PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32359}

Czerwony smok

Red Dragon
7,6 256 tys. ocen
7,6 10 1 255585
7,0 29 krytyków
Czerwony smok
powrót do forum filmu Czerwony smok

rewelacyjny

ocenił(a) film na 10

jak dla mnie to ten film jest absolutnie zajebisty. widzialem go juz pare dni temu. zdazylem juz ochlonac po projekcji ale i tak nie moge znalezc w tym filmie zadnego minusa. wbija w fotel od poczatku do konca. juz dawno nie widzialem tak dobrego thrillera. no moze jakis czas temu byl ?azyl? finchera. zaczne moze od aktorstwa. hopkins byl swietny. momentami gral troche karykaturalnie, z lekkim przymruzeniem oka. ale tak powinno byc. dzieki temu postac hannibala stawala sie jeszcze bardziej przerazajaca. co do edwarda nortona mam troche mieszane uczucia. ale jego gra tez nie byla zla. na wyzyny wzniosl sie za to ralph fiennes. zagral naprawde cudownie. jego postac byla naprawde bardzo wiarygodna. harvey keitel - calkiem niezle ale nie pokazal nic nowego. podobala mi sie tez emily watson. jesli chodzi o zdjecia i muzyke to powiem tylko ze byly swietne i podkreslaly nastroj grozy. widzialem poprzednia wersje filmu pt. ?manhunter? w rezyserii michaela manna ale nie zrobila na mnie az tak duzego wrazenia jak ?czerwony smok?. pokusilbym sie nawet o stwierdzenie, wiem ze naraze sie tym wielu osobom, ze smok jest lepszy od slynnego ?milczenia owiec?, ze o ?hannibalu? nie wspomne. podsumowujac. ten film trzeba koniecznie zobaczyc. gwarantuje ze zaden milosnik dobrych dreszczowcow nie wyjdzie z kina zawiedziony.