PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8673}

Ściana

Pink Floyd: The Wall
8,1 52 738
ocen
8,1 10 1 52738
7,9 17
ocen krytyków
Ściana
powrót do forum filmu Ściana

Szkoda ze mają tylko jeden hit ,, brick in the ball''

ocenił(a) film na 7
accadacca

Mizerniutka prowokacja.

ocenił(a) film na 10
Kamileki

wez sie schowaj z tą okladką animals

ocenił(a) film na 7
accadacca

Jesteś słaby. Twoje AC/DC jest przy Pink Floyd jak Zaporożec przy Ferrari.

ocenił(a) film na 10
Kamileki

ale głupota z twojej strony porownywac dwa zupelnie rozne zespoly młotku.

ocenił(a) film na 7
accadacca

jesteś wtórnym idiotą.

użytkownik usunięty
accadacca

Żadna głupota. Porównań dokonuje się na różnych płaszczyznach.
Moim zdaniem Queen zjada Wasze AC/DC, czy tam Floydów. :-P

ocenił(a) film na 10

lecz sie na głowe gówniarzu, przygadał kocioł garnkowi.

użytkownik usunięty
accadacca

Kiedy Queen obiektywnie od AC/DC lepszy jest... :-(

Racja!

ocenił(a) film na 7

Jestem fanem AC/DC, jestem fanem Queen i uważam że każdy kto pisze że jeden z tych zespołów nie dorasta drugiemu do pięt czy go wręcz "zjada" pisze takie bzdury że aż przykro czytać.Dwa wybitne zespoły i tyle. Za Pink Floyd nie przepadam, ale szanuję ich dorobek artystyczny.

Let there be rock!!!

użytkownik usunięty
Heatseeker

"Queen" jest lepszy od wszystkich. Nawet od angielskich sloganów.
W nieprawdopodobnym stopniu zgadzam się z samym sobą, więc coś w tym musi być!

ocenił(a) film na 7

Angielskich sloganów? O rany...

użytkownik usunięty
Heatseeker

Angielskich sloganów. Taaak.

ocenił(a) film na 7

No cóż jeżeli dla ciebie sformułowanie

Let There Be Rock

jest tylko angielskim sloganem i niczym ponadto, jeżeli słyszysz je po raz pierwszy w życiu to ja nie mam już żadnych pytań. Jesteś muzycznym ignorantem. Ciekawe jak tam u ciebie ze znajomością dyskografii Queen, pewnie kończy się tylko na tym że gdzieś tam słyszałeś Bohemian Rhapsody czy We Are The Champions. Chyba że to też są dla ciebie tylko angielskie slogany.

ocenił(a) film na 7
Heatseeker

Co kto lubi. Nie każdy fan rocka musi słuchać każdego godnego zespołu rockowego.

ocenił(a) film na 7
Kamileki

Witam. Uważam tylko że każdy szanujący się fan rocka powinien choć w podstawowym stopniu znać dorobek tych największych, a za takich uważam i AC/DC i Queen. i jeszcze kilku innych. Pink Floyd to nie moja bajka, ale znam ich wszystkie najważniejsze albumy.

ocenił(a) film na 7
Heatseeker

Ja tam nie słucham AC/DC ale szanuje ich dyskografię.

ocenił(a) film na 10
Kamileki

Muzykę dzieli się tak:

1. Pink Floyd
2. Cała Reszta


Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
DarkSide

Nie do końca. To taki podział psychofana Pink Floyd :P Nie zapominajmy o takich zespołach jak: Deep Purple, Led Zeppelin czy Queen.

ocenił(a) film na 10
Kamileki

Nie no jasne że takie zespoły też są super, Bach i Horner (muz. filmowa) też ale dla mnie..no Pink Floyd to jest Kosmos ponad tym wszystkiem. Zdaję sobie sprawę że jest to baaardzo subiektywne zdanie, na dodatek, zdanie muzykologa.

ocenił(a) film na 10
DarkSide

amen

użytkownik usunięty
Heatseeker

Cokolwiek filmwebowiczu...Queen i tak jest lepszy. :)

ocenił(a) film na 8

trochę jak porównywać Czajkowskiego do Iron Maiden i Metalliki. Floydzi sztuką, a jeśli o rozrywkę typową chodzi, to i tak dla mnie Queen nad ACpiorunDC.

użytkownik usunięty
Isu

Ja gotów jestem porównać nawet Czajkowskiego z Piłsudskim, i powiedzieć, że ten pierwszy do sztuki wniósł więcej. :P

ocenił(a) film na 8

do sztuki może i tak, ale który był dla mnie ważniejszym(większym?) człowiekiem to już nie taki pewny temat. :P

użytkownik usunięty
Isu

To już rzecz subiektywna.
W każdym razie, absolutnie przesądzonym, obiektywnym faktem, a nawet objawionym, jest to, że Queen jest "Lepszy" przez wielkie ly.

ocenił(a) film na 7

Queen jest także doskonałym zespołem, jak dla mnie top 2, ale Pink Floyd jest na samym szczycie.

Peja >>>> Firma >>>> (długo długo nic) >>>>> Pink Floyd >>>>>>> (długo długo nic) >>>>> Bieber, Queen, Ac/dc (ten sam poziom, bliski dna)

użytkownik usunięty
Vaylander

Zaprawdę, zaprawdę powiadam...nie mam bladego pojęcia, czemu mi to powiedziałeś. :-D

ocenił(a) film na 10
Vaylander

jak tylko ktorys z albomow peji sprzeda sie w licbie 44000000 to sie z toba w 100% zgodze

renderblender

bo peja to muzyka dla elit a nie gówno dla mas

ocenił(a) film na 7
Vaylander

Szkoda tylko, że więcej ludzi zna w Polsce Pana Ryszarda niż Pink Floyd.

Kamileki

Oczywiście moje powyższe posty to ironia w pełnej dawce, jednak jakby nie było, Peję uważam za jednego z lepszych polskich wokalistów. W Polsce jes bardzo mało perełek, zespołów czy ludzi, którzy śpiewają z pasją, jednocześnie posiadajac talent. Śp. Niemen czy Riedel, Kazik, Borysewicz, Maleńczuk itp. itd. Osobiście do tego dużego grona zaliczam także Peję, który na tle Dody, Gosi Jędrzejewskiej, Gosi Cerekwickiej, Firmy czy Blogu jakiegoś tam, wypada znakomicie.

ocenił(a) film na 7
Vaylander

Przy takich "mocarnych" rywalach dziwne żeby Peja nie wypadał dobrze. Po prostu on jest profesjonalistą w tym co robi - tylko tyle, chociaż w dzisiejszych czasach to aż tyle.

ocenił(a) film na 10
Vaylander

Pomijajac porownaie Riedla i Maleńczuka do Peji , moge sie w sumie zgodzic.

Vaylander

To z pewnością prowokacja, bo nie wierzę w to co piszesz. Peja jako wokalista? Peja nad zespołami, które były, są i będą zawsze wybitne? Rychu raczej nie ma nic wspólnego z wokalem, nie mówiąc już o muzyce godnej choćby czyścić buty geniuszowi tekstów i całokształtu albumów Pink Floyd.

xray5936

Rap to nie muzyka. Nie traktuj go na równi z normalną muzyką. Wiadomo że Peja jako wokalista jest nikim, ale jako raper jest obok choćby śp. Magika, Abradaba, Pezeta, Ostrego czy Sokoła czołówką w naszym kraju, przy czym Peja poprzez swoje kontrowersje jest z nich najbardziej znany więc podałem jego przykład.

Vaylander

No tak, to są fakty, tu nie mam się do czego przyczepić.

ocenił(a) film na 10

Qeen ma tylko rytmiczne i wpadające w ucho kawałki. Jak się lepiej wsłuchać to muzyka Floydów jest dużo ambitniejsza. No i mają dużo spójniejsze płyty.

użytkownik usunięty
tunker

Mam płytę Queenu (oryginalna!) i jeszcze się nie rozleciała.

ocenił(a) film na 10

a no to sorry

użytkownik usunięty
tunker

Przebaczam i przytulam.

hahahha ;)

użytkownik usunięty

to chyba jakoś wybiórczo znasz ich twórczość;)

użytkownik usunięty
ocenił(a) film na 8

Zaś na końcu łańcucha pokarmowego stoi Joy Division.

accadacca

Nie mówiąc już o Philu Collinsie. On sra muzyką lepszą od tej od ac/dc. :-)

accadacca

Jeden hit? A jakoś wiedziałeś jak nazywa się album, który kolega ma na profilu:)

ocenił(a) film na 10
Marilee_chan

Czysty przypadek, zgadłem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones