Penélope Cruz, Salmy Hayek, Natalie Portman, Lucy Liu, Jessiki Alby, Katie Holmes, Moniki Bellucci, Elizy Dushku, Natassii Malthe oraz Neve Campbell. W końcu wyselekcjonowano finalną czwórkę, w której znalazły się Jennifer Garner, Jolene Blalock, Mía Maestro i Rhona Mitra.
Gdy w 1997 roku kupiono prawa do postaci Daredevila planowano, że film wyreżyseruje Chris Columbus na podstawie scenariusza napisanego wspólnie z Carlo Carlei.
Charakteryzatorzy dodali Davidowi Keithowi bardziej wyraziste czoło, złamany nos oraz kalafiorowate ucho, by wskazać na jego bokserską przeszłość.
Włoch Carlo Carlei miał reżyserować film.
Rolę Daredevila odrzucili Matt Damon (wyznał, że nie miał wystarczającej wiary w scenariusz i reżysera), Guy Pierce (nie chciał grać na tamtym etapie kariery w ekranizacji komiksu), Vin Diesel (kandydował też do roli Bullseye'a; obie propozycje odrzucił, by zająć się "Kronikami Riddicka") i Colin Farrell (obsadzony został ostatecznie jako Bullseye). Rozważani byli także Edward Norton, Matthew Davis i Cuba Googing Jr. W końcu angaż otrzymał Ben Affleck, którego reżyserowi polecił często z nim pracujący Kevin Smith.
Brett Cullen był brany pod uwagę do roli Jacka Murdocka.
Donal Logue był brany pod uwagę do roli Foggy'ego Nelsona.
Kiedy Elektra ćwiczy nożami na workach z piaskiem, ma włosy spięte w warkocz, jednak kiedy trening dobiega końca, jej włosy są rozpuszczone.
Podczas walki w kościele Daredevil rzuca laską w Bullseye's, jednak podczas kolejnej sceny, kiedy biegnie w kierunku swojego oponenta, ma laskę w dłoni.
Gdy Kingpin prowadzi rozmowę z Bullseye, trzyma laskę w dłoni i podchodzi do swojej szafki, aby się napić. Kiedy otwiera szafkę, laska znika z kadru. Po tym, jak Bullseye przebija oliwkę Kingpina ołówkiem, laska w niewytłumaczalny sposób pojawia się z powrotem w jego dłoni.
Kiedy Matt dodaje musztardę do swojej kawy, nieco z niej spływa po boku kubka. Jednak kiedy Foggy podchodzi, żeby się napić, śladu po musztardzie już nie ma.
Podczas bitwy na dachu wyraźnie widoczne są druty podnoszące Elektrę.
Kiedy młody Daredevil zjeżdża po poręczy, przez ułamek sekundy widoczne są trzymające go przewody.
Zdjęcia do filmu zrealizowano w Los Angeles, Burbank, Downey i Santa Clarita (Kalifornia, USA) oraz w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Film zawiera jedną dodatkową scenę.
Uwaga! Dalsza treść może zawierać spoilery.
W trakcie napisów:
Bullseye przebywa w szpitalu, przykuty do łóżka. Wokół jego twarzy krąży natrętna mucha. Mężczyzna z trudem sięga po leżącą na stoliku obok strzykawę i rzuca nią w owada, przybijając go do ściany.
Wypuszczona na DVD w 2004 roku wersja reżyserska filmu miała być pierwotnie finalną wersją kinową. Otrzymałaby wówczas kategorię R. Jednak w ostatniej chwili podjęto decyzję, by produkcja wyświetlana była w kinach w PG-13, stąd musiano powycinać większość brutalnych scen.
W jednej ze scen pokazane jest zaproszenie do The Grand Hotel, jednak w dwóch różnych scenach widnieje inna data na zaproszeniu.
Początkowo film miał być niskobudżetową adaptacją komiksu. Jednak po spektakularnym sukcesie finansowym innej komiksowej adaptacji, "Spider-Mana", wytwórnia Fox postanowiła podnieść budżet "Daredevila" z 50 milionów na 80 milionów dolarów.
"Daredevil" to pierwszy amerykański film, w którym Colin Farrel posługuje się swoim irlandzkim akcentem.
Ben Affleck praktycznie był niewidomy, gdyż musiał nosić trwałe szkła kontaktowe, które znacznie zasłaniały mu widok.
Podczas sceny walki Jennifer Garner przypadkowo kopnęła Bena Afflecka w głowę tak mocno, iż ten na chwilę stracił przytomność.
Walka na placu zabaw między Mattem i Elektrą zajęła cztery dni, by ją sfilmować.
Wszystkie strzałki, którymi Bullseye rzuca w swojej pierwszej scenie w pubie, zostały wygenerowane komputerowo. Podobnie ma się ze spinaczami biurowymi, którymi zabija jednego z klientów w pubie.
Colin Farrell nigdy wcześniej nie jeździł na motocyklu przed sceną zabójstwa ojca Elektry.
Gdy laska Daredevila jest badana w kostnicy, jest to wytwór komputerowy, gdyż prawdziwy rekwizyt został dostarczony w niewłaściwym kolorze.
Szczur z pierwszej sceny został w całości wygenerowany cyfrowo, ponieważ nie poruszał się właściwie podczas filmowania.
Dopasowanie kostiumu Daredevila było jednym z najtrudniejszych aspektów produkcji, a zajęło około 7-8 miesięcy.
Był to pierwszy raz, kiedy efekt dźwiękowy dołożono do wstępnego logo Marvel. Od tej pory używa się go w każdej produkcji.
Gdy barman w angielskim pubie wręcza Bullseye'owi zwitek pieniędzy, wszystkie banknoty pod pierwszym, dwudziestofuntowym banknotem, to amerykańskie dolary.
W jednej z początkowych scen filmu w sądzie Matt Murdock jest oskarżycielem Quesady. W rzeczywistości Joe Quesada jest rysownikiem, który rysował postać Daredevila od 1998 roku, m.in w serii Marvel Knights.
Zdjęcia do filmu kręcono od 1 marca do 6 sierpnia 2002 roku.