PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=643}

Cwał

7,0 7,7 tys. ocen
7,0 10 1 7721
6,2 6 krytyków
Cwał
powrót do forum filmu Cwał
ocenił(a) film na 8
arturs

Podpisuję się pod tym stwierdzeniem w 100%! Film jest bardzo dobry, doskonale ukazuje realia tamtych czasów. Rola ciotki wspaniale zagrana przez Panią Maję Komorowską, jak też rola Huberta świetnie zagrana przez młodziutkiego Bartosza Obuchowicza. Oby takich filmów więcej, na tak wysokim poziomie!

ocenił(a) film na 10
arturs

Oglądałam wczoraj, choć nie od początku, a od połowy, bo trafiłyśmy z mamą przy przerzucaniu kanałów.
Piękna historia, a kto twierdzi, że nudna, trudna itd. to oznacza, że choćby był stary jest głupi i niedojrzały. To prawdziwe kino dla myślących, a ponadto prawdziwych Polaków, którzy wiedzą, co oznacza być Polakiem !!!
No i na dodatek wychodzi, że siostra jest lepsza od własnego brata-pani Komorowska to wspaniała aktorka, która przewyższa własnego brata :P

ocenił(a) film na 10
agnessailormoon

No cóż, edytować mi nie chce, a palnęłam gafę.

Zbieżność nazwisk pani Maji z obecnym prezydentem jest przypadkiem :P

agnessailormoon

Są lepsze filmy ukazujące trudy życia naszego narodu. Pisząc, że jest to "prawdziwe kino dla myślących, a ponadto prawdziwych Polaków, którzy wiedzą, co oznacza być Polakiem" stanowczo przesadzasz z idealizowaniem filmu. Mnie to "ni ziębi, ni parzy", ale ktoś może się zawieźć czytając te słowa, ponieważ nastawi się np. na genialny scenariusz. Jeżeli ten zawarty w tym filmie (a raczej jego połowie ;)) Ci wystarczył to świetnie, bo miałaś zapewne udany seans, ale piętnowanie tych, dla których jest to tylko całkiem zgrabna produkcja jest nie na miejscu.Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 7
LukeInside

Taka jej opinia, ma do niej prawo, nikt tu nikogo nie piętnuje. Poza tym "całkiem zgrabna produkcja" to też, jak na poziom polskich filmów niemało.
Tak na marginesie: pisze się "zawieść". Zawieźć to można kogoś samochodem do miasta.

Krytykant

Świetnie, że ktoś pilnuje tutaj porządku gramatycznego. Pozdrawiam :)

LukeInside

Zauważę, że piszesz o filmach "gniot" nie podając żadnego, absolutnie żadnego uzasadnienia, które można przy największej nawet wyrozumiałości mieć za racjonalne. Tyle o piętnowaniu. :)

hyrkan

Słabiutko idzie tobie to piętnowanie we wszystkich tematach :) Aż tak wrażliwy jesteś? Ciekawe jak można piętnować film buahahah :D

LukeInside

A kto z twojej rodziny pisał o piętnowaniu filmu?

LukeInside

Wciąż brakuje uzasadnienia. ;) Pyskówki idą ci dobrze, a uzasadnianie źle. Mówiłeś, że od ilu lat tak właśnie piszesz?

hyrkan

Nie mógłbym stawać w szranki z mistrzem nieuzasadnień na temat nienawiści wobec kościoła katolickiego, który wszelkie argumenty stosuje na zasadzie "bo tak, a nie tak" :) Nie musisz mnie podrabiać. Naprawdę, możesz zacząć sam myśleć.

LukeInside

Jakbym się w porę nie zorientował, że twoje pisanie jest tylko prowokacją, że kłamiesz na temat swojego chrześcijaństwa, żeby ukazać chrześcijan jako najgorszych prymitywów, mógłbym ich znienawidzić.
Ale za bystry dla ciebie jestem, dziecko. Te prowokacje to tylko w przedszkolu ci wyjdą.

hyrkan

"mógłbym ich znienawidzić." - ależ ty już ich nienawidzisz i to otwarcie niczym troglodyta eksponujesz :)
Drogi kociołku - nie przyganiaj garnkowi :)

LukeInside

Nie. Ty nienawidzisz chrześcijan, dlatego ich tak bezpardonowo zaatakowałeś. Ja natomiast kieruję się kryterium prawdy i krytykuję chrześcijan, bo zrobili bardzo wiele złego.

Nie myl uczciwości z nienawiścią i na odwrót. Ty - nienawidzisz, ja - mówię prawdę. Osiołku.

hyrkan

Skończysz się już kompromitować ?:) Fakty są takie, że napisałeś już tak nienawistne posty, że się nie uchronisz i nie wybielisz :) Zabolało...

LukeInside

Widzę, że zabolało, bo ze zdenerwowania piszesz jak analfabeta. A wszystko dlatego, że cię skrytykowałem za szerzenie nieprawd fizycznych i historycznych. Myślałem, że obrażasz chrześcijan z poważnych powodów, ale może po prostu przyłapali cię na kłamstwach, dzieciaku. ;)

hyrkan

Przecież to zdanie jest prawidłowe :D Nie uczyli w gimbie na polskim? Skoro pamiętasz Ponga to nie mogę być "dzieciakiem" :) Logika, po raz kolejny. Może trudne słowo.

LukeInside

Dzieciakiem możesz być na dwa sposoby. Mając niewiele lat albo będąc opóźnionym intelektualnie. Mówisz, że pierwszy wariant jest fałszywy?

hyrkan

To jak już to jest - niepełnosprawni intelektualnie też są dziećmi? Strach pomyśleć jak ty wyglądasz intelektualnie :D

LukeInside

Można mierzyć ich wiek umysłowy.
Gdybyś napisał "strach pomyśleć", to uwierzyłbym, że piszesz, co czujesz.

hyrkan

To jak to jest z twoim wiekiem umysłowym? :) Jesteś w końcu gimbem, czy jednak ta drugą opcją? :)

LukeInside

Test wskazuje, że poważnie góruję nad ludźmi religijnymi, a nad kłamiącymi chrześcijanami wręcz nieuprzejmie mocno. Nie chciałem ci tego pisać, to niemiłe musi być, gdy się jest na samym końcu tabeli intelektu.

hyrkan

Wiek umysłowy może świadczyć o tym, że ich inteligencja jest "na poziomie dziecka", ale nie nazywasz dorosłego niepełnosprawnego "dzieckiem" :D Czy jeśli pójdą do cyrku to zostaną uznani za "dzieci"? Buahahaha...(facepalm)

LukeInside

Życzysz sobie, żebym odwołał, że jesteś dzieckiem, a pisał o niepełnosprawności? :)

hyrkan

Nie no, taki spec jak ty odnośnie niepełnosprawności (katolicy, Chrześcijanie, prawicowcy) i od dzieci (morderstwa i ludzie niepełnosprawni to dzieci) zawsze ze mną wygra "poziomem" głupoty:D

LukeInside

Materialna bozia, niematerialny tlen. Bo tlenu nie widzisz :D

hyrkan

"Materialna bozia" - twój bożek :) Bóg żyje w świecie niematerialnym.

LukeInside

w tlenie? :D
Poważnie, w tej chwili, po tym, jak się 20 razy zaparłeś, możesz już robić za hit internetu. Kolejny ćwierćinteligent pisze swoje chemiczne rewelacje, bo inni chemicy są "finansowani" i się nie znają na niematerialności tlenu. :D

hyrkan

Skoro Bóg żyje wszędzie to może i w tlenie :) Dopóki tego nie sprawdzisz to tego nie wiesz :)

" możesz już robić za hit internetu" - już zajęte to miejsce :) Taki jeden, który okazał się idiotą je zajął :D Pisał o tym, że "gaz to nie stan skupienia" i inne brednie :D

LukeInside

Jak wirus!

LukeInside

Inne brednie, że Auschwitz zbudowano dla reptalian. Pamiętam. Skrytykowałem cię za to i od tego momentu mnie trollujesz jak prymitywny tchórz. ;)

hyrkan

Powtarzasz się :)

LukeInside

Też się powtarzasz. Te teorie spiskowe o reptalianach dematerializujących tlen to chyba sam wymyśliłeś, bo nawet na blogach oszołomów nie znalazłem tej głupoty.