PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611080}
7,7 13 572
oceny
7,7 10 1 13572
Diablo III
powrót do forum gry Diablo III

Ale to? Jakaś kolorowa, japońska przygodówka. To samo ze Starcraftem II (choć mniej, bo tam generalnie lepiej, ale też głównie kolory rażą). Dawniej gry Blizzarda miały ten swój klimat, nie tyle mroczny, co filmów sci-fi z lat 80/90. Brudno, szaro, jak z ciemnych uliczek. No takie filmy jak Total Recall czy Uciekinier. Ale tak to jest, jak się wywala ludzi odpowiedzialnych za oryginał i daje się Starcrafta do zrobienia ekipie Warcrafta. Wychodzi Warcraft sci-fi. Nie wiem, jak było z Diablo, ale przypuszczam, że podobnie. Co do Starcrafta, to pamiętam, czytałem o tym, iż właśnie ekipa Warcrafta robiła nowego Starcrafta. Widać efekty jak na dłoni. Uważam, że oryginalni twórcy (nie mówię o szefach, którzy się nie zmienili, ale o rzeczywistych twórcach, szeregowych) zrobiliby to lepiej i fani byliby zadowoleni. Ale jak widać nawet szefowie Blizzarda zbyt mądrzy nie są. Skoro Warcraft to najbardziej dochodowa i znana marka (z tego co pamiętam, tak się mówiło jeszcze kilka lat temu, zanim były info o pracach na SC2 i Diablo 3, potem to się chyba zmieniło właśnie przez to info), to niech robią kolejne gry i będziemi trzepać kasę.

ocenił(a) grę na 8
Mowiacy_do_reki

Gry nie były wcześniej tak kolorowe, ponieważ graficy nie mieli takich możliwości. Moim zdaniem przesadzasz, D3 jest bardzo nastrojowe. Zbliżasz się do Tristram na początku, a z ciemności wypełzają trupy, drzwi do Nowego Tristram uboczne są krwią, ludzie palą trupy. Zbliżasz się do Katedry a Zombie pożywiają się świeżymi zwłokami jakiegoś nieszczęśnika. Przechodzisz przez ruiny starego Tristram, a wszystko się wali naokoło. Drzewa są powykręcane w jakieś ciekawe mroczne formy.
Screeny nie oddają sprawiedliwości tej grze, i trzeba na serio pograć by to załapać. A gra na serio posiada wiele smaczków.

Druga kwestia - mówisz o Blizzard North, oni chcieli zrobić z Diablo MMO, a tak gra wyglądała : http://diablo.incgamers.com/gallery/showgallery.php/cat/600

Dziwisz się, że Blizzard postanowił to wywalić i od nowa zacząć?

I trzecia kwestia, myślę, że to może ciebie zainteresować, jest opublikowany bardzo długi wykład (godzina) na temat "Sztuki Diablo 3"
Art Director wypowiada się w nim jak wyglądał proces tworzenia gry, dlaczego diablo 3 wygląda tak jak teraz itd.
http://gdcvault.com/play/1015306/The-Art-of-Diablo

Ja osobiście uważam, że gra wygląda rewelacyjnie tak jak teraz wygląda, ma swój klimat i jest miła dla oka.

Wkrótce wyjdzie darmowa wersja demo do pobrania (trial), zachęcam by przetestować. Nie Taki Diabeł straszny :P
A ponadto oferuje rewelacyjny gameplay.

Ah i jeszcze jedno, przy Diablo 3 nikt od WoW'a nie pracował, to był zupełnie inny zespół- w którym pojawiło się kilku ludzi z Blizzard North. Poza tym WoW i Diablo się diametralnie różnią. Kolorowe akcenty nie czynią gry cukierkową. Cukierkowo to wygląda tajemniczy level, który był humorystycznym kontratakiem na te wszystkie bulwersy, że Diablo 3 wygląda jak gra dla dzieci- chcieli tak no to w końcu dostali :P

Moai

http://diablo.incgamers.com/gallery/showgallery.php/cat/600
I zajebiście, takiej gry chciałem.
Dziwie się, że to wywalili, bo było podobne do I, czyli najlepszej części.

"Gry nie były wcześniej tak kolorowe, ponieważ graficy nie mieli takich możliwości." Ciekawe.
" Moim zdaniem przesadzasz" Moim zdaniem nie. Już po ujawnieniu pierwszych materiałów, wiele osób tak mówiło.
"Zbliżasz się do Tristram na początku, a z ciemności wypełzają trupy, drzwi do Nowego Tristram uboczne są krwią, ludzie palą trupy. Zbliżasz się do Katedry a Zombie pożywiają się świeżymi zwłokami jakiegoś nieszczęśnika. Przechodzisz przez ruiny starego Tristram, a wszystko się wali naokoło. Drzewa są powykręcane w jakieś ciekawe mroczne formy. " Co nie przeszkadza grze być kolorową.
"Screeny nie oddają sprawiedliwości tej grze, i trzeba na serio pograć by to załapać. A gra na serio posiada wiele smaczków. " A filmiki rozgrywki oddają? Oglądałem.
"bulwersy, że Diablo 3 wygląda jak gra dla dzieci" A jednak.

ocenił(a) grę na 8
Mowiacy_do_reki

Według mnie to brzydko i bezpłciowo wyglądało, a rzuty w stylu: http://diablo.incgamers.com/gallery/showphoto.php/photo/5251/title/the-keep/cat/ 600 byłyby bardzo niepraktyczne dla takiego gatunku.

Widzę, że nie oglądałeś tego wykładu bo tam zmieścili te same lokacje z D3 ale w wersji "bez klorów", wyglądało to szaro i buro, i nie dość, że było brzydkie to jeszcze postać zlewała się z otoczeniem. Moim zdaniem akcenty kolorystyczne dodają właśnie charakateru i mi przynajmniej w niczym nie przeszkadzają. Sama konwencja, że styl graficzny przypomina obraz malarski bardzo mi do gustu przypadła, bo wg mnie dodaje to epickości tej serii.

Nie podoba mi się, że przeczytałeś mój post wybiórczo, bo to na serio traci sens gdy wrzucasz: ""bulwersy, że Diablo 3 wygląda jak gra dla dzieci" A jednak." Ja nie uważam, by to była gra dla dzieci, jest bardzo nastrojowa, mgła i te refleksy światła są miłe dla oka, i tego nie widać tak dobrze na filmikach.
Zacytuję gościa ze Streama, który stwierdził, że inaczej jest oglądać a inaczej grać. I gra zdecydowanie lepiej się prezentuje jak się w nią właściwie gra.

""bulwersy, że Diablo 3 wygląda jak gra dla dzieci" A jednak." Jedynie w poziomie bonusowym, by udowonić ludziom, że nie widzieli w takim razie gry dla dzieci.
"http://www.youtube.com/watch?v=MbsODnb1VYo - tak wygląda gra.
http://www.youtube.com/watch?v=JeQzJC-vS40&list=FLgWPXJC9V7K_wdYX-yZFlTA&index=1 &feature=plpp_video < tak wygląda bonusowy "ukryty" poziom.

I jest drastyczna różnica.
Może jak zagrasz to trochę zmienisz zdanie. Mnie się gra bardzo podoba, a grałam i w D1 i w D2, więc i tobie polecam jednak spróbować i zmienić punkt widzenia. W końcu istotą gry jest czy sprawia ona najzwyklej w świecie frajdę. Pozdrawiam.

Moai

Nie oszukujmy się, Diablo 1 to najbardziej mroczny i klimatyczny przedstawiciel nie tylko serii Diablo ,ale i hack and slashy i wogóle jeden z najbadziej klimatycznych cRPG jeśli h&s wrzucimy do worka z cRPG. D2 i 3 mogą być lepsze pod względem mechaniki, rozmiaru świata, postaci ale klimatu (i muzyki!) nie mają i są przynajmniej o poziom niżej.

Diablo + Hellfire = najlepszy hack and slash. Reszta walczy o drugie i trzecie miejsce (gdzie i tak siedzą pozostałe Diablo, bo np. taki Sacred jest nudny i drętwy, a Dungeon Siege to gra na raz).

ocenił(a) grę na 8
Iselor

Dla mnie każda część jest na swój sposób klimatyczna. To już jest nasza subiektywna ocena. A jak już wcześniej napisałam, mrok był wywołany bardziej przez sam fakt tego, że były niewielkie możliwości na tamte czasy jeśli chodzi o grafikę.
Pamięta ktoś poziom jak się schodziło do czeluści pełnej lawy? Tam też było kolorowo.

Albo pamięta ktoś taką grę jak Dungeon Keeper? Tam też była "ciemna gra", i to była tylko i wyłącznie kwestia możliwości krat graficznych i sprzętu.
Ja tam nie będę niczyjej opinii kwestionować, jedyne o co apeluję to by dać trzeciej części szansę, pograć w nią i się po prostu dobrze bawić. Czasami przez nasze nostalgiczne uczucia nie potrafimy być obiektywni.

Ja np. bardzo dobrze bawiłam się w znienawidzoną czwartą część Herosów, owszem styl walki pozostawiał wiele do życzenia oraz był pewien brak balansu. Nie mniej jednak przez sam wzgląd, że twórcy postanowili coś pozmieniać i coś nowego wrzucić, był dla mnie plusem. Kampanie też były dużo lepsze fabularnie niż jakakolwiek ( no moze poza serią chronicles z Tarnumem) w Heroes III.

Ale my nie mówimy o Herosach, a o Diablo.

"Diablo + Hellfire = najlepszy hack and slash" - ja bym radziła by dodać "w mojej opinii". Bo ja mam zamiar sprecyzować moje zdanie po przejściu trzeciej części. I jeśli się okaże, że wyższe poziomy trudności dadzą tyle frajdy (+dodatki), no to dla mnie trzecia część by królowała.
Na razie się wstrzymuję z takim werdyktem, bo o ile z tego niewielkiego jednak kawałka jaki przetestowałam, to jestem absolutnie zachwycona i na chwilę obecną Diablo dało mi mnóstwo frajdy, to myślę, że czas będzie najlepszym sędzią w tej kwestii.

PS. Iselor- mam nadzieję, że jesteś świadom, że Dodatek Hellfire nie robił Blizzard tylko niejaka Sierra?

użytkownik usunięty
Moai

Tak tak, Sierra robiła dodatek. Zawsze jakoś podchodziłem z dystansem do dodatków tworzonych przez inne firmy, ale Hellfire na prawdę się udał.

Moai

Ja wiem że pewnie bierzesz mnie za hejtera i idiotę ale tak - wiem że Sierra robiła Hellfire co nie oznacza ze Hellfore nie był świetnym dodatkiem.

ocenił(a) grę na 8
Iselor

Nigdy tak nie napisałam ani nie insynuowałam. Proszę nie wsadzać mi w gardło kwestii jakich nie wypowiedziałam.

Moai

Ok:) Wybacz:) Tak mi się wydawało:)

ocenił(a) grę na 8
Iselor

Tak czy owak, ja wiem co widzisz w Diablo, bo ja się też na tej serii wychowałam. Ja nigdy nie miałam pretensji do ludzi co mają inne poglądy niż ja. Nie mniej jednak jak widzę ludzi, którzy uważają się za fanów Diablo, nie zagrali w trzecią odsłonę i jeszcze zapowiadają, jaka to ona obdarta to będzie z klimatu i będzie do kitu, to pozwalam sobie nie zgodzić się z nimi, podać powody i zachęcić do spróbowania mimo wszystko.
No bo co ja jako fan mogę więcej zrobić? Jak będę obrażać innych to uzyskam efekt odwrotny, poza tym to też nie leży w moim stylu.

Uważam, że na Diablo 3 trzeba patrzeć pod innym kątem. Mi się też na początku nie podobała kolorowa grafika, ale jak się oglądało gameplaye, a potem samemu przetestowało, to to absolutnie zmieniło mój punkt widzenia i zjednało mnie do tego pomysłu.

W Diablo 2 np. bardzo mi się nie podobało to, że przez złe zainwestowanie jednego punkta byliśmy w stanie spartolić własną postać i zmuszeni byliśmy zacząć grę od nowa. Najbardziej frustrująca była dla mnie Czarodziejka, ponieważ chciałam mieć różne czary z różnych dziedzin, a tak byłam zmuszona by pójść w konkretną specjalizację.

No bo przecież nie mogę mieć na raz wykoksanej aury jaką jest burza z piorunami, meteor, i zamrażającą kulę. Przerzuciłam się na Amazonkę z Oszczepem bo wybór umiejętności tfu- specjalizacji był jasny.
Już jako dzieciak z podstawówki zauważyłam jak system drzewek był wadliwy, tak samo z atrybutami. Teraz możemy modyfikować postać jak nam się podoba i nie będziemy zmuszeni jej robić od nowa, będziemy używać umiejętności jakie nam się podobają. Dostajemy elastyczność jakiej nigdy wcześniej nie mieliśmy.
Możemy bawić się postacią na rozmaite sposoby i ciągle eksperymentować.

Więc nie rozumiem, czemu niektórzy fani nie chcą tego wypróbować. Dla mnie to jest strzał w dziesiątkę.

A co do Diablo 1 - no to sprawa ze statystykami jawiła się zupełnie inaczej, dlatego jeśli chodzi o rozdawanie atrybutów, to to się lepiej prezentowało.

Moai

Diablo 3 chcę wypróbować ale
a) cena niech trochę zejdzie - nie stać mnie na gre za 180 zł
b) mam zintegrowaną grafikę więc musze zrobić zakup grafiki bo wątpie by mi zintegroana udźwigneła grę:D

ocenił(a) grę na 8
Iselor

No więc mówię wkrótce ma wyjść wersja demo, to można pograć do 13 poziomu. Do do gry to ja widziałam D3 w cenie 155 najtaniej póki co. I tak szczerze mój komputer nie odpala D3, więc w grę mogę pograć dopiero jak do domu wracam.

Ale przyznaję, że jestem ciekawa twojej opinii. Nawet jeśli uznasz, że nie będzie dorównywać do pięt poprzednikom, to ja przynajmniej docenię, że dałeś jej szansę. Ja ci się przyznam, że w mojej rodzinie to oprócz mamy to się wszyscy jarają Diablo 3 xD Normalnie jak dzieci co wyczekują z wypiekami na twarzy gwiazdkowego prezentu. Więc to ma swój urok.
Odstąpiłabym tobie Guest Passa, ale ja odstałam gotowy klucz do gry niestety.

Iselor

No i o to chodzi, ale jednak dwójka trochę klimatu miała. Wg mnie nawet blisko do 1.

Moai

Kuź wa "bulwersy, że Diablo 3 wygląda jak gra dla dzieci" w sensie, że nie tylko ja mam wąty.

ocenił(a) grę na 8
Mowiacy_do_reki

Czemu się tak denerwujesz od razu? Przecież oboje jesteśmy fanami tej serii gier, czyż nie? Ty nie grałeś w Diablo 3 i opierasz swoje zdanie przypuszczeniach, ja grałam i tobie szczerze polecam, bo ta gra dostarcza sporo frajdy.
Osobiście uważam, że trzecia część ma więcej z klimatu Diablo 1 niż dwójka kiedykolwiek miała.

Moai

Eh, naprawdę rozmowa z tobą jest ciężka. Przecież wiesz, że się denerwuję, bo nie zrozumiałeś sensu mojego argumentu o bulwersach, więc co się głupio pytasz, dlaczego się denerwuję.

ocenił(a) grę na 8
Mowiacy_do_reki

No to żeś palnął oczywistą oczywistość, no bo widzisz swego czau była petycja zainicjowana przez fanów by zmienić styl graficzny Diablo 3 na bardziej mroczny- w sensie obdarty z kolorów. Ja się swego czasu na niej podpisałam, ale szczerze powiedziawszy cieszę się, że ona nic nie wskórała. Bo zmieniłam zdanie i mi się teraz gra podoba taka jaka jest, a jest bardzo plastyczna i robi naprawdę dobre wrażenie, nadaje nastrój i klimat.

A wraz ze mną, również wielu ludzi zmieniło zdanie i teraz uważa, że lepszego stylu nie mogli nadać tej grze. Koniec końców ilość osób co dalej upiera się, że ta gra jest 'cukierkowo' kolorowa(lol), się mocno skurczyła. Bo jednak grać a oceniać grę poprzez screeny czy gameplaye to jest pewna różnica. Z czasem potem człowiek nie zwraca na kolory uwagi bo zostaje totalnie pochłonięty przez dynamikę gry oraz fabułę.

Ciebie nie będę osądzać ani nic, bo wiem do czego "pijesz" i mówię, że ja też tak miałam. Ale gra została wydana taka jaka jest, i moim zdaniem daje sporo frajdy, dlatego mimo wszystko ci ją polecam, skoro nazywasz siebie fanem Diablo byś ją wypróbował. Mówię to jako fan do fana.

Moai

Ręcę opadają. Każdej osobie, która inaczej ocenia film wmawiasz, że powinna zwrócić uwagę na coś innego podczas oglądania, to oceni inaczej? Mówię, że jest zbyt kolorowo, więc jak moja ocena może się zmienić, jeśli zamiast oglądać sam zagram. Przecież jak sam zagram, to będę widział to samo, co wtedy jak oglądam czyjąś grę. Tak samo będę oceniał kolorowo. Tak ciężko tolerować czyjeś odmienne zdanie? Zawsze musisz na siłę komuś wmówić swoje zdanie? Ja wyraziłem swoją opinię, że jest zbyt kolorowo, a ty cały czas próbujesz mi wmówić swoje zdanie i liczysz, iż zacznę mówić: tak, masz rację, przekonałeś mnie. Bez sensu dyskusja.
"Widzę, że nie oglądałeś tego wykładu bo tam zmieścili te same lokacje z D3 ale w wersji "bez klorów", wyglądało to szaro i buro, i nie dość, że było brzydkie to jeszcze postać zlewała się z otoczeniem." Ale ja mam inne zdanie, do cholery, i pogódź się z tym. Nie wszystko, co się tobie podoba, musi się podobać mnie. Uważasz swoje zdanie ja jedyne prawdziwe, a inne za błędne?

ocenił(a) grę na 8
Mowiacy_do_reki

Nie uważam swojego zdania za lepsze dlatego, jakbyś nie zauważył zawsze się wypowiadam tylko i wyłącznie w moim imieniu. Ale przyznaję, że poniekąd liczyłam, że ciut zmienisz zdanie jak obejrzysz ten wykład, bo jednak pokazuje dużo fajnych rzeczy.
No bo w sumie czego się spodziewałeś wchodząc na forum Diablo 3 i zakładając ten temat? Wiadomo, że ci którzy zagrali i którym się to spodobało, zechcą cię namówić do dania tej gry szansy.
Ale fakt dyskusja nie ma sensu skoro przeinaczasz moje zadania i intencje, chociaż napisałam jak byk, że ciebie rozumiem. Myślę, że zwykła sugestia by by po prostu spojrzeć na całą grę pod innym kątem nie jest żadnym wymuszeniem.
"Tak ciężko tolerować czyjeś odmienne zdanie?" a jak ja niby nie toleruję? Przecież ciebie ani razu nie zaatakowałam ani nic. Jedyne co zrobiłam to nie zgodziłam się z twoją opinią, podałam powody i zachęciłam do wypróbowania gry. Ale dobra nie będę więcej odpisywać, tylko teraz nie wiem czego ty sam się spodziewałeś wypisując opinię o grze, której nie miałeś okazji pograć.

Mowiacy_do_reki

Bezmózg.

FastSmith7

Mówisz o sobie? Ciekawa samokrytyka.

Mowiacy_do_reki

Mówie o tobie i o tym że nazywasz Diablo III kolorową grą. To tak jak ja bym nazwał Mario cimeną i mroczną grą.

FastSmith7

Nie, nie jednak mówisz o sobie, wszystko dowody na to wskazują, nie bądź taki skromny, bezmózgu. Mario to jedyna gra, którą w żyicu grałeś. Poza tym, żeś porównał, chyba tylko kretyn potrafi coś takiego wymyśleć. Naprawdę chłopie, nie ośmieszaj się.

Mowiacy_do_reki

Jakie dowody?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones