PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=825152}
6,3 10 484
oceny
6,3 10 1 10484
7,4 8
ocen krytyków
Leaving Neverland: Ciemna strona Michaela Jacksona
powrót do forum filmu Leaving Neverland: Ciemna strona Michaela Jacksona

Żyjemy w dziwnych czasach, że proces, zeznania, wyrok mniej znaczą, niż wypowiedzi w dokumencie telewizyjnym, czy pomówienia w portalach społecznościowych.

Roczek12

Wtedy latoya miala wlasnie kase . Niestety pare lat pozniej kasa jej skonczyla sie i wrócila do rodzinki z podkulonym ogonem oczywiscie twierdzac nagle co innego

ocenił(a) film na 1
Justyna_0288

Nie ośmieszaj się znów. Doczytaj o tej sytuacji, czemu tak mówiła. podpowiem, chodziło o kasę i jej męża.

ocenił(a) film na 7
Roczek12

To jest tak oczywiste dla fanów MJ, jak dla Koreańczyków "fakt", że Kim Dzong Un nie ma dziury w d**ie.

ocenił(a) film na 10
creep_

podziwiam cię za cierpliwość dla tych półmózgów, poważnie!

Roczek12

https://www.youtube.com/watch?time_continue=45&v=oo4u_P_R0p4 Obejrzyj to i zmądrzej.

ocenił(a) film na 1
Lisu13_fw

Kolejny troll o inteligencji kamienia? Wszystko było już wyjaśnione. Zrobiła to bo presję wywarł na nią mąż, który od tabloidow dostał 250 tys dolarów. Potem wszystkiego się wyparla i była przy MJ do końca.

Roczek12

Najwyraźniej w Twoich oczach Jackson jest jakimś rodzajem boga więc nie są w stanie do Ciebie dotrzeć informacje, że ktoś taki był zdolny do robienia tak okropnych rzeczy :) No skoro tak cenisz sobie inteligencję to przemyśl to co powiedziała : "nie jest normalne, żeby 35-letni mężczyzna zamykał się z nastolatkami w pokoju na pięć dni". I co Ci Twoja inteligencja podpowiada ? Ma rację czy nie ma? Wszystko to co napiszą w tabloidach to prawda ?

ocenił(a) film na 1
Lisu13_fw

To zobacz co mówiła potem

Roczek12

Chodzi Tobie po tym jak rodzina zaczęła ją naciskać? Obejrzyj najpierw omawiany dokument. Serio myślisz, że ludzie są aż tak bardzo wyrafinowani, że całe rodziny, które były przez lata blisko MJ nagle by wymyśliły historię, żeby się nachapać pieniędzy oczerniając go do granic możliwości? Goście, którzy coś osiągnęli w życiu wystawili by się na publiczny ostracyzm opisując takie szczegóły? Zastanów się jeszcze raz - dorosły facet wokół którego cały czas kręci się zawsze jakiś mały chłopiec. Siostra, która ma pieniędzy pod dostatkiem ściemnia bo jej chłopak dostał kasę ? (taka wyrafinowana?) Dwie afery pedofilskie podczas życia. No zobacz jak się wszyscy na tego biednego gościa uwzięli.

ocenił(a) film na 7
Lisu13_fw

Kurcze tyle jest sławnych i bogatych osób, od których można wyciagnąc kasę, którzy sypiają z obcymi chłopcami w jednym łóżeczku ale kurde tylko na tego Jacksona się uwzięli i chcieli go ograbić z kasy zwykłymi pomowieniami. A nie sorki, nikt nie śpi z małymi chłopcami w łóżku i nie mówi im, że ich kocha więc naturalnie nikt nie jest oskarżany o pedofilię

Roczek12

...tak na podlodze w pasie cnoty. MJ byl pedofilem i to perfidnym przyjmij do wiadomosci.

użytkownik usunięty
gacek870

własnie a ja zapytam gdzie byli rodzice tych chlopcow wtedy ?

Bez względu na to jaka jest prawda na temat molestowania, to jedno jest pewne, rodzice tych chłopaków to debile.

ocenił(a) film na 10

w dupie, gdybyś widział dokument nie stawiałbyś takiego pytania.

użytkownik usunięty
mery_fghj

zamknij pysk prostaku

gacek870

https://www.youtube.com/watch?v=hw5h4-Mki4Ahttps://www.youtube.com/watch?v=hw5h4 -Mki4A
Wywiad z obrońcą Michaela Jacksona w 2005 roku.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
mery_fghj

nie no kultura widze na poziomie

ocenił(a) film na 1
mery_fghj

i oprawcom* jak już

mery_fghj

Zabłysnęłaś dziewczyno. Gratulacje.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
mery_fghj

życzenie komuś śmierci bardzo dojrzałe nie powiem xDDD

gacek870

Ok czyli zakładasz z góry ze tych dwoje bohaterów filmu LN kłamie i wszystko co mówią to nieprawda???

gacek870

Ok a dlaczego nie wierzysz w to co mówią ofiary molestowane jako dzieci przez MJ ? Nieważne czy robią to dla pieniędzy, sławy czy z innych powodów?

atom75

Dlatego, że kilka razy zmieniali już zeznania, więc czemu teraz mam uwierzyć, że mówią prawdę. Po drugie nie zakładam, że to co mówią z góry jest nieprawdą, jednak wyroki sądu cenię wyżej niż wypowiedzi w wyraźnie kręconym dokumencie. Co do aspektu pieniędzy, myślę że to jednak ma znaczenie.

gacek870

Z tego co pamiętam to za pierwszym raz byli dokładnie poinstruowani co mają mówić + byli zastraszani, że pójdą do więzienia więc tutaj się nie można dziwić. To były tylko dzieci a dziecko łatwo jest zastraszyć niezależnie od tego jaki ma kontakt z rodzicami. Za drugim razem Jimmy powiedział, że nie będzie zeznawał a zeznawał tylko Wade. Ja tutaj widzę 2 przypadki a nie kilka, kilka to liczba w przedziale <3,9> tak na marginesie. Wyrok sądu jest opierany na zeznaniach itp. Proces sądowy to nic innego jak przekonanie sędziego do tego, że to ja mam racje a nie druga strona. Jak inne potencjalne ofiary zaprzeczyły to Jackson miał łatwiejszą linię obrony. Osobiście uważam, że nawet jakby się przyznali za pierwszym razem do molestowania to by mógł nie pójść siedzieć bo sławy rządzą się swoimi prawami i adwokatami za grube sumki którzy potrafiliby wygrać z diabłem, ale to moja luźna spekulacja. Nie mam zamiaru Cię w żaden sposób obrazić ale twój tok myślenia wydaje mi się błędny bo piszesz, że cenisz sobie bardziej wyrok sądu, Ale ten wyrok opierał się prawdopodobnie na fałszywych zeznaniach. Więc jeśli założymy, że zeznania tych dwóch były fałszywe pod naciskiem Jacksona no to nikogo taki wyrok nie powinien dziwić + nie należy traktować tego wyroku jako wyznacznik. Dodatkowo piszesz, że nie zakładasz z góry, że to co mówią jest nie prawdą, no to tym bardziej potęguj to co napisałem wyżej.

Urcherion

Mówimy o procesie z 2005 roku, więc Wade Robson miał 23 lata, więc jakie dzieci. Poza tym sam mówisz, że wyrok opierał się na prawdopodobnie (kluczowe słowo) na fałszywych zeznaniach. Jakie masz dowody, że to co mówi Wade Robson teraz jest prawdą i ten dokument nie był kręcony i instruowany. Poza tym od 2011 roku wiadomo, że Robson jest spłukany, dodatkowo 7 lat był w związku z siostrzenicą Jacksona. Ten dokument ewidentnie zbudowany jest tak, żeby szokować, dlatego jest jednostronny, ale po obejrzeniu go na chłodno, zwłaszcza w opowieści Robsona można znaleźć duże nieścisłośći.

gacek870

Nie mam żadnych dowodów tak samo jak nie ma twardych dowodów na to, że to co oni mówią jest nieprawdą. Można wytykać nieścisłości dokumentu, może się okazać, że to wszytko gówno prawda. Nikt z nas nie jest w stanie stwierdzić na 100% aktualnie co jest prawdą. Może się okazać, że oni kłamią ale tak na prawdę były inne ofiary. Związek z siostrzenicą to żaden argument bo nic nie wnosi. Ich związek się zaczął jak mieli 9 lat więc ja tu nigdzie nie potrafię doszukać się powagi tego argumentu, nawet jeśli nie jest to wspomniane nie wyklucza prawdopodobieństwa zajścia sytuacji opowiedzianych w dokumencie.

Urcherion

Zgadzam się i już to nie raz tu pisałem, że nie można stwierdzić czy to jest prawda czy nie. Istotną kwestią jest to, że osoba pomawiana nie żyje, nie może się bronić, natomiast za życia nie została skazana i taki powinien być oficjalny koniec tej sprawy, chyba żeby pojawiły się dowody w postaci nagrań czy nie wiem pamiętników Jacksona, przy czym taka sprawa również powinna dalej toczyć się w sądzie. Pomijając kwestie tych dwóch osób to Hbo dokument ten zrobiła dla rozgłosu i pieniędzy i o ile potrafię zrozumieć dokument o R kelly bo można go ponownie postawić w stan oskarżenia, tak tutaj to jest tańczenie da grobie zmarłego, przynajmniej w mojej opinii.

gacek870

MJ w latach 80 i 90 był mega mega mega gwiazda i był znany dosłownie na całym świecie i miał praktycznie nieograniczone środki finansowe. Lata 80-90 były inne, trendy wyznaczało MTV gdzie MJ kazał się tytułowac King of Pop. Te rzeczy sprawiały ze mógł wszystko robić co chciał. Omamić małe dziecko przy okazji manipulując jego rodzina (nieważne czy finansowo czy emocjonalnie) nie było dla niego żadnym problemem. Dodatkowo pracował dla niego sztab ludzi. Wade i James to tylko 2 przypadki molestowania, a przez Neverland przewinęło się pełno dzieci. Neverland z różnymi chatkami, ukrytymi sypialniami itd moim zdaniem było świadkiem wielu strasznych rzeczy... Przypuszczam, ze Wade i James i ich rodziny zyskały dużo pieniędzy składając zeznania odpowiednie. Ich wypowiedzi są może dzisiaj odpowiednio zmontowane, po tylu latach nie trzyma się wszystko razem do kupy w niektórych miejscach, może chcą zdobyć pieniądze sławę , a może chcą to wyrzucić z siebie. Tego nie wiem. Jednak przekonują mnie, ze byli molestowani przez MJ i zmanipulowani w wyjątkowo chamski sposób. M.Culkin był tez przyjacielem MJ, bywał u niego itd. po czym zaczął chlać, ćpać, odciął się od rodziców po uważał ze go wykorzystali. Zeznawał na korzyść MJ. Moim zdaniem mógł być również molestowany tylko trudno mu się do tego przyznać publicznie. Wade i James tez zrobili to z trudem. Procesy kt uniewinnił MJ nie świadczą o tym ze był niewinny, kwoty ugody nie są podane do wiadomości, nie wiadomo ile dostali inni świadkowie mysle ze to wszystko kosztowało MJ grube miliony, dodatkowo stała za nim sława i obraz znany z teledysków. O.J. Simpson tez został uniewinniony :) Dodatkowo sympatykom MJ trudno wbić sobie do głowy ze tak zdolny muzyk i tancerz od dekad będący w czołówce gwiazd muzycznych, grany na okrągło wszędzie jest zdolny do najgorszych zachowań pedofilskich. Jak pisałem MJ pedofilem był ....

ocenił(a) film na 7
gacek870

Zmieniali zeznania bo to zwykłe gejki, którym się podobalo pompowanie z Jacksonem i się zakochali w nim. Jest to obrzydliwe ale gościu sobie znalazł mlodych pedalków i ich wykorzystał. I stąd te ich rozterki czy bronić swojego oprawcy a jednocześnie swojej miłości życia.

ocenił(a) film na 1
atom75

Ja też nie wierzę. Dlaczego? bo ich historia jest nieskładna, pełna luk, nieścisłości, przekręcania faktów i z tymi faktami mijana.
Podaje link do wątku gdzie PotterManiaczka, zdyskredytowała ich historie. Wszystko wyjaśniła, opisała. Podała linki do dokumentów, wypowiedzi innch osób niz panowie Wade i Jim. Do faktów z zycia Michaela, które nie korelują z ta historią.
Wg mnie, jej komentarz, jest najbardziej wiarygodny i rzetelnie udokumentowany, ze wszytkach jak powstały w tym watku o filmie Leaving Neverland

holly_12

... czyli uważasz ze MJ zamykał się z małymi chłopcami w pokoju i nie wkładał im palcy do „....” itp. tylko jedli popcorn i oglądali „Alicję w krainie czarów”, a za oknem na zielonym drzewku śpiewały ptaszki, niebieskie obłoczki przesuwały się po niebie, szumiał lekki wiatr...

ocenił(a) film na 1
atom75

Jak ktos ma tylko takie skojarzenia, i uważa, że osoba dorosła tylko tak może spędzać z dzieckiem czas, to nie pozostaje mi nic innego jak współczuć.

Tu link to wątku dziewczyny, która ma naprawde dużo wiedze na ten temat. Nie opiera sie tylko i wyłącznie na historii panów z filmu, a na dużej ilość FAKTÓW

https://www.filmweb.pl/film/Leaving+Neverland-2019-825152/discussion/Udowodnione +k%C5%82amstwa+%22ofiar%22,3074252

holly_12

Chyba mnie nie zrozumiałeś. Jasne, ze dorosła osoba może spędzać czas w rożny pożyteczny sposób i to jest jak najbardziej normalne. Jednak spanie obcego 35 latka w pokoju, w jednym łóżku z 7-8 latkami, na ranczo wzorowanym na bajkach? Pomijajac pedofilie te nocowania były oficjalnie potwierdzone. Dodatkowo ten dorosły był 2x oskarżany przez dzieci o molestowanie oficjalnie i sprawa trafia do sądu. Dzięki pieniądzom i prawnikom ratuje swoje d.... Dodatkowo ten dorosły był murzynem i chciał się wybielić, przy okazji robiąc operacje plastyczne. Może dla Ciebie to norma... To ze dajesz linka to znaczy ze wszystko tam to prawda? Jestem ciekaw jakby do Ciebie w wieku 7 lat dobrał się taki czarno-biały typ to co byś dzisiaj mówił?????

ocenił(a) film na 1
atom75

1. w linku który Ci podałam, jest link do filmu, gdzie jest wyjasnione " spanie z Michaelem". Przeczytaj, nawet szukać w sieci nie musisz, podaję Ci " na tacy"
Troche wysiłku, żeby zobaczyć film.

2. Nie został uniewinniony bo miał kasę, tylko dlatego, ze nie było dowodów na jego wine, co jest równoznaczne z niewinnością.
Dowód "koronny" , który miał Michaela pogrążyć, opis penisa MJ podany przez Jordana Chandlera było niezgodny z faktami. Zdjęcia robiła policja, czy FBI, już nie pamietam.
Tu masz protokół
https://www.quora.com/Was-Michael-Jackson-circumcised

3. nie ma czegos takiego jak wybielanie, NIE MA. Jesli masz info odnosnie takiego zabiegu wybielającego, kremu, dawaj źródło.

4. A o czym niby maja swiadczyc operacje plastyczne? 3/4 Hollywoodzkich gwiazd je robiło. Zresztą co szukac Hollywood, popatrz na nasze rodzime gwiazdki.

A zajrzałes na ten link? każda wypowiedź poparta jest faktami. Nie wiesz co to fakt? to sobie wygoogluj

Na marginesie. Gdyby pieniądze mogły załatwić uniewinnienie , Cosby byłby na wolności. A afera Clintona nigdy nie ujrzałaby światła dziennego, no bo co taka Monika mogła ....

holly_12

Taaa fakty z internetu!!! MJ pedofilem byl. MJ probowal sie wybielic i mu sie nie udalo i tobie tez nie uda....

ocenił(a) film na 1
atom75

I tu mnie masz! Tak inteligentnej, merytorycznej , logicznej wypowiedzi, nie dźwignęłam. Przerosła mnie! ;)
Proponuje, żebyś do dyskusji znalazł sobie partnera na swoim intelektualnym poziomie, a nie brakuje tu takich.

holly_12

Taaa fakty z internetu!!! MJ pedofilem byl. MJ probowal sie wybielic i mu sie nie udalo i tobie tez nie uda....

ocenił(a) film na 7
gacek870

Żyjemy w dziwnych czasach, że gościu sypia z chłopcami w jednym łóżku, traktuje ich jak swoich synów, spędza z nimi tyle czasu co się spędza ze swoimi dziećmi lub żoną, ciągle powtarza, że ich kocha, jest przy tym podniecony (mimika twarzy) i angażuje się w ich życie prywatne, a na koniec, ktoś uważa, że to tylko chodzące dobro a nie zwykły pedofil.
Jasne, spanie z kimś w łóżku to nie pedofilia ale jeśli nie jest to poszlaka na to wskazująca to nie wiem... teraz Ty powiesz, że ja jestem popier...y ale to raczej Jackson i jego wyznawcy tacy są i tyle w temacie.

jarek0991

Dlaczego mam powiedzieć, że jesteś popier...y? Domyślam się, że nie czytałeś moich wcześniejszych postów, więc napiszę trzeci raz, ja nie zakładam na 100%, że Jackson tego nie zrobił i nigdy nawet we wcześniejszych oskarżeniach za jego życia tak nie zakładałem. Faktem natomiast jest to że został uniewinniony w 2005 roku, po długim śledztwie i nie mam powodu, żeby na podstawie tego pseudo dokumentu, który pokazuje relacje jednej strony, dodatkowo jest ewidentnie kręcony, mieć 100% przekonanie że Jacson to zrobił.

ocenił(a) film na 7
gacek870

Ten filmik przesądził o mojej opinii, więc zostawiam tutaj linka dla innych.
https://www.youtube.com/watch?v=UJaWSdKKvGU

użytkownik usunięty
Vanetia

3 minuty wyrwane z kilkunastu.
Tu masz cały kontekst, od 5 minuty

https://www.youtube.com/watch?v=q7GiSMtl9Jw

gacek870

Do założyciela wątku: piszesz jakbyś urodził się wczoraj, sugerując, że wyrok sądu (gdzie
szczegóły znane są Ci tylko z medialnych przekazów - czyli z drugiej, trzeciej.. ręki) w tak kontrowersyjnej sprawie jest nieomylny. Rozprawa w Sądzie to jedna wielka sztuka teatralna i mówię to z autopsji (kilkadziesiąt rozpraw).
Film jest dla mnie opowieścią osób, które solidnie dokumentują to, że zażyłość była i była silna (czyli z pierwszej ręki). A to czy ktoś chce wierzyć sądowi czy temu co usłyszał w filmie - jest indywidualną sprawą każdego odbiorcy, i raczej nie umysłu logicznego tylko intuicji, lub własnym doświadczeniom.
Pozdrawiam

Rajwant

Czyli uważasz, że na podstawie ewidentnie kręconego dokumentu, czy tak jak w wielu przypadkach oskarżeń na portalach społecznościowych można komuś niszczyć karierę, lub jak w sytuacji Jacksona jego legendę? Według mnie nie można a przynajmniej nie powinno się tego robić, bo każdy zasługuje na prawo do obrony. W tym wypadku nie ma na to możliwości.

gacek870

"to czy ktoś chce wierzyć sądowi czy temu co usłyszał w filmie - jest indywidualną sprawą każdego odbiorcy, i raczej nie umysłu logicznego tylko intuicji, lub własnym doświadczeniom.
Pozdrawiam"

Rajwant

Tylko że bez dowodów w sądzie, to nadal są tylko pomówienia i takie oczernianie wizerunku powinno być karalne.

gacek870

Nadal piszesz jakbyś urodził się wczoraj, ślepy i głuchy..
Nie każdy zbrodniarz na którego nie ma dowodów w sądzie - jest niewinny (historia zna wiele takich przypadków), więc czy to oczernianie czy odsłanianie - niech każdy zdecyduje sam.
Btw gdyby to było oczernianie to spadkobiercy sami by wystąpili do sądu o zadośćuczynienie i to zapewne na grubą kasę. Nic takiego sie nie wydarzyło. Think !!
Nie pisz już do mnie w tym temacie proszę - nie będę odpisywać.
Pozdrawiam

Rajwant

Świetnie, że nie będziesz odpisywał, gdyż nie będę musiał dalej dyskutować z kimś kto twierdzi, że gadam jakbym urodził się ślepy i głuchy a sam łykasz wszystko jak młody pelikan. Ktoś na którego nie ma dowodów w sądzie jest według prawa niewinny, kropka. Poza tym kim Ty jesteś żebyś mi mówił czy mam pisać w danym temacie czy nie, skoro to Ty odnowiłeś temat i zareagowałeś na coś co napisałem 2 lata temu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones