PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=647447}
6,7 2 405
ocen
6,7 10 1 2405
SimCity
powrót do forum gry SimCity

Nieporozumienie

ocenił(a) grę na 1

Kilka godzin temu dostałam w swoje łapki SimCity i podekscytowana wróciłam do domu, żebym wreszcie mogła sobie zagrać w ulubioną grę z dzieciństwa. Zabuliłam za nią 150 zł, ale uznałam że na coś takiego jestem zdolna wydać taką kasę. Zamówiłam nawet preorder, (czego już w życiu nie zrobię!) a gra okazała się totalną porażką. Czemu? Po pierwsze, instalowała się nieskończenie długo. Ale to bym jakoś przeżyła, bo w końcu gra się zainstalowała. Uruchamiam grę, wszystko fajnie świetnie, zaczynam samouczek i po 10 minutach gry wywala mnie z niej.'Nie można nawiązać połączenia z serwerami'. I od kilku godzin próbuję się połączyć - bezskutecznie. To po prostu czysta kpina z klienta. Płacę 150 zł po to tylko, żebym nie mogła grać w grę. Aż śmiać mi się chce z tego wszystkiego. Nie rozumie dlaczego nie mogli zrobić opcji online tylko dla chętnych, a Ci co chcą grać w trybie offline niech w nim grają? Dodatkowo, wielkość miasta jest śmiesznie mała, kilka razy mniejsza od tych w poprzednich częściach, więc właściwie to zbudować sobie można jakieś super rozwinięte wioski, a nie wielkie miasta. Jeszcze nigdy nie byłam tak zawiedziona EA, naprawdę. Stanowczo ODRADZAM kupowanie tej gry!!! Nie popełnijcie tego samego błędu co ja!

ocenił(a) grę na 9
hihara

Nie zgadzam się z każdym zdaniem! Polecam!

vollkommen

Jakoś uzasadnisz ? Mam np. rozumieć, że mapy są o wiele większe niż koleżanka powyżej opisała ? Jeśli tak, to jakie w porównaniu z SimCity 4 ?

hihara

Pierwszy raz grasz w grę w której trzeba być bez przerwy online ? To poczekaj aż serwery się ustabilizują i przyzywyczajaj się. To głównie piractwo wymusiło tak rygorystyczne zabezpiezenia tego typu gier.

crazy_race

Pffff... dziwne, że piraci nie mają z tym problemów :)
To nie piractwo jest powodem głupoty twórców gier. Pomijając już fakt, że gdyby nie piractwo gry kosztowałyby 5 razy tyle co teraz :) (zobacz ile kosztują tańsze do zrobienia gry na konsole, które z reguły trudniej się piraci)

Kismeth

Za to możesz winić kurs dolara i euro.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
vincent__vega

możesz to jakoś uzasadnić niedoszły vincencie ? coś konstruktywnego ?

użytkownik usunięty
crazy_race

crazy_race gdzie nie wejdę wszędzie cie widzę bydlaku !

Jestem jak Stalin. Nie uciekniesz przede mną. NIGDY !
https://www.youtube.com/watch?v=E2c32SvJf54

użytkownik usunięty
crazy_race

NNNNNNNNNNIIIIIIIIIIIIIiiiiiiiiiiiiiiiieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee (error) (error) system error

crazy_race

Bull shit. Zrobili online tylko po to, żeby zdobyć więcej kasy. To jest EA. Sprzedadzą swoje matki za $$$.

Darthkac

To prawda.. mogliby wydawać te gry o wiele taniej, bo koszta produkcji są o wiele niższe, ale to EA. Zatrudnia i tak zbyt wiele programistów, którzy tylko dodają kolejne linijki błędów.
Marketing itp. tylko kasa się liczy.

hihara

Symulacja miasta także jest po stronie serwerów. Twórcy chcieli w ten sposób odciążyć komputery graczy. Też z tego powodu nie ma opcji offline.

ocenił(a) grę na 5
kenexgro

Najśmieszniejsze przypadki:

- Płonie dom, straż pożarna stoi w korku, z pożaru wybiega jakaś trzyosobowa (oczywiście kwadratowa) rodzinka paląc się na trawniku..... wybiegali z tego domu czterokrotnie.


- Wóz strażacki nie mogąc dostać się na druga stronę ulicy musiał nadrobić około kilometr drogi aby zawrócić.

- Kupy w kanalizacji płynące pod górę.

- Południe - środek dnia. W znacznej większości domów mieszkańcy nie mają nic lepszego do roboty niż ganiać się na około własnego domu.

Bardzo mnie denerwowało ograniczenie skrzyżowań - powstają tylko w idealnym poziomie... :/ Najdrobniejsze nierówności terenu sprawiają że budowanie miasta staje się masakrą.

plantum

Zgadzam się. Budowanie dróg momentami mocno kuleje.

Co do obliczeń na serwerach, okazuje się, że EA i Maxis zrobiły nas w konia : http://www. gry-online .pl/S013.asp?ID=75541 (usuń spacje)

ocenił(a) grę na 5
kenexgro

Zastanawiam się dlaczego nie zrobili tego w lepszy sposób - jednorazowa aktywacja, i konta offline (przyklad GTA IV)

Z upływem czasu w tej grze naprawdę coraz ciężej dostrzec dobre strony.... :/

ocenił(a) grę na 9
plantum

Ale pier.dolicie. To gra online, ciagle aktualizacje wiec bledy zostana naprawione i gra bedzie z biegiem czasu lepsza

vollkommen

Ale zanim naprawią, to trzeba się z błędami męczyć. Jeśli naprawią...

vollkommen

W co Ty wierzysz? Fanbojka, czy powiązana z EA? :P

Jamie7

btw. od kiedy SimCity to gra oline?! Grałaś w ogóle w poprzednie części? To typowy single player idąc aż do korzeni z końcówki lat 80 (mój rocznik swoją drogą :D)

vollkommen

Pie***nie. Kiedyś kupowałam grę i dostawałam to co mi się należało bo wydałam tyle i tyle a teraz wprowadzili jakieś tryby online, jakieś steamy - co to jest? psuje się to, wiecznie jakieś błędy, pobierania a gra do dupy! a przecież najbardziej zależało mi na grze a nie jakiś dodatkach....

kenexgro

http://www.gram.pl/news/2013/03/15/fanowski-mod-do-simcity-pozwala-na-gre-offlin e.shtml - "Jak donosi serwis Rock Paper Shotgun, powołując się na anonimowe źródło, serwery nie mają nic wspólnego z obliczeniami związanymi z symulacją miasta i pozwalają jedynie na wymianę standardowych informacji, przetrzymują zapisane stany gry i obsługują Origin."

sandy97

Już to prostowałem ;)

" Co do obliczeń na serwerach, okazuje się, że EA i Maxis zrobiły nas w konia : http://www. gry-online .pl/S013.asp?ID=75541 (usuń spacje) "

kenexgro

Cóż, napisałam, zanim zauważyłam sprostowanie, mój błąd ;)
Jednak wydaje mi się, że dobrze to zostawić - jest od razu dany cytat i niema problemu ze spacjami w linku :)

ocenił(a) grę na 5
hihara

muszę przyznać że EA przynajmniej się nie zbłaźniło z tą rekompensatą,
krążyły domysły że dadzą wyłącznie liche dodaki do simów,
ale jak widać troszke bardziej się postarali

BF3 czy DeadSpace3 to dosyć wartościowe tytuły,
( DS3 miało premierę ledwie miesiąc temu.)


http://www.ea. com/pl/news/dla-graczy-simcity-bezplatna-gra-do-pobrania-z-o rigin
(wklejać link bez tej spacji)

wychodzi na to że,
każdy kto jeszcze się nie zdecydował może kupić sim city a potem załapać się na jedną z tych gier w roli rekompensaty.

plantum

Witam, znacie jakies dobre gry przeglądarkowe ekonomiczno - strategiczne jak sim city? Interesuje mnie tylko poważna rozgrywka, nie w stylu rising cities. Bede wdzięczny za wasze propozycje.

ocenił(a) grę na 8
pahostwo

Znam cywilizację

ocenił(a) grę na 10
hihara

Nie zgadzam się z twoją opinią w 100%.

Gra jest naprawdę niezła, fakt dużo się zmieniło od SimCity 4 ale mi się podoba, a offline jest od niedawna dostępne

hihara

Czekam na nowsze części tej gry!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones