PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606440}
8,9 5 962
oceny
8,9 10 1 5962
Planescape: Torment
powrót do forum gry Planescape: Torment

"...prawdę mówiąc nie wiem czy chciałbym, aby była to gra na settingu Planescape, myślę, że lepszym wyjściem byłoby zignorowanie mechaniki D&D i uszanowanie tego, do czego dążył Planescape i co udało mu się osiągnąć. Zobaczyć, czy uda się zrobić to samo, co uczynił Fallout, stając się duchowym następcą Wasteland.

Myślę, że gdyby udało się stworzyć grę korzystając z konceptów Planescape-a, metafizycznych idei i podróży przez sfery, bez korzystania z mechaniki D&D, można by stworzyć znacznie lepszą grę. W Udręce, polemizowałbym nad tym czy mechanika D&D, w niektórych miejscach, nie psuła rozgrywki. Było nam znacznie trudniej tworzyć grę z tymi wszystkimi ideami i mechaniką Dungeons and Dragons (...) Musieliśmy ignorować niektóre czary, zmieniać mechanikę klas (...)"

To tylko luźne tłumaczenie ostatnich wywiadów z Chrisem Avellonem. Całość znajdziecie
tutaj: http://planescape.phx.pl/kontynuacja

Wierzcie lub nie, ale nigdy wcześniej temat duchowego następcy/drugiej gry na settingu Planescape nie był tak głośno dyskutowany. To coraz bardziej realne!

*Kickstarter to platforma, dzięki której filmowcy, muzycy, artyści, designerzy mogą przejąć
kompletną kontrolę i odpowiedzialność nad własnymi projektami. Działa to na prostej
zasadzie: studio prezentuje na platformie projekt nowej gry, a gracze, którzy są
zainteresowani produkcją mogą wspomóc finansowo to właśnie studio. Nie ma nikogo
pośrodku, żadnych wydawców, decydentów, odgórnych założeń narzucanych na twórców.

Osobiście uważam, że duchowy następca nie jest zbyt dobrym pomysłem.. a po tylu latach wolałbym zobaczyć kontynuacje przygód Bezimiennego na wojnie krwi, oraz jego dalsze podróże po sferach.. może nawet próbę dokończenia dzieła Raveli czyli uwolnienie Pani Bólu z klatki. Fajnie by było znów zobaczyć całą ekipę razem.. zresztą Nie-Sława podczas finału powiedziała, że nie spocznie póki nie odnajdzie Bezimiennego ponownie :)

użytkownik usunięty
SagaTM

Część mnie bardzo chciałaby zobaczyć dalszą część przygód Bezimiennego, ale z drugiej strony - Planescape miał najlepszy finał jaki można sobie wymarzyć - gra nie skończyła się niedopowiedzeniami (jak to dziś robią twórcy, prosząc się o sequel) ale wprost fantastycznym zamknięciem, którym tu był powrót do początku, do poniesienia konsekwencji za swe czyny. Wprost nie wyobrażam sobie sequelu tej historii.

Co ciekawe, mamy teraz do czynienia z wielkim powrotem do starych klasyk. Niedawno pewne studio (nie pamiętam już które) zaczęło pracę nad odnowioną wersją Baldur's Gate, ostatnio Chris Avellone (z Obsidianem) coraz głośniej myśli o izometrycznym cRPG w stylu Tormenta, a gdyby tego było mało - parę dni temu do życia wróciło Black Isle - co prawda bez starej ekipy, ale jeżeli panowie będą wierni ideałom starej marki, to może powstanie też coś całkiem ciekawego. No i w końcu Wasteland 2, nad którym pracuje już Brian Fargo, Chris Avellone, Mark Morgan i Colin McComb. Fantastyczna ekipa :)

użytkownik usunięty
SagaTM

http://www.kickstarter.com/projects/obsidian/project-eternity
http://planescape.phx.pl/eternity

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, legendarni twórcy gier stworzą autorski cRPG łączący w sobie klimaty starych, dobrych gier na Infinity: Baldur's Gate, Planescape: Torment i Icewind Dale. Więcej informacji poznamy pewnie wkrótce :)

Zobaczymy co z tego wyjdzie.. mam nadzieje, że powstanie w końcu cRPG w starym dobrym stylu :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones