PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=239166}

Aż poleje się krew

There Will Be Blood
7,7 91 047
ocen
7,7 10 1 91047
8,7 44
oceny krytyków
Aż poleje się krew
powrót do forum filmu Aż poleje się krew

Niezły

użytkownik usunięty

ale ''To nie jest kraj dla starych ludzi'' braci Coen go zmiażdżył. Oscar powędrował we właściwe ręce.

ocenił(a) film na 10

daniel plainview >> anton chigurh

użytkownik usunięty
kinoman0

może lepiej tak:

obsada ''To nie jest kraj dla starych ludzi'' >>> obsada ''Aż poleje się krew''

ocenił(a) film na 10

daniel plainview >> cala obsada to nie jest kraj.

użytkownik usunięty
kinoman0

dobra, będę szczery

anton chigurh >> cala obsada aż poleje się krew

ocenił(a) film na 10

na przyszlosc bezwzglednie odradzam szczerosc.

użytkownik usunięty
kinoman0

dzięki ale nie skorzystam - szczególnie w sytuacjach kiedy mam rację

użytkownik usunięty

Nie masz racji. Tak jak wyżej napisał kinoman0 Daniel Plainview to genialna kreacja odegrana przez genialnego aktora jakim jest Daniel Day-Lewis.

Tommy Lee Jones swój czas miał w Ściganym, a Javier zagrał bardzo dobrze i tyle, każdy może zagrać psychola w filmie sensacyjnym. On do tego pasował chociażby z wyglądu.

ocenił(a) film na 10

Popieram koleżankę/kolegę. Nie ma porównania.

ocenił(a) film na 10

też popieram

użytkownik usunięty

nie popieram

ocenił(a) film na 10

rowniez popieram.
podobnie sytuacja sie miala z jokerem. przecharakteryzowany i nadekspresyjny psychol. plycizna pod wzgledem psychologii postaci.

ocenił(a) film na 9
kinoman0

no i tu ja sie nie zgadzam.albo nieuwaznie ogladales tdk albo spierasz sie bo to ledger zgarnal oskara.

użytkownik usunięty
kinoman0

przecharakteryzowany to było Joker Nicholsona. natomiast pod względem psychologii głębszy nawet od legendarnego Lectera

ocenił(a) film na 10

w roli jokera wspolczynnik glebi psychologicznej postaci = 0.

użytkownik usunięty
kinoman0

jeżeli masz namyśli Jokera Nicholsona to oczywiście się zgadzam, bo w przypadku Ledgera wynosi on 10/10

Popieram, ale jeśli chodzi o film to jednak TNJKDSL jest według mnie lepszym filmem.

ocenił(a) film na 8

skoncz z ta racja, bo jej naduzywasz. chyba ze robisz to umyslnie-ironicznie

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

żadna ironia, tylko prawdziwa prawda

ocenił(a) film na 8

oj gluptasie

kinoman0

Ja też mu to odradzam. Zdawało mi się że jest normalny, ale po tekstach typu:

"Scott Pilgrim jest podobny do Łowcy Androidów"
Interpretacji Mulholland Drive w jednym zdaniu: "Początek zamieniony z końcem".
"Nolan to najlepszy obecnie reżyser według krytyków"- pokazałem mu oceny z MC czyli portalu skupiającego Amerykańskich krytyków zaczął odwracać kota ogonem.
"Incepcja to skomplikowany film i musiałem uważnie oglądać żeby nie stracić wątku"

Poza tym:
Zależnie od tego jak mu pasuje to raz twierdzi że liczą się oceny krytyków, a innym razem oceny z IMDB. Zależnie od jego upodobań względem filmu.

Ogólnie z tych głupot jest tyle że książkę można napisać.

użytkownik usunięty
neo_angin

zdania wyrwane z kontekstu w dodatku poprzekręcane. żal mi ciebie

Jak wyrwane z kontekstu? Ogólnie trzymają twój sens dalej. Ogólnie muszę przyznać że jestem po ich stronie tym razem bo mają rację co do ciebie. A, czekam na jakąś twoją błyskotliwą wypowiedź na forum filmu Bergmana któremu wystawiłeś 1/10.

użytkownik usunięty
neo_angin

i jeszcze niesamowicie poprzekręcane w dodatku na tych forach zostałeś zmiażdżony argumentami. Co do Bergmana to skrobnąłem już kilka błyskotliwych wypowiedzi

"zmiażdżony argumentami"

Oj, błądzisz w ciemności. Ogólnie po tych głupotach które tam napisałeś powinieneś konto usunąć. Lotr dobrze cię podsumował. Ogólnie zacząłeś wybierać za inteligentne kino dla siebie. Wróć do rozrywki.

użytkownik usunięty
neo_angin

zostałeś zmiażdżony, a jeżeli uważasz że nie to zraszam do dalszej dyskusji,
Nie interesuje mnie zdanie idioty który myśli że jak założy 100 kont to przekona cały portal.
inteligentne kino nie jest mi obce Memento ma 10/10. Co doi Bergmana to jestem ciekaw ile filmów widziałeś z tym reżyserem skoro tak cie ciekawi moje zdanie na temat tego reżysera

Nie widziałem żadnego, ale miałem zamiar cię sprowokować i mi się udało. Swoją przygodę z kinem skandynawskim dopiero zaczynam i oglądam na razie filmy Refna i Von Triera.


"zostałeś zmiażdżony, a jeżeli uważasz że nie to zraszam do dalszej dyskusji,"

Dyskusja z tobą to jak rozmowa ze ślepym o kolorach. Walisz jakimiś idiotycznymi ogólnikami i nawet jak ktoś je obali to odwracasz kota ogonem.



"Nie interesuje mnie zdanie idioty który myśli że jak założy 100 kont to przekona cały portal."

Nie popieram jego zachowanie, ale ma on jakieś pojęcie o filmie i dyskusja z nim jak nie trolluje jest normalna i można się ciekawych rzeczy.

użytkownik usunięty
neo_angin

Refn i Von Trier robią inny rodzaj kino wiec nie licz na to że film bergmana ci się spodobają
przeczytaj sobie jeszcze raz cały wątek na forum burtona, a się dowiesz kto w tamtej dyskusji był ślepy (podpowiem ci ze to na pewno nie byłem ja.) z resztą zachęcam do dalszej dyskusji bo coś łatwo się poddałeś.
taa ma pojecie jedynie co potrafi to założyć 100 kont, przytoczyć wypowiedz spielberga, mcgregora..., wkleić filmik lub jaki ranking - niekiedy to zostaje obrócone na niego niekorzyść. Dlatego więc zdanie takich capów mnie nie interesuje.

"bo coś łatwo się poddałeś."

Napisałem tam ostatniego posta, a później sprowokowałem na forum "Zakochanego bez pamięci" gdzie jesteś punktowany co wypowiedź.

"Refn i Von Trier robią inny rodzaj kino wiec nie licz na to że film bergmana ci się spodobają "

Refn to oczywistość, ale Trier raczej kręci typowo skandynawskie filmy. Nie wiem ile jego filmów widziałeś, ale idę o zakład że tylko "Dogville" (sam jeszcze nie widziałem, ale w weekend zamierzam) jak w ogóle jakiś. Ogólnie obaj mi strasznie przypadli do gustu. A, teraz jeszcze dochodzi Alfredson którego widziałem "Szpiega" (w sumie film Brytyjski) i jeszcze kiedyś "Pozwól mi wejść" (ogólnie to nie pamiętam specjalnie filmu więc do powtórki, a remake też muszę w końcu zobacć bo ponoć lepszy).



"taa ma pojecie jedynie co potrafi to założyć 100 kont, przytoczyć wypowiedz spielberga, mcgregora..., wkleić filmik lub jaki ranking - niekiedy to zostaje obrócone na niego niekorzyść."

Czyli oprócz tych kont robi to samo co ty bo we wklejaniu rankingów jesteś ekspertem i w odróżnieniu od niego mało widać w twoich wypowiedziach własnego zdania. Lotr jednak czasami się tym wykazuje i ogólnie przynajmniej sprawia wrażenie inteligentnego jak nie trolluje.

"(podpowiem ci ze to na pewno nie byłem ja."

HAHAHAHAHAHA. Jesteś bardziej butny od wszystkich snobów na FW razem wziętych. Podpowiem ci że użyłem tam twoich stałych argumentów czyli wkleiłem opinie krytyków. To samo zrobiłeś na forum "Czarnego Łabędzia" i wtedy mi to przyszło do głowy, ale przeczekałem trochę żeby uderzyć. Ogólnie wyśmiałem cię tym i ty cały czas nie odpowiadałeś tam na moje zarzuty ale pisałeś coś od siebie.



A, przypomniałem sobie kolejną twoją genialną wypowiedź: "Prestiż to zrzyna z Iluzjonisty"

HAHAHAHAHAHA. Nie wiedziałem że istnieje wehikuł czasu, ale... ty wiesz lepiej.


Widzisz ja walę konkrety w odróżnieniu od ciebie.

użytkownik usunięty
neo_angin

''Prestiż to zrzyna z Iluzjonisty'' - tak ponieważ Nolan miał swoich szpiegów na planie Iluzjonisty. Dziwię się ze o tym nie słyszałeś.

Co ty gadasz ostatni post jest przez mnie napisany i nie widzę tam żadnego twojego pod moim.

hahaha lort nie trolluje? z pewnością nie ma on własnego zdania a większość jego komentarzy to skopiowane wypowiedzi użytkownika _Andrzej_ pyzatym jest hipoktytóą który wmówił sobie że nolan jest złym reżyserem - przypnij sobie jego starą wypowiedz na forum TDK. Dobra zostawmy gościa w spokoju bo nie ładnie tak kogoś obgadywać.
Oczywiście zakatowałeś na forum burtona ale skutecznie skontrowany i jedynym argumentem który ci pozostał to było to ze recenzje na MC bardziej ci się spodobały niż na RT

"Prestiż to zrzyna z Iluzjonisty'' - tak ponieważ Nolan miał swoich szpiegów na planie Iluzjonisty. Dziwię się ze o tym nie słyszałeś."

http://pl.wikipedia.org/wiki/Presti%C5%BC_(film)

Drugie zdanie i znowu zostajesz ośmieszony. Właśnie czytam tą książkę poza tym. Nolan ją spłycił, ale zachował pewien sens.


"Co ty gadasz ostatni post jest przez mnie napisany i nie widzę tam żadnego twojego pod moim."
Poszukaj. Drzewko było rozbudowane jak szukałem tych idiotyzmów.

"hahaha lort nie trolluje?"

Gdzie ja to napisałem? Napisałem jak nie trolluje czyli czasami. Nie trolluje cały czas, a czasem normalnie pisze. Logika to twoja Pięta Achillesowa.
Jego wypowiedź z forum TDK też widziałem. Tak jak parę innych przykładów hipokryzji, ale nie zmienia to faktu że o kinie jakieś pojęcie ma.



"Oczywiście zakatowałeś na forum burtona ale skutecznie skontrowany i jedynym argumentem który ci pozostał to było to ze recenzje na MC bardziej ci się spodobały niż na RT"

Ty miałeś podobny argument, a przypominam że Meta skupia najlepszych Amerykańskich krytyków, a Rotten prawie wszystkich czyli brukowych też. Ogólnie Rotten wieje fuszerką , a meta jest profesjonalna i to zazwyczaj na ten portal powołują się w czasopismach o filmach. Tak jak w czasopismach o grach na Gamerankings.Wyszedłeś ponownie na ignoranta nie mającego pojęcia o źródle które wkleja.

użytkownik usunięty
neo_angin

z tymi szpiegami beke sobie robiłem aż dziwię się że dałeś się na to złapać, bo nawet pięcioletnie dziecko wyczułoby tą prowokację
szukałem i nie zalałem
wydaje ci się tylko że ma pojecie a tak naprawdę kopiuje wypowiedzi od innego użytkownika. ale już zostawmy go w spokoju
masz jakiś na to dowód że MC skupia najlepszych krytyków a RT brukowych, czy to tylko twój własny wymysł.
Z reszta największy zarzut co do mety mam taki że oceny ta,m nie są miarodajne i byle jaki przeciętniak może mieć taką samą ocenę co wybitne arcydzieło. na RT takich stacji nie ma bo jest tam oddanych więcej głosów a co za czym idzie oceny są bardziej miarodajne i w bardziej rzeczywisty sposób oddają wartość danego filmu .

"z tymi szpiegami beke sobie robiłem aż dziwię się że dałeś się na to złapać, bo nawet pięcioletnie dziecko wyczułoby tą prowokację "

Znowu odwracasz kota ogonem i jak tu dyskutować z tobą.

"Z reszta największy zarzut co do mety mam taki że oceny ta,m nie są miarodajne i byle jaki przeciętniak może mieć taką samą ocenę co wybitne arcydzieło. na RT takich stacji nie ma bo jest tam oddanych więcej głosów a co za czym idzie oceny są bardziej miarodajne i w bardziej rzeczywisty sposób oddają wartość danego filmu"

Już ci odpowiedziałem na forum Burtona i jeszcze dopowiem jedno. To że jakiś film dla ciebie jest przeciętny to nie znaczy że tak jest naprawdę.

użytkownik usunięty
neo_angin

że nie potrafisz wyczuć jawnej prowokacji nie znaczy ze ja odwracam kota ogonem

dalszą dyskusje przenoszę na inne forum

neo_angin

Czy wy dyskutując o byle jakim filmie/reżyserze zawsze musicie zmieniać temat na Nolana, który nigdy się nie skończy? Jeden go uwielbia, drugi będzie zarzucał mu to i tamto, a i tak nie dojdziecie do porozumienia. No bo co Nolan ma wspólnego z "Aż poleje się krew"? (kapitalnym filmem swoją drogą, minimalnie gorszym od "To nie jest kraj dla starych ludzi"

użytkownik usunięty
Sebu_BGZ

bo to jest dyskusja o wszystkim i o niczym, już od samego rana walczę z tym neo_anginem na wielu frontach

Sebu_BGZ

Zaczęło się na forum Burtona i ciągnie się przez fora "Zakochany bez pamięci", "Vinci" i jeszcze tutaj. Po prostu Many nie może się pogodzić z tym że użyłem jego stałych argumentów przeciwko niemu. Ogólnie możesz sobie poczytać forum "Zakochanego bez pamięci" bo manemu się już miesza tam najbardziej i zaprzecza sam sobie. Ja też uwielbiam Nolana, ale mam po prostu dość zaślepienia manego tym reżyserem.

użytkownik usunięty
neo_angin

he ja nikogo nie zaślepiam Nolanem, nie mówię że to jest najlepszy reżyser a jego filmy najlepsze na świecie.

Oj, obawiam się że trochę jesteś. "Najlepszy obecnie reżyser".

użytkownik usunięty
neo_angin

obecnie to raczej nie ulega wątpliwością, w ogóle absolutnie nie

ocenił(a) film na 8
neo_angin

Też czekam, co jakiś czas tam zaglądam :)

Niezły? To dlaczego dałeś tylko 5? :(

Oba filmy świetne i nikt tego nie zmieni, żadni krzykacze!

użytkownik usunięty
adeck92

moja skala ocen jest dość surowa

Jeśli mylisz subiektywizm z surowością to źle z tobą.

ocenił(a) film na 10
adeck92

bo to ostry krytyk.

użytkownik usunięty
kinoman0

zgadza się

adeck92

Było 6/10, ale chciał lotr12345 pewnie dokuczyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones