PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608439}

HL2

Half-Life 2
8,6 13 000
ocen
8,6 10 1 13000
Half Life 2
powrót do forum gry Half-Life 2

SPOJLER
Jak dla mnie jest to najlepszy rozdzial w calej grze i nie wiem, czy nie najlepszy rozdzial w jakiejkolwiek grze w jaką grałem. Po prostu mega! Na początku, taka zapowiedź tego ojca Alyx "Do not go to the Rav..." i urwal. Już wiadomo bylo ze to przedsmak strachu. A sam ravenholm - cudo. Wciągający, straszny, przerażające potowry i ich dźwięki a do tego pomagający ksiądz, chyba opity, ze strzelbą w ręku i ciągle walący cytatami z biblii i pojąwiąjący się w niespodziewanych momentach... A pod koniec rozdzialu zostawiamy go samego z masą tych potwrow... I ta muzyka... Coś wspanialego.
A jak wam się podobał ten rozdział?

ocenił(a) grę na 8
ktos111

no staaary, zgadzam sie w 100%! :D Ten rozdział jest genialny, szkoda że tak krótki i że ogólnia gra nie była w tym klimacie...

ocenił(a) grę na 10
ktos111

Również uważam, że to świetny rozdział choć i tak jak dla mnie najlepsze poziomy rozgrywały się w City 17. :)

ocenił(a) grę na 10
conti01

W City 17 było trochę nudno... ciągle łażenie określoną ścieżką i walenie w kombinat. A w ravelholm to był klimat... pamiętam jak byłem mały i jak ta część wyszła to tak się przestraszyłem szybkiego zombie który do mnie biegł ,że przez tydzień nie spałem :) teraz to zupełnie co innego. Każdemu najbardziej wchodzi w pamięć poziom w ravelholm bo ten poziom bardzo się odróżnia od pozostałych.

ktos111

Najstraszniejszy i najklimatyczniejszy poziom z gry. Również bardzo dobrze wspominam, sama gra to arcydzieło, niedługo chyba ją sobie odświeżę.

ocenił(a) grę na 10
ktos111

Prawie się posrałem grając w ten rozdział pierwszy raz. Chyba najstraszniejsza miejscówka i do tego najbardziej klimatyczna. Choć bardziej wolę Episode 2.

ocenił(a) grę na 10
ktos111

The Orange Box kosztuje ok.70zł (w empiku przez pewien czas nawet 49zł !!) więc to nie problem sobie odświeżyć grę ;)
Tutaj http://www.gram.pl/sklep/pc/half-life-2-the-orange-box-classic lub tutaj http://www.morele.net/half-life-2-the-orange-box-classic-301941

ocenił(a) grę na 10
ktos111

Nie uwłaczając nic Half-Life 2 i świetnym, naprawdę świetnym walkom w mieście, to faktycznie w Ravenholm czuć było klimat pierwszego Half-Life. Zdecydowanie jeden z najsłynniejszych poziomów w dziejach gier komputerowych.

Wam też było mimo wszystko przykro? Całe miasto zainfekowane... Ludzie wbrew swojej woli będący żywicielami pasożytów... Paskudna historia.

ocenił(a) grę na 9
ktos111

Rozdział bardzo ciekawy i klimatyczny, najbardziej z tego wszystkiego podobało mi się palenie zombiaków i te ich krzyki :P
Dodatkowo trochę panikowałam jak na dachach zaczęły się pojawiać te wchodzące po rynnach potwory...masakra, obejrzałam się w jedną stronę a zaraz coś mnie bije od tyłu :)

ocenił(a) grę na 10
ktos111

Ja pamiętam jeszcze kilka innych strasznych momentów: w rozdziale Highway 17 straszne były te opuszczone domy na wybrzeżu. Widać było, że ktoś się tam ukrywał, lecz ostatecznie przegrał z Kobminatem. Jak pierwszy raz przejeżdżałem tunelem zawalonym samochodami, to mało nie dostałem palpitacji serca. Opuszczona cześć Nova Prospect też niczego sobie. Zapamiętałem takie ukryte pomieszczenie z prysznicami. Jak tan wszedłem, to znalazłem apteczki i nagle za mną pojawił się poison-zombie. Normalnie SZOK! Polecam grę każdemu fanowi horrorowych fps-ów.

ocenił(a) grę na 10
don_tadeo

Gra jest arcydziełem a misja Ravencholm po prostu wymiata mega klimat sra...łem w gacie bałem sie jak by to było na prawdę ukłony do samej ziemi dla Valve Mega klimat! bardzo dużo misji w tej grze jest poprostu wszystko
i już sie nie mogę doczekać half life 3:( błagam Valve błagam o half life 3 na wiosnę:(

ocenił(a) grę na 10
sayanx

Jeśli już HL2EP3/HL3 wyjdzie, to żeby nie było jak z Duke Nukem Forever.

ocenił(a) grę na 10
don_tadeo

valve jest znana z tego ze nie serwuje Swoim graczom syfu

ocenił(a) grę na 7
sayanx

Kto się śmieje z dyniogłowych ręka w górę.

ocenił(a) grę na 10
mhrocznyszatan

Hah, mogę tylko potwierdzić, co najlepsze było to że była to jakby całkowicie inna gra, zmiana klimatu... Jakby tak w Half-Life 3 też postarali się o zmianę lokacji i klimatu w niektórych fragmentach to byłbym dzieckiem Słońca ;)

ocenił(a) grę na 9
ktos111

I najfajniejszy jest za pierwszym razem. Jak się kolejne razy w niego gra, to już nie jest tak fajnie, bo się człowiek spodziewa i już nie czuje tego niepokoju. Zwłaszcza jak się przyzwyczai do tego, że cały czas coś skądś wyłazi.

Ja jeszcze zrobiłem jedną rzecz - wróciłem z super gravity gunem (niebieskim) do Ravenholm.
I zupełnie nie było zabawy. Tak więc nie polecam :P

ocenił(a) grę na 10
ktos111

Świetny rozdział , nie można zaprzeczyć, polecam spróbować zdobyć achievement - przejść Ravenholm tylko z pomocą Gravity Guna, wtedy klimat jest jeszcze mocniejszy, szczególnie że jedyną bronią poza pułapkami mogą być piły tarczowe.

ocenił(a) grę na 9
feeniks

Ja go tak przechodziłem w ogóle za pierwszym razem, bo mi się to wydawało ciekawe. Dopiero potem dowiedziałem się, że za to jest achievement. Którego zresztą nie dostałem, bo miałem od kumpla jakąś wersję gry, co nie szła przez Steam (to na Steamie są achievementy, jeśli dobrze kojarzę).

grisznik

mnie najbardziej podobał się poziom Nova Prospect i tuż przed wejśćiem do kompleksu na plaży. ogolnie 100/10 !

ocenił(a) grę na 9
ktos111

Jestem tego samego zdania gdy grałem w niego nocką ze słuchawami na uszach prawie się posrałem w gacie ze strachu.

ocenił(a) grę na 10
ktos111

nic dodac nic ujac. postanowilem kiedys zagrac na mocno podkreconych glosnikach i wnocy wlasnie w Ravenholm ale nie dalem rady. najbardziej sie balem jak biegaly te szybkie zombie. mialo sie wrazenie jakby mial wyskoczyc z monitora. odglosy na poczatku daja wspanialy klimat a grajac starasz sie isc tam gdzie jest swiatlo :D genialna plansza. i tak, masz racje. najlepsza w jaka gralem ever!

staszek_peszko

A ja grałem w HL 2 już kilkakrotnie i owszem, poziom klimatyczny, ale straszny to on nie był :) Jakoś dzielnie go znosiłem zawsze.

W Episode One też mamy nieco horroru. Wtedy, gdy razem z Alyx idziemy przez zupełnie ciemny tunel pełen zombiaków (i tylko nasza latarka jest ratunkiem).

ocenił(a) grę na 9
Baphomet

Tam potem to najlepsze jest jak się czeka na windę i są same zombiaki, w tym te szybkie z granatami, z żołnierzy kombinatu.

I że w sumie nie bardzo atakują dopóki się nie ma latarki zapalonej to też ciekawe.

ocenił(a) grę na 9
ktos111

Sorry że odpowiadam tak późno, ale też uważam, że ten rozdział ma w sobie to "coś". Niepowtarzalny klimat oraz radocha jak się uda zrobić wyzwania przechodzenia tego etapu za pomocą TYKO działa antygrawitacyjnego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones