PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=596817}

Angry Birds Film

The Angry Birds Movie
6,5 40 554
oceny
6,5 10 1 40554
3,7 7
ocen krytyków
Angry Birds Film
powrót do forum filmu Angry Birds Film

Z tego co widziałem większość widzów skazuje ten film od razu jako dziecinną animację albo nie wiadomo co na podstawie gierki na komórki. Wystarczy jednak tylko zastąpić świnie muzłumanami/"uchodźcami", a ptaki zwykłymi Europejczykami i mamy tutaj naprawdę dobry materiał w sprawie multikulti.

QKukier

Dokładnie. Również tak to widzę.

ocenił(a) film na 8
fanke

Złapaliście po ciemku słonia za trąbę i myślicie, że to wąż.

Tak oczywiście świnie doskonale pasują do "uchodźców", podobieństw jest zbyt wiele by oponować. Jednak równie dobrze mogą to być:

- koloniści przywożący do nowego świata dar cywilizacji a potem bezpardonowo wyzyskujący i grabiący tubylców.
- komuniści niosący bratnią pomoc i zrywający okowy kapitalizmu a potem nie zostawiający kamienia na kamieniu.
- demokraci obalający reżimy a potem korzystając ze słabości demokracji bezlitośnie drenujący obce gospodarki
- przemysłowcy z jednej strony wnoszący postęp ale z drugiej niszczący środowisko i wyzyskujący pracowników

Historia ludzkości to historia zmagań świń i ptaków. Przykładowo Niemcy są ptakami dla "uchodźców" ale świniami dla nas, wespół z francuskimi i amerykańskimi wieprzami grabiąc naszą gospodarkę. A my się jeszcze cieszymy bo pomogli nam przegonić rosyjski chlew.

ocenił(a) film na 4
YouzeQ

Świnie nie tyle pasują do uchodźców co do rojeń prawaczków o uchodźcach.

ocenił(a) film na 9
doktoralban

zlewaczała europa dziś już wie że dokonała wtedy błąd, więc...

ocenił(a) film na 4
moro347

Czyli kiedy? Przyjmując zadymiarzy ze wschodu w szeregi UE?

ocenił(a) film na 9
YouzeQ

jak dla mnie twórca tego filmu stworzył go tak by można było go odbierać właśnie wielopoziomowo (pewne odchylenia nie pasujące do danej teori pasują do innej)

ocenił(a) film na 9
YouzeQ

wogóle też zależnie od sceny ptaki to my europejczycy albo ''uchodźcy''

QKukier

https://www.reddit.com/r/conspiracy/comments/434ikc/something_interesting_about_ the_new_angry_birds/

ocenił(a) film na 6
QKukier

Też to rzuciło mi się w oczy. Łatwowierność w stosunku do totalnie nieznajomych przybyszy kosztem zwykłego obywatela, ignorowanie wykrycia oszustwa przez głównego bohatera, ignorowanie zniszczenia jego prywatnej własności wraz z początkiem ich wizyty, do tego dosadne zaznaczenie przez niego dyskryminacji z tego względu, że ma inne zdanie niż wdzięczność (przy malowaniu obrazów), oraz ogłupiałe społeczeństwo - nieszczery sędzia, którego postać tworzą dwie osoby, oraz śmiech publiki podczas czerstwych żartów.
A ta złość, która zresztą pojawia się w tytule i to co dzieje się w drugiej części filmu to alegoria narastających sceptycznych nastrojów w Europie.
Nie wiem, czy to było zamierzeniem reżysera, ale dzięki temu właśnie nieco zawyżam ocenę, bo jeśli miałby to być zwykły film rozrywkowy, to musiałbym skupić się na scenach i żartach, które nie są najwyższych lotów (wszak dzieciaki podczas seansu największy zaciesz miały przy scenie z sikaniem orła).

ocenił(a) film na 7
QKukier

Właśnie wróciłem z filmu i miałem założyć taki temat :D

Mamy charakterystyczny zarost głównej świni/króla, dosłowny napływ świń, zmniejszenie populacji ptaków (skradzione jaja), zamiłowanie świń do trotylu, stopniowe i podstępne opanowywanie wyspy przez świnie.

Coś jeszcze?

ocenił(a) film na 8
luX92

Zbyt duże wnioski wyciągacie z tego filmu. To animacja dla dzieci z maksymalnie przerysowanymi bohaterami.

MoszeUsz

dla dzieci sa kawaly, fajna grafika to co "na wierzchu" dla doroslych podteksty i metafory. tak jest niemlaze zawsze.

ocenił(a) film na 7
MoszeUsz

Ja się nie upieram, że to twórcy mieli na myśli. Nie znam szczerze mówiąc gry i jej fabuły. Może zbieg okoliczności.

To widzę ja (i nie tylko jak widać) i nie takie totalnie z d*py te wnioski ;)

luX92

w grze świnie nie nosiły brody w muzulmanskim styl. tu celowo zostalal im dodana. http://www.counter-currents.com/wp-content/uploads/2016/05/640.png Handluj z tym

ocenił(a) film na 5
czewrony

Sądzę, że świnie nie nosiły brody w grze, ale król miał. Nie chce mi się teraz od nowa instalować gry po kilku latach, ale wydaje mi się, że w tym jednym przypadku był wyjątek.

Juna_3

nie trzeaba instalowac, wystarczy uzyc googli. nie miał brody https://www.google.no/search?q=angry+birds+king+pig&client=firefox-b&tbm=isch&tb o=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwir9urrk5bNAhWTbZoKHcwXABIQsAQIGw&biw=1252&bih=58 9

ocenił(a) film na 8
czewrony

W grze i animacjach król miał koronę cały czas, podczas gdy w kinowym filmie początkowo jej nie miał, ale jako motor akcji musiał mieć jakiś wyróżnik. Postawiono na brodę, choć nie wykluczam, że inspiracji dostarczyli "uchodźcy" lub "nachodźcy jak kto woli.

PS. Mocarny orzeł jako alegoria USA (i liczenie że załatwią nasze problemy za nas) jest trafna. Wszak po pierwsze to nie ich problem, po drugie silna, zjednoczona Europa bez problemu by przegoniła sflaczałą obecnie Amerykę.

ocenił(a) film na 8
MoszeUsz

Nie da się wyciągnąć innych wniosków i traktować tego jako zwykłej bajki. .
Nie które sceny są specjalnie zrobione i nie da się tego wyjaśnić przypadkiem.
Dlatego tą baje należy traktować jako wezwanie do walki Islamizacja Europy i
walkę by obronić się przed zalewem tej grupy .
1 Świnia ma brodę jak Islamista a za nim są materiały wybuchowe.
2 Jedna z tych świń chce się rzucić na różowego ptaka i przypomina to atak hord Arabskich
na Niemieckie kobiety w Kolonii i innych miastach Europie Zachodniej.
3 Główne postacie razem tworzą flagę Niemiec .
4 Chcą walczyć z tym zagrożeniem a są ignorowane.
4 Czerwony ptak przez budowanie figury Orła chce odrodzenia Ptasiej dumy a później dołączają
do niego inne ptaki.
Przypomina twórce Pegidy którego ignorowano a później zyskał poparcie całej Europy.
Ten film można prócz Walki Islamizacją Europy można traktować jako promocję Narodowe Radykalizmu
którego brakuje w Europie.
Stara Samica ignoruje zachowanie świń i przypomina to zachowanie Merkel .

ocenił(a) film na 8
kdk89

Jest też portret na statku - świna z brodą w mundurze generała, jak przywódca np Libii sprzed "wiosny ludów"

kdk89

Świnie kradną ptakom jajka, czyli następne pokolenie. Aluzja do tego, że Europejczycy rodzą mało dzieci, a przybysze nie i to oni za jakiś czas przejmą kontrolę.

Gdy czerwony ptak lepi dumnego orła, z tyłu widać rysunki z tęczą. Dwie sprzeczne wizje.

Na statku świń widnieje napis Hamnesty International. Amnesty International to organizacja walcząca o prawa człowieka.

Kto twierdzi, że to zbiegi okoliczności lub przypadek ten chyba jest ślepy.

ocenił(a) film na 10
Piramidoglowy

"Świnie kradną ptakom jajka, czyli następne pokolenie. Aluzja do tego, że Europejczycy rodzą mało dzieci, a przybysze nie i to oni za jakiś czas przejmą kontrolę. "

Wg mnie nie do końca - jaja są w naszej kulturze symbolem przyszłości - przybysze kradną nam naszą przyszłość. To jest szerszy aspekt wg mnie. Film genialny, głupi i dla dzieci, ale po całości podnosiłam szczękę z podłogi :D

ocenił(a) film na 6
CatherineSophie

"jaja są w naszej kulturze symbolem przyszłości"

Co? xD

kdk89

"2 Jedna z tych świń chce się rzucić na różowego ptaka i przypomina to atak hord Arabskich
na Niemieckie kobiety w Kolonii i innych miastach Europie Zachodniej. "-Tak, tak, tylko szkoda, że film był już gotowy na długo przed atakiem w Kolonii. Naprawdę nie macie co wymyślać.

ocenił(a) film na 8
kdk89

Po obejrzeniu tego filmu jest sporo nawiązań do obecnej sytuacji w Europie .
1 Świnie jawnie oszukują ptaki.
Twierdzi że przybyła tylko ona i jej krewny a trakcie pokazu pojawiają się nowe świnie .
Na ptakach nie robi to wrażenia i jedynie Czerwony to widzi ale pozostałe to ignorują .
To samo rzeczywistości.
Merkel a naszym kraju Razem , PO i Nowoczesna nadal twierdzą że
uciekają przed wojną a rzeczywistości nie ma tam kobiet i dzieci.
2 Czerwony jak ujawnił że na statku są nowe świnie jest znieważany
przez Szefa ptaków który twierdzi że znieważa gości .
Ignoruje że przybywa ich coraz więcej .
Rzeczywistości jest tak samo.
Front Francuski i jej szefowa jest szykanowana za wywoływanie konfliktów
a rzeczywistość i liczne zamachy potwierdzają co głosi od wielu lat Front Narodowy.
3 Dom Czerwonego jest dewastowany przez świnię i zostawiają po sobie śmieci a szef
ptaków ignoruje to .
Uznaje za normalne że niszczą mu dom.
Rzeczywistości to samo .
Goście Merkel na terenie Francji organizują obozy które utrudniają życie
mieszkańcom .
4 Świnie jawnie okradają ptaki z jaj.
Rzeczywistości podobnie.
Władze tym osobą rozdają mieszkania , jedzenie , darmowy transport.
5 Pomimo rzucenia się na różowego ptaka przez świnie
nie robi to wrażenia na ptakach .
Rzeczywistości to samo .
Liczne Przypadki w Europie napastowania kobiet przez gości Merkel i żadnej reakcji np Kolonii
pomimo policji i kamer swobodnie napastują ich kobiety.
Filmie ptaki a szczególnie ich szef zrozumiał swój błąd .
Każdy kto oglądał filmiki z tymi ptakami wie że tych filmach najczęściej występuje ptak czerwony i żółty a czarny prawie nie występuje .
Dali te postacie by skrytykować Merkel .
Świnie pojawiają się znikąd i pomimo tego faktu zgadzają się je przyjąć .
Rzeczywistości tak samo.
Goście Merkel pozbywają się swoich paszportów i wielu przypadkach kupują sobie Syryjskie dokumenty.
Trafiła spora część Afryki i Bliskiego Wschodu.

ocenił(a) film na 8
kdk89

Orzeł który dziwnym trafem przypomina Amerykę .

Nasze postacie przed spotkaniem z orłem

mają do niego wielki szacunek .

Po przybyciu okazuje się leniem i egoistą

zachwyconym własną osobą .

Bardzo uroczyście witają świnie i

nie przejmują się faktem jakim celu przybyli i skąd pochodzą .

Tak samo witano gości Merkel.

Wyszli tak samo negatywnie jak ptaki w tym filmie .

MoszeUsz

Chyba nie sugerujesz, że "animacje dla dzieci" to płytkie, kolorowe i przede wszystkim śmieszne filmy?

Większość animacji wzorem klasycznej bajki ma jakiś morał lub porusza bardziej ambitne kwestie (np. w "Odlocie" była to kwestia osób starszych w naszym społeczeństwie, "W głowie się nie mieści" w sposób zabawny ukazano ludzki umysł i mechanizmy w nim zachodzące, proces dojrzewania). Finowie do amerykańskiej bajki przemycili problem uchodźców i islamizacji - "Angry Birds" jako gra nie została stworzona aby piętnować ten proces ale pierwotne założenie pozwalało na stosunkowo łatwą stylizacje, nadanie oznak produkcji antyislamskiej.. co najlepsze nikt nie może mu tego zarzucić wprost bowiem gra powstała ładne kilka lat przed kryzysem dzięki czemu w sądzie można się łatwo wybronić.

ocenił(a) film na 7
MoszeUsz

Zbyt duże? No proszę Cię, drogi ślepcu!Żarty w filmie to jedno, ale sam zarys... Ty naprawdę tego nie widzisz? Czy po prostu nie chcesz?!

ocenił(a) film na 6
luX92

Dokładnie. Tej oczywistej alegorii i przestrogi przed uchodźcami nie da się nie zauważyć!

luX92

kolory głównych bohaterów to flaga Niemiec :p matka wygląda jak Merkel. więcej info tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=RrPS8cbOvRg

luX92

Jeszcze cały arsenał ukrytych środków wybuchowych oraz uchodźcy przejmujący domy obywateli. No i świnie uważające, że jaja im się należą.

QKukier

Do posłuchania jeśli ktoś chce.

https://www.youtube.com/watch?v=RrPS8cbOvRg

karol9_16

To też dopiszę. Miałem założyć taki temat, ale autor mnie ubiegł. Miałem skojarzenia jak u was i nie tylko ja słysząc szepty na widowni.

QKukier

litości ludzie to tylko bajka :P

ocenił(a) film na 8
neon54321

Mein Kampf to tylko książka.

QKukier

proszę Cię chcesz porównywać mein kampf do bajki? ;) nom cóż nie chcę się wtrącać do dyskusji na temat teorii spiskowych bo i tak z wami nie wygram :P ale "Angry Birds jako alegoria fali uchodźców w Europie" !? poważny zarzut dla producentów tej bajki :P

ocenił(a) film na 8
neon54321

Odpowiedziałem w twoim stylu, do którego sam się potem przyczepiasz, a praktyka spiskowa kręci światem. Jaka teoria? Dowody istnieją, po prostu o nich nie wiesz.

neon54321

Może brzmieć to śmiesznie, ale bajka ta była robiona przez ludzi dorosłych, ludzi myślących. Jak udowodnisz, że nie chcieli przeszmuglować takiego właśnie przekazu? :)

http://kwejk.pl/obrazek/2672585/angry-birds.html

Polecam zerknąć, bardzo wymowny obrazek.

ocenił(a) film na 8
neon54321

*film animowany

ocenił(a) film na 6
QKukier

"Mein Kampf" to tylko książka. Napisana przez okropnego zbrodniarza, zawierająca kontrowersyjne opinie, ale to tylko książka.

ocenił(a) film na 7
QKukier

Brawo Ty!

neon54321

czy jest to możliwe, że twórcy tej animacji mieli na celu podświadomie ostrzec widzów przed falą uchodźców !?

neon54321

Może nie tyle ostrzec, co nawiązać do obecnej sytuacji społeczno-politycznej i pokazać swoje wkurzenie. A może niechcący im wyszło, ale trochę sporo tych zbieżności :P

użytkownik usunięty
neon54321

"Folwark zwierzęcy" to też tylko bajka...

hehe ;) dobre ;)

użytkownik usunięty
QKukier

Hehehe dokładnie . Niektóre świnie mają nawet brody stylizowane na modę islamistów . Potwierdza się prawda że życie pisze najlepsze scenariusze do filmów.

QKukier

Oświeciłeś mnie, faktycznie w filmie jest jakieś przesłanie ?
Świnie w tym filmie są metaforą postępu, mają technologię (samochody, proch)
Przypływają do brzegu wyspy, przekupują tubylców podarunkami i kompletnie im nie potrzebnymi rzeczami.
Głoszą że przybywają w pokoju po czy okradają ich z tego co najcenniejsze.
1492 się kłania.

roland1919

MISTRZ :D

roland1919

Jakby to był fejsbucz, dostałbyś ode mnie lajka!

ocenił(a) film na 7
roland1919

też bardzo trafne porównanie :)

ocenił(a) film na 7
QKukier

Dla mnie jest odwrotnie - swinie to synonim chrzescijan, maja monarchie i wynalazki, ptaki zas to proste pierwotne ludy ameryki, które zostały przez chrzescijan niemal wyrżnięte. Ten film to wielkie oskarżenie wobec religii i tym podobnych bzdur. Nic wiecej ;-).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones