PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=693785}
8,7 282
oceny
8,7 10 1 282
Rocksmith 2014 Edition
powrót do forum gry Rocksmith 2014 Edition

Czy ta gitara Gibson Les Paul Junior w zestawie z grą nadaje się do czegoś oprócz nauki? Jak
narazie jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o grę na gitarze, ale jak już się nauczę grać, to
mam zamiar nap...dalać tharsh i death metal. Na tym to chyba nie bardzo, co? I ewentualnie co by
się do tego nadawało do 1000zł? Jakiś superstrat najlepiej.

ocenił(a) grę na 10
Adam92ea

Sam jestem początkujący i nie mam mega doświadczenia, ale Gibson to bardzo dobra firma i ta gitara spokojnie daje radę. Szczególnie na początek gdy uczysz się dopiero podstaw. Na droższe gitary jeszcze przyjdzie czas, a zestaw gra z gitarą możesz kupić spokojnie nawet za około 550zł ;)

Pedro777

Ja wychodzę z założenia, że jak już kupować to takie które mi posłuży co najmniej parę lat, bo nie lubię się potem bawić w odsprzedawanie . Żeby to chociaż był superstrat, a nie Les Paul :/ Ale z drugiej strony, może mi się gra na gitarze nie spodoba, to nie będę tak w plecy jak z czymś droższym. Chyba kupię. Dzięki ;)

ocenił(a) grę na 10
Adam92ea

Miałem to samo powiedzieć, że nie masz pewności, że się wciągniesz na dłużej w grę na gitarze. Ja np kupiłem kilka lat temu klasyka i w ogóle prawie na nim nie grałem. Dopiero teraz się wkręciłem, bo jednak dużo samozaparcia potrzeba gdy się samemu uczy. Myślę, że ta gitarka śmiało na kilka lat wystarczy. Nie ma co wydawać od razu tysiaka, bo nie będziesz umiał wykorzystać wszystkich jej atutów ;)

Pozdro i powodzenia w nauce ;)

Pedro777

Dzięki :)

Pedro777

Z tego Epiphone taki Gibson, jak ze Squiera Fender. To są podwykonawcy stworzeni tylko do tego, żeby robić mocno budżetowe wersje wyrobów ich większych zleceniodawców. Także raczej nie nastawiaj się, że mając tego juniora, masz gitarę od gibsona. Nie mówię, że to zły wyrób (sam mam squiera akurat), ale radzę nie mylić marek. A jeśli chodzi o jego zastosowanie w grze, to powinien być optymalny, bo dźwięk i tak jest mocno przerabiany, przez grę.

Pytanie tylko brzmi.... czy ten junior to nie jest przypadkiem wiosło w rozmiarówce 3/4? Bo gdzieś mi się rzuciło takie info.

Adam92ea

Do cięższej muzyki polecam Schecter, Jackson albo Dean. Inne firmy też mogą mieć ciekawe propozycje, ale fendery bym sobie odpuścił, skoro chcesz grać coś bardziej agresywnego. Nawet superstraty. To mi się jakoś gryzie. A gitara z zestawu jest gówno warta :) Polecam kupić wiosło osobno. Już za pare stów można znaleźć fajne, używane wiosło, np. na grupie gitarowej na fejsie. Polecam jednak brać coś z okolicy, bo warto ograć sprzęt przed kupnem. Ew. kupić coś w sklepie, o ile kasy komus nie brakuje :)

ocenił(a) grę na 9
Adam92ea

I tak wszystko się sprowadzi do efektu gitarowego bo pewnie będziesz go musiał kupić ;)

ocenił(a) grę na 10
Adam92ea

Na podobnej gitarze gra wokalista green day podczas koncertów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones