PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611120}
8,4 15 358
ocen
8,4 10 1 15358
Batman: Arkham City
powrót do forum gry Batman: Arkham City

Zakończenie Arkham City jest mocne, ale całościowo bardziej podobało mi się bardziej skondensowane Asylum. W Arkham City fabuła jest trochę rozmyta i byłem mocno zaskoczony kiedy zobaczyłem napisy, bo myślałem, że śmierć Jokera to jeszcze nie wszystko i czeka nas coś jeszcze. Fajnie, że pojawiają się takie postaci jak Kobieta-Kot, Robin czy Pingwin, które są znane nawet tym, którzy nie znają za bardzo uniwersum Batmana. Szkoda, że większość z nich pojawia się na dość krótko, jest więc niedosyt.

Jeśli chodzi o gameplay to niby fajnie, że mamy teraz do czynienia z miastem Arkham, choć jak wspomniałem trochę to rozmywa fabułę. Irytowała mnie też walka, w niektórych momentach zbyt wielu jest przeciwników, a Gacek nie ma dość dużej wytrzymałości, nawet jeśli rozwinie się odpowiednią umiejętność na full. Miejscami było to frustrujące kiedy rozwalam kilkunastu przeciwników, a tu już dochodzą kolejni. Gdyby była przynajmniej możliwość leczenia albo przy wyprowadzaniu odpowiedniej ilości kombinacji ciosów życie samo się regenerowało. Zauważyłem, że dużo więcej przeciwników niż w poprzedniczce posiada broń palną. Na każdy rodzaj przeciwnika (z ostrzem, z tarczą, z pancerzem) jest inna kombinacja. Miejscami ciężko jest się skupić kiedy oblega nas kilkunastu zwykłych przeciwników, a my musimy sobie przypomnieć jakie przyciski i w jakiej kolejności wcisnąć by obalić np. przeciwnika z tarczą. Nigdy nie byłem fanem bijatyk typu Tekken czy Mortal Kombat, które właśnie polegają na zapamiętaniu odpowiednich kombinacji.

Mapki w których trzeba było się skradać i w pomysłowy sposób pokonywać przeciwników też w Arkham Asylum były lepiej zaprojektowane i eliminowanie kolejnych wrogów sprawiało satysfakcję. W City możliwości było jakby mniej, do tego zbiry mogą teraz niszczyć gargulce, jeszcze bardziej je ograniczając.

ocenił(a) grę na 10
sebogothic

CO? Asylum po ograniu City jest przeciętne i kuleje pod wieloma aspektami jak:
-Bossowie (nie wszyscy) jak Joker , Bane i Harley quinn są nie dopracowani i żałośnie łatwi i do zapomnienia szczególnie Joker który staje się Bane'em 2.0
-Historia przewidywalna w większości
-Mało gadżetów
-Batcave nie tak dobry jak np. w Origins i służy tylko jako lokacja fabularna do cutscenek
-Mało złoczyńców
-Gameplay słabszy od Reszty odsłon (choć dalej dobry)
-Brak aktywności pobocznych poza Trofeami
-Walka to syndrom podobno Assassin's creed
-Zakończenie zbyt optymistyczne i happy endowe że aż zabawne
No sorry nie zgadzam się że Asylum lepsze jak grałem za pierwszym to podobało mi się i mogłem przymykać oko na nie doskonałości ale było super a po ograniu City to z 8/10 spadło do 6/10 i te niedoskonałości na które przymykałem oko były bardzo bardzo widoczne. Dlatego City jest najlepsze bo robi to co sequel growy powinien robić czyli poprawia błędy pierwowzoru i daje sporo nowego.

ocenił(a) grę na 10
PrimalElf1512

Nie no te czepianie się Asylum na siłę, pamiętaj jaki to był rok i jakie ograniczenia finansowe i techniczne mieli twórcy.

ocenił(a) grę na 10
szymon_rycerz

Rozumiem ale niestety porównania Asylum do kolejnych części nie uniknię a przede wszystkim tego że gra się zestarzala i nie wszystkim zachwyca jasne walka broni się, Dwie walki z bossami Scarecrow i Killer croc się bronią a reszta to slabizna, Historia ok ale finał ssie i taki oczywisty, skradanie daje rade a tak poza tym gra przeciętna i nie czepiam się na siłę tylko mówię jak jest.
Asylum kiedyś mi się podobało ale niestety gra się mocno zestarzala bossowie banalni na czele z finałową która jest żenująca i słaba, walka choć fajna to prosta ciężko zginąć, historia sztampowa z finałem oczywistym jak małpa na pisaniu a Joker choć świetny ale na koniec zmienia się w Bane 2.0.

I dlatego uważam że City to sequel o wiele lepszy od poprzednika ba wręcz wybitny bossowie świetni, fabuła świetna nie przewidywalna oraz z świetnym i mocnym zakończeniem, rozgrywka rozwinięta, lokacje świetnie mógłbym długo wymieniać dla City to najlepsza cześć od rockstedy wybitny sequel po prostu Masterpiece..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones