PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=631588}
8,8 19 484
oceny
8,8 10 1 19484
The Walking Dead: Season One
powrót do forum gry The Walking Dead: Season One

Właśnie kończę drugi sezon gry i wpadłem na pomysł żeby obejrzeć serial, więc mam pytania.
1. Czy gra jest kopią fabuły z serialu?
2. Jeśli nie, to czy chociaż występują postaci z gry w serialu?

ocenił(a) grę na 10
Kwarak

Gra nie jest kopią fabuły serialu ale spotkasz tam miejsca i postacie z gry. Np. glenn (był na początku gry), hershel i wspomniany był jego syn ( ten na farmie, jego syn zginął gdy duck przejechał go traktorem)

Pawel67_filmweb

Ok dzięki, przeszedłem całą grę, zajebista

ocenił(a) grę na 10
Kwarak

Ja nie miałem okazji przejść, ale ogladałem u Rocka na you tubie :D

Pawel67_filmweb

Też obejrzałem season 1 episode 1 u niego na youtube, dalej nie oglądałem bo wolałem sam przejść :D

ocenił(a) grę na 10
Kwarak

ja u isamu oglądałem

ocenił(a) grę na 10
Kwarak

1. Przede wszystkim - gra nie ma nic wspólnego z serialem telewizyjnym i umieszczona jest w innym uniwersum.
W tym przypadku jest to uniwersum komiksowe. Widać to nie tylko po wyglądzie postaci komiksowych które przewijają się w grze (Hershel, Gleen czy Jesus w 3 sezonie), ale również po ich charakterze. Komiks bardzo mocno w kreacji swoich postaci odbiega od serialu.

2. Odpowiedź na pierwsze pytanie powinno być także odpowiedzią na drugie - nie, nie pojawiają się, bo w tamtym uniwersum nawet nie istnieją.

Pytanie zadałeś kilka lat temu, ale jeśli ktoś inny zachęcony przez grę zamierza sięgnąć po serial telewizyjny to stanowczo odradzam.
Bo jest po prostu nudny, zwyczajnie w świecie. Scenariusz poziomem nawet w minimalnym stopniu nie zbliża się do growego.
Za to komiks polecam z całego serca. Gra Telltale znacznie bardziej oddaje klimat oryginału niż jego telewizyjna adaptacja.



Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones