PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=614859}

Black

8,0 557
ocen
8,0 10 1 557
Black
powrót do forum gry Black

GENIALNA GRA!!!

ocenił(a) grę na 10

To bez wątpienia najlepsza strzelanka wydana na platformę PS2.

Pierwsza misja to rodzaj rozgrzewki,raczej krótka ale mimo tego możemy nieco zapoznać się z bogatym arsenałem (np szybkostrzelne UZI).

Następne misje wciągają na maxa, są bardzo rozbudowane i nawet na poziomie normal przejście ich nie jest łatwe.Grafika jest wyborna,mozna rozwalać ściany budynków,szyby,samochody,oprawa muzyczne rownież stoi na wysokim poziomie,niektore gry na PS3 nie dorastają Blackowi pod tym względem do pięt (np Haze)

Przeciwnicy to nie żadne tepę mięso armatnie a naprawdę inteligentne i zawzięte sukinsyny potrafiące skutecznie powstrzymać gracza.
Najtrudniejsi są panowie z shotgunami (mocno opancerzeni) oraz gostki z tarczami bo praktycznie nie do rozyebania za pomocą zwykłej broni,zresztą pozostali też potrafią niezle namieszać kiedy chcesz pokrzyżować im szyki.

Arsenał jest całkiem imponujący, począwszy od zwykłego Glocka którego możemy wzbogacic o tłumik po M249 ze 150 pociskami w zanadrzu.Do tego shotguny,UZI i RPG a także snajperka no i nie zapominajmy o Magnum które nie daje cienia szans przeciwnikom.

Po ukonczeniu gry odblokowuje nam się poziom Silver Weapons,mamy nieograniczony arsenał amunicji,dzięki czemu możemy gnoić przeciwników z dowonej broni za wcześnie wyrządzone nam krzywdy:)

Reasumując-gra bardzo efektowna,grywalna ze znakomitą grafą i arsenałem,jak dla mnie nie posiada słabych punktów.

10/10 bezapelacyjnie!!!

ocenił(a) grę na 10
Psycho_Daddy

A najlepsza misja to ta na tym wielkim moście =]

ocenił(a) grę na 7
Spinel

Pamiętam jak nie potrafiłem na początku celować za pomocą analoga - przerzucałem się z blaszaka. Gra naprawdę wygląda świetnie, aż trudno uwierzyć, że konsola potrafiła uciągnąć taką grafikę. Najgorzej jak coś poszło nie tak i trzeba było iść 1/3 misji jeszcze raz - to dużo, bo na niektóre trzeba poświęcić ponad 40 minut. Nigdy nie udało mi się przejść ostatniej misji na najwyższym poziomie - zawsze poległem w tym ostatnim pomieszczeniu z dużą ilością przeciwników. Jedna z najlepszych pozycji na ps2.

użytkownik usunięty
AdamCFC

dla mnie gra mierna ;/ przede wszystkim nużąca i bez polotu, grafika i system rozwałki rzeczywiście dobre ale to gry nie ratuje

ocenił(a) grę na 8
AdamCFC

Dla mnie to był pierwszy FPS i też miałem problem grać na padzie

Spinel

Epicka misja,zapieprzałem dołem:D...a krew zalewała na modeli z tarczami w łaźni;D..i z bębena ich-jeb,jeb!!:D

ocenił(a) grę na 8
Psycho_Daddy

Gra wcale nie taka trudna no moze poza koncowka gry, gdzie przciwnicy po prostu biorą sie znikąd i jest ich w uj.

Przeszedłem dzisiaj ją po raz pierwszy i generalnie zginąłem 5-6 razy, ok gra jest trudniejsza od nowych fpsów pokroju cod.
To jednak wynika z tego, że gra nie ma jeszcze systemu regeneracji zdrowia tylko moje ukochane apteczki :D no i checkpointy są naprawdę bardzo rzadkie
Poza tym na PS2 FPSów było dosłownie jak na lekarstwo i samo granie na padzie w nie mogło wydawać się dziwne i trudne.

Co do gry ciężko mi ocenić grafikę na dzień dzisiejszy, bo mam tv hd, a wiadomo jak PS2 dziala z takim telewizorem.
Jednak jakby nie patrzeć gra jak na swój czas ma świetne oświetlenie, efekty i system zniszczeń.
Również fizyka jest niezła nawet dziś, z broni się strzela lepiej niż w takim codzie.
Na PS2 na pewno czołówka najlepiej wyglądajacych gier, ale PC w tym czasie był jednak pół generacji do przodu.
Taki FEAR o rok starszy posiadał choćby niesamwoite wolumetryczne oświetlenie, postać miała swój cień, a efekty były na jeszcze wiekszym poziomie.
Tekstury za to były ostre jak brzytwa, więc IMO w tamtym czasie dla kogos kto miał pieca to gry z PS2 wyglądały po prostu NIEŹLE.


Idąc dalej fabuła Black jest raczej umowna, fajnie ze coś jest ale niezbyt to wciąga (zakonczenie ŻENADA, coś jak później w Rage od id).
Gracz więc skupia się na rozgrywce, a ta jest wciągająca i to bardzo.
Owszem ciągle mamy te same zadania, które zbyt ambitne nie są, ale rozmach z jakim prowadzona jest ta gra nie pozwala na chwilę oddechu.
Ogólny klimat produkcji jak i lokacje w jakich przyjdzie nam walczyć to również spory plus

Audio z kolei jest naprawdę dobre, choć do wybitnych też z pewnością nie należy.

Pamiętam swojego czasu, że polska prasa była zachwycona tym tytułem.
Z kolei średnia ocen na świecie to 78% (metacritic) więc nie ma jakiegoś szału.

Dla mnie ta gra właśnie na tyle zasługuje takie 7+, moze -8

Grafika (jak na swój czas) 8/10
Audio 8/10
Grywalność 8/10

Wiec niby wychodzi 8, ale ta końcówka mnie rozczarowała baaardzo..

ocenił(a) grę na 6
lukas_172

Własnie zaczynam grać i rzeczywiście choć grafika się zestarzała ,to nie można nie być pod wrażeniem pracy jaką w nią włożono .Wersja na oryginalnego Xbox po prostu niszczy ,jak oni taką grafikę wycisnęli z tego pudła to nie wiem :)

ocenił(a) grę na 9
Danio31b

Criterion to prawdziwi mistrzowie kodu. Nie było lepszego FPSa na tamtą generację konsol. Zawsze się zastanawiałem jak oni zmajstrowali taką perełkę. Szkoda, że chłopaki dziś, są w zasadzie martwi. Kolejny frag dla EA.

ocenił(a) grę na 6
Grifter

Ja to jestem ciekawy jak ta gra wygląda na Xbox one X ,bo podobno jest coś w kwestii 4k zrobione :)

Danio31b

Szału nie ma - gra wygląda jak na dzisiejsze czasy bardzo słabo.

ocenił(a) grę na 6
DrunkenMaster

grałem na X360 i TV FullHD wiadomo 480p robi "robotę"

Danio31b

No robi, ale jak dla mnie ta gra nie przetrzymała próby czasu i z tego roku są produkcje, które prezentują się o wiele lepiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones