PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1087}

Człowiek słoń

The Elephant Man
7,9 51 tys. ocen
7,9 10 1 51260
7,9 32 krytyków
Człowiek słoń
powrót do forum filmu Człowiek słoń

Mógłby mi ktoś streścić ten film? Bardzo proszę. Nie chcę opisu tylko żeby mi ktoś mapisał od początku do końca co się w nim dzieje Z góry dziękuję!

ocenił(a) film na 10
Christinka

John Merrick znajduje wystepuje jako dziwadlo "czlowiek slon" w cyrku, wbrew swojej woli. Dr Treves kiedy go zobaczyl, postanowil, ze Merrick nie moze byc traktowany w ten sposob, wykrada go do szpitala, "oswaja", leczy, okazuje sie ze to bardzo inteligentny czlowiek, lubiacy czytac (zna cala biblie na pamiec) po pewnym czasie stworzono dla niego male mieszkanie w szpitalu, gdzie moze mieszkac do konca swojego zycia, Merrick czesto wychodzi do teatru, poznaje piekna aktorke (dokladnie nie pamietam, moze spiewaczke operowa?), ktora bardzo go polubila, chyba w prezencie dala mu ksiazki. Merrick bodajze z zapalek zbudowal katedre, ktorej czesc widzial ze swojego okna(reszte musial sobie wyobrazic) oczywiscie w miedzyczasie mialy miejsce nieprzyjemne dla Johna sytuacje: pracownik szpitala za pieniadze pokazywal go ludziom.
zakonczenia nie pisze:)
film ogladalem dawno, ale mysle, ze bledu nie popelnilem, jak tak to mnie poprawcie, dawno tez nie pisalem wypracowania:), ale licza sie informacje:):)