PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98444}

Aleksander

Alexander
6,3 120 260
ocen
6,3 10 1 120260
4,3 15
ocen krytyków
Aleksander
powrót do forum filmu Aleksander

Niestety sie rozczarowalem. Poczatkowo mi sie podobal ale gdy z mlodosci Aleksandra nagle przeskoczyli do Gaugameli poczulem sie zawiedziony. Najwiekszy wodz tamtych czasow a tu tylko dwie sceny batalistyczne. Gaugamela to nudna wyrzynka. Podobaly mi sie walki ze sloniami, przynamniej cos nowego. A gdzie takie wspanialosci jak wkroczenie do Egiptu, jak ogloszenie boskosci? A legendarne ale jednak przeciecie wezla gordyjskiego? A Granik? A Issos? Bardzo tez mi przeszkadzala forma "opowiesci" Ptolemeusza. Czyzy tylko taki sposob przedstawiania historii znali w usa? Czulem sie jak na kiepskim wykladzie, zastapic tylko Hopkinsa slynnym historykiem. Wolalbym prosta, liniowa historie pokazujaca najwazniejsze momenty w zyciu Aleksandra. I ten jego biseksualizm. Niby lubi chlopcow (uklon w strone gejow?) ale jednak nie jest to jednoznacznie pokazane (jednak pruderia?). Czy naprawde biseksualizm starozytnych musi byc traktowany jako jakas sensacja? Ogolnie film na troje. Moze powinienem go jeszcze raz obejrzec, moze by mi sie spodobal:) ale naprawde... przykro mi to mowic... wynudzilem sie :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones