PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=639282}
8,2 1 190
ocen
8,2 10 1 1190
MediEvil
powrót do forum gry MediEvil

Groteskowa platformówka z elementami RPG i horroru z naprawdę dużą ilością czarnego humoru. Świetnie prowadzona
rozgrywka, grywalność- niemal nieśmiertelna, przy czym, naprawdę FENOMENALNA ścieżka dźwiękowa. Naprawdę tak
klimatycznego i wbijającego się w pamięć soundtrack'u nigdy nie słyszałem.
Swojego rodzaju perełka na PSX.

ocenił(a) grę na 8
GHX03

Właściwie Sir Daniel Fortesque (bohater gry) był niejako maskotką pierwszej konsoli Sony.

A co do gry cud, miód i orzeszki. Druga część równie godna. Aż łezka się w oku kręci, ile się w tą grę pocinało.

użytkownik usunięty
GHX03

I weź tu znajdź drugą taką grę, z takim klimatem, fabułą i bohaterem... SIr Daniel Fortesque, ogłoszony po śmierci bohaterem który poprowadził armię króla przeciwko Zarokowi, a tak na prawdę zginął podczas pierwszej szarży, od pierwszej serii strzał, a tytuł Sir dostał po śmierci od Króla którego był ulubieńcem, i Król nie chciał żeby był tak zapamiętany. Ja tam na zawsze zapamiętam kościaka Dana, jak i całą tą wspaniałą grę. Pierwsza moja gra na konsole, gram w nią do dzisiaj.

ocenił(a) grę na 9

Szukałem drugiej podobnej gry i nie ma, Medievil jest niepowtarzalny, zawsze będę go wspominał.

GHX03

Witam! Pytanie nie na temat: czym rozni sie Medievil na psx od tego na psp, poza grafika oczywiscie? thx

ocenił(a) grę na 9
Debesciak

No cóż... Generalnie nigdy nie dane mi było grać w przenośną wersję Medievil'a, niemniej jednak, z tego co słyszałem jest to typowy odnowiony wizualnie remake przynoszący kilka nowości jak na przykład tryb wieloosobowy, jakieś minigierki, czy kilka nowych lokacji. Ogólnie rzecz biorąc, raczej wszystko zostało odnowione, sposób prowadzenia fabuły, sterowanie, czy system walki. Niestety nie dane mi było grać, żeby jakoś jaśniej sprecyzować różnice.

GHX03

Ja gierczyłem w wersje na PSP i bardzo przypadla mi do gustu. Naprawdę dawno żadna gra mnie tak nie wciągnęła ( a to sie juz rzadko zdarza w moim wieku:P ). Takze polecam:)

Ps: W wersji na psp Dan ma sublokatora w swojej... czaszce który pomaga nam podczas rozgrywki tzn. daje podpowiedzi, badz rzuca smieszne txty od czasu do czasu, tyle moge powiedziec.

Debesciak

Jeśli nie razi Ciebie grafika to możesz zagrać w "Medievil II". Korzysta się tam z własnej ręki, by dostać się do niedostępnych w normalny sposób lokacji :P Tak BTW to gra "Stubbs the zombie" dość mocno czerpie z poczciwego "Medievil" - od samego pomysłu, by bohaterem był nieumarły, aż po koncept z ręką. W pełni zgadzam się z GHX03 co do tego tytułu. Na minus należy zaliczyć trochę sterowanie (szczególnie przy elementy platformowych!) i pracę kamery, ale ta to była problematyczna wśród większości platformerów na PSX.
p.s. Szkoda, że nie zrobią wersji HD serii "Spyro", "Gex'a", "Toy Story", "A Bug's Life", czy "Akuji the Heartless" :) Mogłoby nawet być "Pandemonium".

LukeInside

Zapomniałbym o serii "Crash Bandicoot" :D Dziś nie robi się już takich platformówek, bo albo coś jest tylko dla dzieci, albo głównie akcja gdzie nie ma dużo miejsca na kreatywność czy magię.

ocenił(a) grę na 8
GHX03

Zgadzam się w 100%!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones