PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=548326}

47 roninów

47 Ronin
6,3 80 425
ocen
6,3 10 1 80425
4,0 6
ocen krytyków
47 roninów
powrót do forum filmu 47 roninów

Ciekawe ten obraz będzie miał coś wspólnego z filmem Kenji Mizoguchi z 1941.

ocenił(a) film na 4
yoda8

to ma być ekranizacja 47 Roninów - czyli jednej z najsłynniejszych Japońskich legend. Podobno Reevs ma grać jedną z głównych ról, chociaż nie bardzo sobie go wyobrażam jako samuraja : P

ocenił(a) film na 6
yoda8

Polecam książkę "Opowieść o 47 roninach" Johna Allyna, która opisuje całą historię.

yoda8

też mnie to zastanowiło. z reevsem to już będzie pełna egzotyka :P

użytkownik usunięty
yoda8

Kenjiego Mizoguchiego. To nie kobieta ;)

faktycznie mogłem inaczej napisać choć myślałem że jest nieodmieniane.

użytkownik usunięty
yoda8

Częsty błąd. Na forum jakoś specjalnie różnicy to nie robi, więc się przyczepiłem trochę nad wyrost. No ale wiele razy zetknąłem się z tym wśród tzw. "poważnych krytyków" i "ekspertów filmowych", stąd też jestem przeczulony :)

W polskim języku imiona i nazwiska japońskie odmieniają się tak jak każde inne, nawet jeżeli czasami brzmi to komicznie. Mizoguchi ma to szczęście, że żaden potworek się z niego niego przy tym nie tworzy ;)

użytkownik usunięty
yoda8

Aha. Zapomniałbym...
Z wersją Mizoguchiego film raczej nie będzie miał zbyt wiele wspólnego. Z tego, co czytałem, wynika, że film nawet nie ma być utrzymany w konwencji realistycznej.
No chyba, że się twórcom znowu odmieniło, ponieważ od tych kilku lat, kiedy z tym walczą, dotarłem do kilku różnych opinii, jak ma ten film wyglądać.

Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones