PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556990}

Anonimus

Anonymous
7,2 27 692
oceny
7,2 10 1 27692
5,8 6
ocen krytyków
Anonimus
powrót do forum filmu Anonimus

nie ma to jak

ocenił(a) film na 8

tłumaczenie z anonymous na anonimus, piękne spolszczenie :)

użytkownik usunięty
jozaku

he he :)

a przecież można było przetłumaczyć po prostu dosłownie - BEZIMIENNY. Ładnie brzmi - prawda?

cappot

Anonymous doslownie znaczy anonimowy. Moze tez byc bezimienny, ale w takim przypadku czesciej uzywa sie slow "nameless" albo "unknown".

jozaku

Już mogli nazwac "Anonim".A tak w ogóle to w języku polskim jest taki wyraz jak "anonimus" (zamiast prawidłowego "anonymous" z angielskiego)? A jak nie w polskim to w jakim? :)

ocenił(a) film na 8
ewekroza

nie ma, oni po prostu myślą że jesteśmy tacy tępi i napisali nam jak to się wymawia angielski tytuł. Nie wiem nie które tytuły są tak "genialnie " tłumaczone że ręce opadają :D

ewekroza

W języku polskim jest tylko takie coś jak "anonimowość", podobne słówka oraz znaczenie. Tłumaczenie faktycznie jest miażdżące. To jest to samo słowo tylko z polską wymową. Ja tam nie mam nic przeciwko takiemu tłumaczeniu, zdarzają się gorsze, lecz należy zważyć na to że nasz język jest inny od angielskie, jak każdy język od siebie i istnieją takie słowa które nie istnieją w innym języku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones