PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=349500}

5 centymetrów na sekundę

Byōsoku 5 Centimeter
7,5 17 109
ocen
7,5 10 1 17109
8,0 4
oceny krytyków
5 centymetrów na sekundę
powrót do forum filmu 5 centymetrów na sekundę

Nie rozumiem zachwytów nad tym filmem jak dla mnie to średni film

ocenił(a) film na 5
roland_roland

Zgadzam się. Ten film praktycznie nie ma scenariusza.

Rozchwianie emocjonalne wieku dojrzewania opowiedziane tanim sentymentalizm i poetyckimi tekstami pełnymi przymiotników, to są moim zdaniem bardzo niedojrzałe środki, które tylko manipulują emocjami widza. Ten film jest bardzo ładny, ma przyciągający klimat, piękną muzykę, ale nie skłania do żadnych przemyśleń. Lubię filmy o zwykłym życiu, bez jakiejś wielkiej akcji, ale wtedy oczekuję, że będzie można jakoś je odnieść do realnego życia, a tu niestety życie zostało przekoloryzowane i wyidealizowane swoim poetyzmem.

ocenił(a) film na 5
kozowsp

Mnie też nie porwało.

Każdy miał kogoś, komu chciał powiedzieć "kocham" a tego nie zrobił, w 5cm/sek to bohater decydował o tym, że tego nie uczyni.

Obejrzałam, ale spodziewałam się czegoś lepszego.

Wczoraj oglądałam "dziewczynę skaczącą przez czas" i tam faktycznie mnie porwało, bo w pewnym momencie złapało mnie za gardło, czego nie mogę w ogóle powiedzieć o tej produkcji.

ocenił(a) film na 5
roland_roland

faktycznie po recenzji Bukiego ( YT) myślałe że będzie na prawdę dobry film ,ale się zawiodłem ,oczywiście, można wyciągnać z filmu jakieś wnioski na temat miłości i wgl, ale sam film, nie bardzo oddał całość mi się wydaje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones