PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=116804}
7,1 25 980
ocen
7,1 10 1 25980
7,0 5
ocen krytyków
Alpha Dog
powrót do forum filmu Alpha Dog

WIele osób pisze tu o gówniarzach , którzy niepotrzebnie zabili gościa. Tak macie racje. To było okrutne , nie spodziewałam się tego w tym filmie właściwie, acz nie można powiedzieć, iż wszyscy byli tacy "bez serca". I tu dochodzę do roli Justina . Zapewne 90% z ludzi przed obejrzeniem ów filmu postrzegało go tylko jako lalusiowatego, że tak powiem, gwiazdora pop, znanego z MTV czy VH1. Wg mnie Timberlake idealnie wczuł się w rolę Frankiego. I znów poruszę co innego . Inne spojrzenie na gangstera. Piszecie bezlitosne skurwysyny. Taak.. Z jednej strony, jednak w filmie ukazana jest też postać, właśnie grana przez J.T, która pokazuje ludzkie uczucia. Ale nie o tym dziś. Rozpisałam się o charakterze gangsterów a miałam mówić o czymś innym.

Chodzi mi o inne zakończenie. Trochę nurtuje mnie to , że chłopak mógł przeżyć, gdyby nie ta szaleńcza chęć "wyrwania się od mamy". Przecież ten Frankie proponował chłopakowi powrót do domu , po samym porwaniu. Eh.. czy was nie ciekawi jak mogłoby się to wszystko potoczyć.. cała ta narkotykowa afera.. sprawy między Johnym Truelove a Mazurskym?

ocenił(a) film na 8
wyrafinowanaa

Nie, mnie nurtuje jedynie, gdzie ludzie w takich chwilach mają mózg, zabijając chłopaka żeby nie iść na dożywocie, gdzie jest oczywiste, że zostaną złapani i na owe dożywocie pójdą tak czy siak.

Chłopak miał szansę wrócić do domu, ale rozmyślanie nad tym wg mnie nie ma sensu. Ale myślę, że warto tutaj zasugerować rodzicom nastolatków, że zupełne trzymanie pod kloszem też nie jest dobrym pomysłem.

Co do J.T. nawet przez chwilę nie myślałam o nim jako o piosenkarzu, tym bardziej, że grał całkiem nieźle. Nie zauważyłam zbyt wielu komentarzy o "bezlitownych skurwusynach" większość odnosi się raczej do zwykłej głupoty tych ludzi i do ich żałosnej, szpanerskiej postawy wyhodowanej na MTV i grach, gdzie się bezkarnie zabija co popadnie. Myślę, że żaden z nich (oprócz Truelove chyba) nie miał skłonności sadystycznych. A ten co zabił... tu bym raczej dyskutowała nad zaburzeniami psychicznymi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones