PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556990}

Anonimus

Anonymous
7,2 27 692
oceny
7,2 10 1 27692
5,8 6
ocen krytyków
Anonimus
powrót do forum filmu Anonimus

Film miał potencjał być całkiem ciekawym dziełem. Niestety: miał. Coś nie wyszło. Nie wiem, czy to kwestia zagmatwanej fabuły (szczególnie pierwsza połowa filmu to ciągłe kombinowanie kto jest kim), przeciętnej gry aktorskiej (nawet skryta pod toną pudru Vanessa Redgrave nie pokazuje tego, co potrafi), typowego dla Emmericha patosu czy absolutnego braku zgodności z historią (a nawet z plotkami dotyczącymi faktycznego autorstwa dzieł Szekspira będącego zresztą w filmie postacią drugoplanową), faktem jest jednak, iż czegoś mi tu brakowało. Dość powiedzieć, że od połowy filmu patrzyłem na zegarek a to nie jest dobry znak...

Plus za kostiumy i scenografię (nie licząc niepotrzebnych wstawek CGI), całość jednak więcej niż 4/10 dostać nie może. A szkoda...

Bismarck

Proponuję bardziej się wczytać w hipotezy o autorstwie dzieł Szekspira. Edward de Vere jest jednym z kilku najbardziej prawdopodobnych autorów tych dzieł. To że Szekspir jest postacią drugoplanową chyba nie dziwi w kontekscie tego o czym film opowiada więc nie rób z tego wady.

ocenił(a) film na 7
Bismarck

Ja odniosłem wręcz przeciwne wrażenie. Film bardzo przypadł mi do gustu, dobrze poprowadzona, ciekawa i intrygująca fabuła, patos nie kłuje w oczy ale faktycznie mogłoby go być odrobinę mniej, gra aktorska nie powala ale też nie sprawia wrażenia nienaturalnej. Ani razu nie spojrzałem na zegarek podczas oglądania filmu, wręcz przeciwnie byłem przykuty do przewijającego się przed moimi oczami obrazu, a do samej historii podszedłem z dystansem i nie próbowałem odnaleźć nieścisłości z faktami, jak dla mnie film dobry 7/10.

ocenił(a) film na 9
Bismarck

Zmarnowany potencjał? Ten film jest bardzo bardzo dobry, tylko trzeba się skupić i być wrażliwym na prawdzie piękno SŁOWA! co niestety zanika w naszych czasach...

ocenił(a) film na 10
Bismarck

Ja również nie zgodzę się że, film miał zmarnowany potencjał. Bardzo mi się spodobał gra aktorów, fabuła, scenografia. Zgodzę się z przedmówcą że "trzeba się skupić i być wrażliwym na prawdzie piękno SŁOWA! co niestety zanika w naszych czasach...". Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones