PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=487409}

Człowiek o żelaznych pięściach

The Man with the Iron Fists
5,3 13 258
ocen
5,3 10 1 13258
4,2 4
oceny krytyków
Człowiek o żelaznych pięściach
powrót do forum filmu Człowiek o żelaznych pięściach

Przez cały film nie drgnął choćby jeden mięsień mimiczny autora tegoż 'dzieła'. Aktorstwo
godne drewnianej kłody. Bardziej dziurawej historii też dawno nie widziałem, ale nie ma się co
dziwić, skoro pomagał mu w nim Eli 'Hostel' Roth. O ile przełknąć mogę jeszcze mizernego
RZĘ, który jest w stanie nie tylko unieść ale i walczyć kilkudziesięcio(?)kilogramowymi łapami,
o tyle scena z pojawieniem się małej dziewczynki, znającej sekretną (!) ścieżkę do tajnego
skarbca w burdelu (!!), który miał być niedostępny nawet dla budzącego grozę chińskiego
generała (!!!) powaliła mnie na łopatki. Torturowanie Kowala w celu wyciągnięcia informacji o
pobycie Zen Yi też świetnie przemyślane. Skąd wpadli na pomysł, że akurat Kowal coś wie
pozostaje tajemnicą. W każdym razie czarne charaktery znęcają się nad biedym RZĄ, grożą, że
jeśli nic nie powie to zajmą się jego dziewczyną (prostytutką, na którą ma 'monopol', w dodatku
nie musi jej płacić). Nikt nie wpadł na pomysł, by sprawdzić, czy czasem to właśnie nie u niej
nieszczęsny Zen Yi się ukrywa. Na koniec upieprzają mu oba łapska i zostawiają na śmierć,
niczego się nie dowiedziawszy. Pogratulować logicznego scenariusza.

ocenił(a) film na 9
Kalafiores

- RZA połączył się z metalowymi łapami dzięki CHI
- dziewczynka pokazała im tajne wejście jedyne które było bo widziała jak Madame Blossom je otwiera
- torturowali RZA bo wiedzieli że robił jakąś broń dla Zen Yi nie poszli do jego dziewczyny bo mieli układ z Madame Blossom i nie chcieli jej robić bajzlu
- a jeśli chodzi o grę aktorską RZA każdy ma swoją ocenę

Tak ja to zrozumiałam trzeba ruszyć wyobraźnia i próbować kojarzyć fakty.

ocenił(a) film na 2
martabudzyn1987

1). Jak już napisałem, całe te pierdu pierdu z Chi jestem w stanie łyknąć, taka konwencja. W końcu przez cały film przewija się koleś zrobiony w całości ze złota. Jednak błędów w rozumowaniu bohaterów i niekonsekwencji ich czynów juz tak łatwo nie przełknę.
2). I co by ta dziewczynka robiła w burdelu?! I co to za tajemne przejście, które nawet dziecko potrafi znaleźć?
3). Przecież oni ewidentnie nie mieli pojęcia gdzie Zen Yi przebywa, wciąż wypytywali RZĘ a jak ten nie odpowiedział, urżnęli mu łapy zostawiając na śmierć. Nici z informacji. I co to by był za układ, gdyby Blossom przetrzymywała jedyną osobę będącą w stanie zagrozić szefom klanu. Już bez tego Lwy myślały o wyeliminowaniu szefowej, a co dopiero przy Twojej wersji wydarzeń.

ocenił(a) film na 9
Kalafiores

- dziewczynka siedziała pod stołem w burdelu i zjadała co spadnie ze stołu :) jest tam taka scena i dziewczynka widziała jak otwierają tajemne drzwi.
- z RZA i Lwami można by zapytać reżysera bo duża się trzeba domyślać. Lwy nie wiedziały gdzie jest Zen Yi, ale można się domyślać że wiedziały że RZA robił dla niego broń i szantażowali go zabiciem jego laski. Ale do laski nie przyszli bo nie chcieli psuć burdelu a zabić burdel mame chcieli dopiero po tym jak im pokaże tajemny schowek. Masz jednak racje że to bardzo zagmatwane. Pewnie jakoś wpakowali tą scenę bez jednoznacznego wyjaśnienia tylko po to żeby była sposobność do obcięcia rąk RZA, dlatego tytuł filmu jest taki a nie inny. Jak dla mnie to jedyne nieporozumienie a film mi się bardzo podobał.

ocenił(a) film na 2
martabudzyn1987

- W takim razie muszę się przyznać, że tą scenę przeoczyłem.
- O to mi właśnie chodziło, scena jest dla mnie naciągana jak guma od majtek. :)

ocenił(a) film na 6
Kalafiores

Właśnie że RZA świetnie zagrał rolę kowala, który po szkoleniu buddyjskim klasztorze stał się wyobcowany i wyciszony. Przecież o to chodzi.
Przecież są sceny z matką gdzie widać jaki był przeddtem.
Tak ciężko jest to pojąć?

ocenił(a) film na 2
shellah

Masz absolutną rację! Jak mogłem to przeoczyć? Przecież w ciągu tych kilkudziesięciu sekund retrospekcji to istny wulkan emocji! Drugi Pacino, rzekłbym. Szkoda, że nie dopisał sobie jeszcze roli drzewa, bo w niej sprawdziłby się jeszcze lepiej.

ocenił(a) film na 4
Kalafiores

Daj spokój ,drzewo przynajmniej trochę się rusza przy wietrze. Ten gość to głaz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones