PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662182}
8,6 2 111
ocen
8,6 10 1 2111
Europa Universalis IV
powrót do forum gry Europa Universalis IV

Gra w trybie Iron Man

ocenił(a) grę na 10

Polecam tryb Iron Man - znacznie trudniej a co za tym idzie ciekawiej się gra. Dodatkowy przyjemny bonus to możliwość zdobycia osiągnięć za poszczególne działania (tzw. achievements). Jeśli ktoś uważa, że gra jest zbyt prosta to niech spróbuje w tym trybie :). Sam kolekcjonuję osiągnięcia, mam obecnie 41 z 66 możliwych do zdobycia.

ocenił(a) grę na 6
mortalkr

Ten tryb jest bez sensu. Naprawdę potrzebujesz specjalnego trybu gry żeby korzystać z jednego zapisu?

ocenił(a) grę na 10
Audionysos

Nie chodzi o jeden zapis lecz o możliwość zdobywania osiągnięć. Poza tym gra w tym trybie jest znacznie większym wyzwaniem gdyż jest trudniejsza. Wolę osobiście w ten sposób ale przecież nie każdy musi gdyż są także inne możliwości :).

ocenił(a) grę na 6
mortalkr

Tzn pod jakim względem trudniejsza? - gra o tym nic nie mówi, a możesz ustawić sobie poziom trudności niezależnie przecież.
No jak ktoś lubi się męczyć(zapis co miesiąc zatrzymujący grę na parę sekund) po to żeby zdobyć jakieś wirtualne osiągnięcia to ok, ja tam sam widzę co osiągnąłem ;)

ocenił(a) grę na 10
Audionysos

Na Iron Man trudność zawsze jest wysoka i nie da się zmniejszyć. Każdy ma prawo grać tak jak mu się podoba. Jednemu to da satysfakcje, innemu coś innego. Osobiście podoba mi się ten tryb, także dlatego, że nie musze pamiętać o regularnym zapisywaniu gry ;).

ocenił(a) grę na 9
Audionysos

Bez IronMana zawsze jest pokusa wrócenia do zapisu sprzed przegranej wojny. Czy dostania słabego następcy tronu. Brak takiej możliwości niewątpiwie podnosi poziom gry. Każdy błąd zostaje i nie ma zmiłuj.

ocenił(a) grę na 9
mortalkr

Iron Man to cel tej gry, a twój rozmówca jest jakiś odrealniony.

ocenił(a) grę na 9
Mowiacy_do_reki

Dokładnie, ze świadomością że możesz stracić 150 lat postępu państwa już się tak nie ryzykuje i gra nabiera dużo większej głębi.

ocenił(a) grę na 5
mortalkr

Ja właściwie z tego powodu zrezygnowałem z gry. Po wielu latach odpaliłem subskrypcję na wszystkie dodatki na próbę i zaczynam grę. Wiadomo, że chcę osiągnięcia, więc musi być Iron Man, bo inaczej się nie da. Szkoda, że nie wiadomo o co chodzi. Co poszczególne wybory znaczą. To nie jest napisane w dodatkach i zabija grę na poziomie IronMan, kiedy sam wieszasz sobie pętlę na szyi, bo nie wiesz jak wygląda dany mechanizm. Kilka dni prób i początków od nowa i zawsze coś zajebało grę, Interfejs pokazuje np. same plusy danego wyboru, a jak już wybierzesz i nie możesz odwołać na ekranie pojawiają się minusy. Instrukcji nie ma. Tak się nie da grać. Odpuszczam po kilku dniach i wracam do Civ VI.

mg90

Spostrzezenia masz b.sluszne. W grach Paradoxu tak wlasnie jest. Osiagniecia tylko w trybie Iron Man. Widzialem filmik jak hardcorowy gracz wykorzystuje bugi i exploity, zeby dostac cos za darmo i podbic Europe w kilka minut. Na tym to polega - na opanowaniu sztuczek do perfekcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones