PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1087}

Człowiek słoń

The Elephant Man
7,9 51 116
ocen
7,9 10 1 51116
7,8 24
oceny krytyków
Człowiek słoń
powrót do forum filmu Człowiek słoń

Poruszający... Oglądałam ten film juz jakis czas temu... pamiętam, że na początku reżyser prowadził z widzem taką "gre". Przez dłuższy czas nie pokazywał wyglądu głównego bohatera... widzieliśmy jego ciń, moglismy zobaczyc go z tyłu...

Zadalam sobie pytanie Dlaczego?

Może zeby nam pokazać jak bardzo podobni jesteśmy do widzów z cyrku, którymi kieruje taka niezdrowa ciekawość i ktorzy widzą tylko to co na zewnątrz...

Polecem :)

anka_ch

Na mnie ten film też ztrobił ogromne wrażenie... Nawet w dobę po obejrzeniu trudno było mi o nim zapomnieć...

ocenił(a) film na 10
anka_ch

zgodze sie z wami...film robi wrazenie...
zobaczylem jego reklame jak mialem kolo 10 lat i utkwila mi w pamieci...jakies 9 lat czekalem,az w koncu udalo mi sie go zobaczyc...
wielkie kino

ocenił(a) film na 7
anka_ch

Film naprawdę świetny. Muszę przyznać, że żadko się wzruszam, ale na tym filmie miałem łzy w oczach... Najbardziej zapadła mi w pamięci scena jak John Merrick recytował słowa Psalmu 23 i jak był goniony na dworcu kolejowym... gdy wypowiadał słowa: "...nie jestem słoniem, nie jestem zwierzęciem, ale jestem istotą ludzką..." Film naprawdę doskonały, polecam... Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
anka_ch

jest niezły. jest świetny. to Lynch w końcu.

najstraszniejsze jednak to, że oparte na prawdziwych wydarzeniach John'a Merrick'a. Człowieka Słonia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones