PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=612779}
8,4 553
oceny
8,4 10 1 553
Cannon Fodder
powrót do forum gry Cannon Fodder

była na amigę

ocenił(a) grę na 10

na pc to sie grać nie dało - grafika była tragiczna w porównaniu do układów ega

scribe

ega ? moze chodzilo ci o AGA ? ale ta gra byla napisana pod Amige 500 gdzie zesół dwoch ukladów tworzył OCS
Amigaowe gry nie byly pixelowat mialy plynny scroll ekrany no i mialy genijalna muzyke ;-]

Amiga1240

Ogólnie wersja na Amigę była lepsza pod względem efektów dźwiękowych które nadawały wspaniały klimat grze. Takie efekty jak pohukiwanie ptaków czy strumyk wody, tego nie było na PC. A zatem dla tej świetnej gierki warto kupić Amigę.

nudecroft

niedawno odpalilem wersje na swoim Atari 520 STE ..niestety nie ma plynnego scrolingu slabe efekty brak muzy .. mniej kolorow .. Atari SUX

jednak pięćseta nadal wymiata :-]

Amiga1240

No ja akurat miałam Amigę 600 ale szęśćsteka miała tę wadę że nie wgrywały się takie fajne gierki jak Bubba 'n' stix czy Moonstone oraz inne stare gry. Dopiero po zwiększeniu RAMU za pomocą i za pomocą "Kickstarta" można było wgrać te stare cudowne gry.

nudecroft

skad taka bzdura ? ja mam Amige 600 takze i gry ktore wymieles ladowaluja sie bez problemu
zaznacze ze mam orginaly.

To o czym mowisz moglo byc jesli Amiga 600 byla wyposazona w twardy dysk 2.5 cala i pamiec standartowa ..ale na to byl sposob (2 przyciski myszki przy resecie - bootmenu wylaczenie dysku - uruchomienie gry ze stacji dyskietek )

Amiga1240

No właśnie dziwna sprawa ale u mnie tak było że stare gry nie wgrywały się. Może jesteś większym specem ode mnie i potrafiłeś obejść ten problem jak mówisz.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Masz rację. Wersje Amigowe gier 2d z lat 1980-1993 często były lepsze niż wersje Pc i to nie tylko pod względem graficznym, ale też miały bogatszą zawartość czy posiadały soundtrack jakiego nie było na Pc.
Do tego Joystick pod C-64/Amigę był lepszy niż Joystick pod Pc.

Ale zdarzało się przy niektórych grach, że wersja C-64 była lepsza niż Amigowa poza grafiką rzecz jasna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones