PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=479106}

Wyspa Harpera

Harper's Island
7,4 11 620
ocen
7,4 10 1 11620
4,3 3
oceny krytyków
Wyspa Harpera
powrót do forum serialu Wyspa Harpera

odcinek 9

ocenił(a) serial na 8

robi się coraz ciekawiej.

oczywiscie szeryf sam podniosl sie z loza smierci, ale zastanawia mnie dlaczego przy okazji nie zabił Angola i Chloe. przeciez ofiar nigdy dosc?! henry mu pomagal (ujecie kiedy chwyta za sekator?).a moze cala wyspa jest wtajemniczona i uczestniczy w morderstwach (oprocz tyhc, ktorzy juz zgineli oraz doktora i Shane'a, ktorzy wygladali na zaskoczonych morderstwami).

pytanie: kto bedzie kolejna ofiara?
Danny? Sully? Chloe? Shane? Trish?

tarantula86msn_com

Odcinek bardzo dobry. Takie tempo już będzie chyba do ostatniego epizodu:)

Wg mnie Szeryf nie zabił Anglika i jego dziewczyny dlatego, że nie on jest zabójcą. Uważam, że prawdziwy zabójca go wrabia i dlatego też Madison kłamała mówiąc, że Szeryf ją porwał.

Pan Młody nadal jest w gronie podejrzanych, aczkolwiek tak się zastanawiałam czy to narzędzie co brał to to samo którym zabita została Macocha. Wydaje mi się, że chyba nie... ale pewności nie mam. Pytanie też jaki Henry miałby motyw by zabić Abby skoro w odc 9 bronił jej jak lew?? No i nie jestem też przekonana do tego, że Abby to córka Wakefilda, dziewczyna chyba zbyt pochopnie wyciągnęła taki wniosek.

Na chwilę obecną mam teorie, że zabija albo dzieciak Wakefilda (i nie jest to Abby tylko np. Henry) albo sam Wakefild.

W tym odcinku obstawiałam, że będą 3 ofiary: Macocha, Beth i Shane. Co do dwóch osób miałam rację, a co do Shane'a to myślę, że zostanie zabity w następnym i jego los podzieli również Danny.

White_Rose05

Moje typy podobne:
Szeryf ranny, więc po wyspie latać nie mógł, poza tym nie mógł zastrzelić z kuszy/łuku swojego zastępcy z poparzoną twarzą, Madison z jakichś powodów kłamała, że to on ją porwał,
Shane zaskoczony śmiercią Beth - również odpada (i prawdopodobnie zginie w kolejnym odcinku, bo już nic nie wnosi do serialu)
Abby - główna bohaterka i narratorka - odpada
Murzyn - odpada z powodów politycznych
Sully - za bardzo strachliwy i chciał opuścić wyspę - odpada
Matka Madison i narzeczona Anglika - odpadają bez wyraźnego powodu
Maggie - drugoplanowa postać, choć nie wykluczam jej
Henry - za dużo na niego wskazuje - więc odpada
Anglik - mój typ

Możliwe ze J.D wróci z zaświatów, ale byłoby to brzydkie zachowanie scenarzystów bo 2 osoby były przy jego śmierci (Henry i rybak), a Abby widziała jego ranę

ocenił(a) serial na 8
tarantula86msn_com

A ja myślę, że szeryfa wrabia morderca i kazał tak mówić dziewczynce, a jak wiemy podatna jest na sugestie, a poza tym od podczas całego porwania szeryf robił coś gdzieś indziej więc nie miał możliwości zobaczenia się nawet z Madison. Henry też odpada nawet jako pomocnik bo nie miał by czasu zostawić tyle krwi wszędzie po Beth a poza tym kto w takim razie atakował Abby w tunelu? Szeryf? Nie wydaje mi się. Obstawałbym przy spisku wszystkich mieszkańców wyspy i właścicielce hotelu bo taka cicha jest i zadziwiająco spokojna.

ocenił(a) serial na 8
Mr__Orange

Teraz tak mnie naszło, że mordercą prawdopodobnie jest syn/córka Wakefielda bo nie sądzę żeby tym dzieckiem była Abby.

ocenił(a) serial na 9
Mr__Orange

dla mnie podejrzana jest ta Meggy czy jak to tam sie nazywa bo jakos tak sie kreci i kręci dziwnie. i dziwnie sie pytała Madison gdzie była , jak ją uratowali i wymieniły takie dziwne spojrzenia :) Albo mi się wydaje . Co to narzeczonej anglika , to podejrzana była sytuacja z tym jak się zaczeli całować itp. Tak jakby chciała odwrócić jego uwage. nie uważacie tak ? Żeby ten miał czas uciec czy coś takiego.. hmm sama nie wiem :)

ocenił(a) serial na 9
nk1994

UWAGA UWAGA wiem juz kto jest morderca jest nim na bank Maggie musicie zatrzymac film na 40:29 bedzie na nim widac glowe ale nie wiadomo kogo wczesniej jakies 20 sekund jest scena ze Henry i inni wychodza z tuneli i Henry bierze ze sterty nozyce do metali a tajemnicza postac ostatnia to Maggie ktora przeciez nie poszla z nimi do kanalow ona wziela ten sekator i zabila ta macoche poza tym wystarczy spojrzec jak sie zachowala jak zobaczyla mala Madison pzdr

ocenił(a) serial na 6
wearethepeople

A moze to dziecko o którym mowa to wcale nie Abby tylko jakis inny dzieciak którego matka porzuciła i teraz mści się na siostrze która miała lepsze zycie od niego. A moze mala wcale nie widziala szeryfa. Moze koles którego widziala zabił szeryfa zdarł z niego skórę i założył maskę z jego twarzy na swoją twarz w tych tunelach w końcu było ciemno, taka maska zdarta z twarzy mogła być niezauważalna zwłaszcza dla dziecka. Tak mnie naszło bo trochę wątpię zeby Madison juz uwolniona kłamała tak jak jej morderca każe.

ocenił(a) serial na 7
tarantula86msn_com

Mam nadzieję, ze nie będzie to kolejny serial (w filmach jest tak jeszcze częściej), że mordercą jest:
1. Mała dziewczynka (zawsze znajdą odpowiedź skąd u małej tyle siły)
2. Abby (w końcu ofiara się mści)
3. Trish (jest tak naprawdę dzieckiem mordercy z przed 7 lat)
4. Henry (tak po prawdzie nienawidzi swoich przyjaciół i rodziny więc zabija ich sposobem Pana W. nie wiem jak się go pisze:D)

Mam nadzieję, ze będzie to ktoś z po za tej 4. Co do szeryfa nie może być to szeryf ponieważ jak ostrzelałby swojego zastępce z łuku. Po drugie nie pamiętam sytuacji ale wiem, że kiedy szeryf rozmawiał z kimś to w tym czasie widzieliśmy morderstwo kolejnej osoby. Niem może być to Anglik z dziewczyną bo w czasie morderstwa wujka Martyego oni zażywali kąpiel Nie może być to kretyn Shane bo siedział w celi kiedy mordowano chyba 2 osoby...albo mordowano osobę i porywano mała. Jedno jest pewne jeżeli to nie Madison to musi być to ktoś kogo bardzo dobrze zna skoro tak dobrze kłamie i nie bała się oprawcy.

LaraNotsil

Zastanawia mnie, dlaczego nikt nie bierze pod uwagę Jimmy'iego.
W notatniku Wakefielda nie ma żadnej wzmianki o tym, czy jego dziecko jest dziewczynką albo chłopcem a o rodzicach Jimmy'ego nie wiemy kompletnie nic, więc to właśnie Jimmy może być dzieckiem Wakefielda.

W zakończeniu 8 odcinka J.D. mówi "It's all about you, Abby" - a dobrze wiemy, że Jimmy jest zakochany po uszy w Abby. W 9 odcinku jak go tak obserwowałem to momentami byłem pewien, że to on jest mordercą. Nie wykluczam też Henry'ego, niby za dużo na niego wskazuje, ale tego może właśnie oczekują scenarzyści? Żebyśmy zwątpili w Henry'ego, a na końcu okaże się, że to on. :P

Trzeba czekać do końca, wtedy się dowiemy.

ocenił(a) serial na 6
Crowmare

Wspominałam o Jimmim już po kilku pierwszych odcinkach w innym temacie. Choc wałśnie ta moja teoria została trochę obalona po odcinku 8 ponieważ jesli morderca jest faktycznie jeden tak jak mówi plakat to Jimmy ma alibi na kilka morderstw............nie wiem moze to faktycznie ta Meggie ale to by było trochę bez sensu no chyba ze w najblizszych odcinkach sytuacja sie rozwinie jesli chodzi o tę postać, bo juz w odcinku 9 trochę częściej ją zaczeli pokazywac.

ocenił(a) serial na 7
kamarza

bo Jimmi ma ze wszystkich morderstw może na 2 nie ma alibi:D wiec może stad nikt go nie podejrzewa...ale na srebrnym ekranie wszystko jest możliwe. Przyszła mi do głowy teoria, że większość ludzi z wyspy bierze w tym udział, bo dowiedzieli się, że wszystkiemu winna jest Abby i skoro wróciła to się na niej mszczą.

ocenił(a) serial na 9
LaraNotsil

a co sądzicie o dziewczynie anglika? ta scena jak go zaciągneła ,,do łóżka szpitalnego '' :D:D to było podejrzane, chciała owrócić jego uwage żeby szeryf mógł uciec np. bo kto normalny chce się kochać jak umierają ludzie i w ogóle takie rzeczy się dzieją..

ocenił(a) serial na 7
nk1994

Kto jak kto ale jak już wcześniej pisałam anglik i dziewczyna mają alibi na każde morderstwo!! dosłownie na każde!

LaraNotsil

A ja myślę, że zabija Henry. Od dziecka przyjaźnił się z Abby i mógł ją potajemnie kochać, ale ona wolała marynarza. Mogła mu gula skoczyć, poza tym JD mówił, że TO WSZYSTKO TWOJA WINA. Mógł mówić do Henryego, który go wcześniej zabił, a teraz stał w przystani. Był cały we krwi, a przecież nie próbował go ratować. JD leżał sam, kiedy Abby do niego podeszła, a Henry'ego przy nim nie było. Być może planował go zostawić, ale zobaczył Abby i bał się, że go wygada, i wtedy musiałby ją zabić. Poza tym nie znamy jego rodziców. Może on jest synem Wakefielda. Może to nadinterpretacja, ale jakoś mi się to tak widzi. Poza tym ciekawa jest też koncepcja Anglika jako mordercy. Ciekawe jednak czemu ta mała powiedziała, że to szeryf ją porwał a raczej kazał się jej schować...

nikt

*rybaka
:D

poza tym Maddison raczej nie wyglądała na porwaną. naprawdę wygladało to jakby się ukryła:)

ocenił(a) serial na 7
nikt

Właśnie ten moment, kiedy to Henry był umazany we krwi nie wiadomo dlaczego, zastanowił mnie najbardziej. Ale później pomyślałam, że próbował go ratować ale pobiegł za sprawcą....trochę naciągane, ale henry i trish jako jedyni z całego towarzystwa nie mają alibi dosłownie na nic...więc to też wydaje się podejrzane, że to oni zabijają. A Anglik...byłoby fajnie....ale nie ON I JEGO LASKA JAKO JEDYNI NA KAŻDE MORDERSTWO MAJĄ ALIBI!!

LaraNotsil

Musze jeszcze raz to prześledzić, ale z tego co pamiętam oni najczęściej mają alibi, ale swoje własne. Ale pewnie się mylę.

Poza tym - wszystko zaczęło się od przyjazdu Abby... A na czyje zaproszenie ona tam przyjechała?? :P

ocenił(a) serial na 7
nikt

morderstwo wujka, kąpali się w wodzie, morderstwo księdza byli w drużynie, ....nie pamiętam jak i kto zginął:D ale zawsze później byli z kimś:D a to uciekali na łódkę a to byli z szeryfem, byli w barze odzyskują pierścionek, byli u kosmetyczki zrzucając pióra na blondyna.... jak ktoś mi przypomni jak kto giną to ja umiejscowię tą parę:D nie pamiętam nigdy imion i nazwisk dlatego potrzebna by mi była pomoc....ale z resztą nie będzie problemów:D muszę mieć obraz sytuacji reszta zostanie dopasowana:D

LaraNotsil

Szeryf na sto procent nie jest mordercą. Rzeczywiście mógł porwać Madison ale jeżeli faktycznie tak było, zrobił to gdyż nie chciał dopuścić by prawdziwy morderca opuścił wyspę. Wiadomo że ma obsesję na punkcie Wakefielda i robi rzeczy etycznie naganne, ale z pewnością nie jest zagadkowym zabójcą.
Tak jak przypuszczałem twórcy odwrócili uwagę od Henrego. Dzielnie bronił Abby, rozpaczał nad śmiercią brata, szukał zabójcy a wszystko to tylko pozory.
Logicznie rzecz biorąc tylko dwie osoby w ósmym odcinku mogły zabić JD i nie posiadają alibi - Henry lub Maggie (której jednak trudno by było z hotelu przemknąć do lasu i zabić poparzonego a potem biec na przystać i dopaść JD i wrócić z powrotem).
Jeżeli to nie Henry zabija obstawiam jednak Bootha (który być może żyje i działa w ukryciu). Podobno na trailerach pojawia się w scenach, których nie pokazano więc kto wie - może to on jest dzieckiem Wakefielda?


Barfly

Przyznam, że coraz bardziej obawiam się, że będzie zakończenie a'la "And then there were none". Czyli zabija osoba, która niby wcześniej zginęła i w tym przypadku tą osobą będzie Booth. Czytając teorie na forum cbs.com zauważyłam, że wiele osób obstawia taką właśnie teorię.

Co do Pana Młodego to zastanawiam się nad motywem i czy to możliwe aby był dzieciakiem Wakefilda (w końcu o jego rodzicach nic nie wiemy). Mam też nadzieję, że wymyślą coś lepszego niż zabijanie z miłości, bo ten motyw jest już oklepany do bólu.

ocenił(a) serial na 7
White_Rose05

Mam nadzieję, ze tak nie będzie ponieważ jak na razie oceniam serial na 9 (mimo, że mam wiele domysłów na temat kto zabija to nie mam jednego konkretnego:D a serial świetnie zagrany i zrealizowany a fabuła zaś nieoklepana) będę musiała postawić mu 3 tylko i wyłącznie za to, że tak makabrycznie zepsuliby mi serial! Fakt trochę dziwna była śmierć Bootha ale i za bardzo był przerażony (na myśl o mafii, która mogłaby się domagać pieniędzy) jak na takiego rzeźnika.

ocenił(a) serial na 7
LaraNotsil

no i jako jedyny nie zginął z ręki oprawcy:D

LaraNotsil

SPOILER DZIESIĘCIU MURZYNKÓW
w dziesięciu murzynkach christie wszyscy zginęli, a mordercą okazała się jedna z ofiar, której marzyła się zbrodnia doskonała. zaplanowała ją, włączając swoje morderstwo. tu może być coś podobnego, ale mam nadzieję, że nie bo, to takie amerykańskie... odpowiedź musi być jasna, mimo, że trudna:D

ocenił(a) serial na 7
nikt

Ale tu jest zupełnie coś innego i moim zdaniem "fenomen" tego serialu polega na tym, że któryś z nich jest mordercą bo wtedy nie byłoby w tym serialu zupełnie nic ciekawego!

White_Rose05

Booth!! haha chyba nigdy w zyciu bym go nie podejrzewała, ale teraz już sama nie wiem :P
jakoś mało osób podejrzewa Jimmiego ;> a on mi się własnie wydaje, że ma namniej alibi ze wszystkich ;)
Anglik raczej nie ma motywu, żeby zabijać i poza tym kiedys tam podczas morderstwa wisiał na drzewie, ale Chloe jest jakaś dziwna ostatnio. Jak zginął wujek Marty to ona obrażona uciekała z morza,może po drodze go zabiła :P
w każdym razie na pewno to nie szeryf wg mnie..
aha Trish i jej siorka, ja Wam mówię, że to mogą być one, jako że nikt ich nie podejrzewa ;>
za to Henry jest za bardzo podejrzany i dlatego to nie będzie on i mi sie wydaje, że on raczej nic nie czuje do Abby oprócz przyjaźni, a przy najmniej nie widac tego po nim ;)

podobno sami aktorzy do końca nie wiedzieli kto zabijał, ciekawa jestem czy scenarzysta wiedział ;)

co do Shane'a-może zginąć w nast. odc, nie miałabym nic przeciwko :P ale nie chcę żeby zginął Danny i Sully :((((

somi

*'przynajmniej' miało byc razem napisane oczywiście ;)))

somi

A Sully i Danny? Nikt ich nie podejrzewa.

Co do Henry'iego - nikt nie zauważył jego 'świeżych' ran na rękach? Wątpie, że przy ratowaniu brata, aż tak się skaleczył.

ocenił(a) serial na 7
Blair

raczej nie bo na większość morderstw byli w dużym towarzystwie;/ tak mi się wydaje:D

tarantula86msn_com

Szeryf na pewno nie jest mordercą bo nie moga go wskazać już w 9 odc, poza tym ma alibi. Henry hmm no nie wydaje mi się, w końcu mordercy chodzi głównie o Abby a on tak jej bronił, wątpie, że umiałby tak to skrywać. Trish i jej siosta? Bez sensu, depresja Trish po śmierci ojca nie mogła być aż tak udana, zraniło ją to że był zdradzany - odpada. Shea? Też nie, przecież jej dziecko zaginęło. Sully i Danny? Zbyt przerażeni w tunelach. Abyy odpada z wiadomych powodów. Maggy? nie sądze bo morderca jest jeden a pierwsze morderstwo odbyło się poza wyspą. jimmy? możliwe ale nie za bardzo widze motyw - kocha abby. cal - alibi, chloe - hmm no podejrzana ta schadzka, szeryf mial mozliwosc ucieczki, ale po co... booth - jego śmierć jest podejrzana, w taki sposób pozbyć się jednej osoby? dziwne... może rzeczywiście to on zabija i jest dzieckiem wakefilda, chce zemsty

wero_nika

Skoro morderstwo odbyło się poza wyspą, Jimmy'iego również musimy wykluczyć. Cały czas był na niej.

Blair

zgadza sie, chyba ze plakat dla zmyłki, ale mam nadzieję ze tak nie jest i zabija jedna osoba

wero_nika

a dlaczego właściwie Szeryf uciekł z łóżka? :o właśnie teraz się kapłam, że w tym musi byc coś więcej, ktoś ma jakieś podejrzenia? :D

somi

Szeryf, bądź co bądź, przeszedł operację i jednak stracił trochę krwi. i być może zwyczajnie, po ludzku, został zamordowany, a dowiemy się o tym dopiero w następnym odcinku, albo jeszcze kolejnym.

Jeśli natomiast uciekł z łóżka musiał mieć bardzo poważny powód, na przykład taki, że skumał się, kto jest mordercą i komu zagraża niebezpieczeństwo. może przypomniał sobie jakieś fakty z życiorysu Henry'ego albo kogokolwiek innego z wyspy :)

mnie nagle uderzyła myśl, że Henry i Abby są rodzeństwem, może nawet bliźniakami rozdzielonymi w niejasnych okolicznościach. zero potwierdzenia, tylko dziwne przeczucie... najpewniej błędne:) ale jednak:)

ocenił(a) serial na 7
nikt

WOW faktycznie:D dobra teoria:D Niezła:D Podoba się mi:D

ocenił(a) serial na 7
LaraNotsil

nie wiem dlaczego, ale wciąż nasuwa mi się myśl, że to jednak Abby... Może jest niepoczytalna czy alter ego.. nie wiem, może to zbyt banalne, ale jakoś ciągle chodzi mi po głowie ;p Henry, do tego z powodów miłosnych, jakoś zbyt oklepane, zawiodłabym się gdyby tak to rozwiązali. może Anglik, ale zupełnie nie mogę odgadnąć jego ewentualnego motywu ;p

Stokrotka91

ja też o tym myślałem, ale z drugiej strony ona dopiero przyjechała do Harper's kiedy kuzyn Henryego już był "zainstalowany" pod łodzią.

ocenił(a) serial na 6
nikt

Nie wiem czy ktoś w ogóle czytał moją teorię więc się powtórzę.
Po pierwsze uważam że to dziecko o którym mowa to wcale nie Abby tylko jakis inny dzieciak którego matka porzuciła i teraz mści się na przyrodniej siostrze która miała lepsze zycie od niego.

No i teoria co do szeryfa wydaje mi się ze mala Madison wcale nie widziala szeryfa. Moze koles którego widziala zabił szeryfa zdarł z niego skórę i założył maskę z jego twarzy na swoją twarz (takie motywy były już w horrorah) w tych tunelach w końcu było ciemno, taka maska zdarta z twarzy mogła być niezauważalna zwłaszcza dla dziecka. Tak mnie naszło bo trochę wątpię zeby Madison juz uwolniona kłamała tak jak jej morderca każe. I wątpię żeby szeryw miał siłe biegać po tunelach bo straciła za dużo krwi, a to juz nie młody facet.

Z drugiej strony ktoś napisał że Shea nie moze być mordercą bo porwano Madison. No właśnie przeciwnie jezeli Madison miałaby faktycznie kłamać to myslę ze posłuchałaby tylko matki lub ojca. Wiadomo ze ojciec nie zyje. A poza tym zauwazcie ze kiedy zatrzasnięto kratkę w tunelach za Abby Shea niby szukała sama Madison poza hotelem. Dopiero chwilę później jesli się nie mylę Trish podjechala do niej samochodem moze gonila Abby w tunelach a kiedy Abby uciekla to Shea dala za wygraną i wyszla w taki sposób jak później Abby z Madison. Trochę wątpię że zauważyły by tą rączkę po ciemku w lusterku samochodu.

Z drugiej strony Maggie dziwnie się zachowala kiedy zobaczyła Madison.

kamarza

ale przecież w chwili, kiedy Madison porywano, a raczej zabrano ją, bo raczej szła z własnej woli, szeryf był cały i zdrowy, czyli nie mogła to być jego maska. podoba mi się koncepcja, że ukrył maddy ponieważ obsesyjnie pragnął złapać wakefielda albo jego naśladowcę. Śledził w końcu jego poczynania od dawna... ciekawe tylko, gdzie mordował ten psychol. jeśli LA to Abby jest bardziej podejrzana.. na pewno maleją szanse osób z wyspy.. jeśli naśladowca jest aktualnym mordercą:D

ocenił(a) serial na 6
nikt

Tak ale mozliwe ze madison wczesniej nie widziala twarzy mordercy dopiero np tej nocy mógł przeciez wczesniej sie maskowac kominiarką np. A teraz dopiero pokazac swą twarz. Z jakiegos powodu szeryf zniknął mam jakoś wrazenie ze nie zyje. A dla mnie motyw ze porwal Madison zeby zatrzymac mordercę na wyspie byłby przegięciem w koncu to szeryf i co trzymal by 10 letnie dziecko przez caly dzien i cala noc gdzies w kanalach. A moze to jednak Shea.

A w którymś z odcinków była mowa ze morderca popewłniał zabujstwa w L.A, Hiszpanii i jeszcze paru miejscach na swiecie.

Tez pomyslalam ze Abby ma jakies rozdwojenie jazni moze mordowala przed laty i szeryf wyslal ja na leczenie do LA a teraz wróciła i znowu zaczyna się to samo a on próbuje ją chronic za wszelką cenę.........

kamarza

Nie rozumiem dlaczego uparłaś się na tą teorię ze zdjętą twarzą szeryfa. To śmieszne i mało realne. Madison znała szeryfa, słyszała jego głos więc zabójca by go musiał zmodyfikować. Po za tym zdjęty z twarzy skalp to nie gumowa maska Fantomasa i nawet w ciemnościach trudno by było nabrać, nawet 10-letnie dziecko.
Jeżeli szeryf faktycznie porwał Madison, to jak już ktoś wcześniej napisał zrobił to wyłącznie po to by dotrzeć do mordercy, którym jest ktoś z gości weselnych. To jest najbardziej logiczne i prawdopodobne rozwiązanie, zwłaszcza że koleś ma obsesję na punkcie mordercy i nie cofnie się przed niczym by go złapać. To że porwał małą dziewczynkę nie jest przegięciem. Była bezpieczna, nikt nie zrobił jej krzywdy.
Morderca rzeczywiście podróżował po świecie. Stawiałbym na Cala, wykształconego Anglika, jednak facet ma alibi więc trudno mu przypisać zbrodnie, chyba że z kimś współpracuje. Rozdwojenie jaźni Abby było by możliwe wówczas wtedy gdyby wszystko co się dzieje było jej subiektywnym punktem widzenia. A serial jest wielowątkowy i kręcony z perspektywy wielu bohaterów.

Wydaje mi się że zakończenie serialu wcale nie będzie zaskakujące. Gdyby "Harper's Island" był dwugodzinnym slasherem, trudno by było łączyć fakty i odgadnąć kto zabija. W 13-odcinkowym serialu wszystko podane jest czarno na białym - zabija ktoś z czwórki: Maggie, Henry, Booth, Wakefield lub dwójka wspólników.

Basm

sugerując się plakatem mordercą nie może być dwójka wspólników, bo jest tylko jeden morderca. dalej sugerując się plakatem nie może być mordercą Wakefield, bo go nie ma wśród zdjęć 25 podejrzanych :)

nikt

ktoś tu fajnie napisał, że Anglik jest wyjątkowo zimnym umysłem i miasto Wakefield leży nad rzeką CALder

nikt

Czyli zostaje Maggie, Henry i Booth :-) Gdyby się okazało ze to jednak Cal to jestem ciekaw jak twórcy się z tego wyplączą? Koleś ma brata bliźniaka albo jest stygmatykiem z umiejętnościami bilokacji i dlatego może być w dwóch miejscach na raz ;-)

Basm

A ja zakładam, że nie ma żadnego rozdwojenia jaźni. Ot po prostu psychopata czy raczej psychopatka, która zabija bo ma konkretny cel i powód.
Pozostało mi kilku kandydatów: Henry, Shea, Cal, Nikki, Maggie, Booth.
Odrzucam:
- Henry - za proste, poza tym wcześniejsze sprzeczki między nim a JD wykluczają go,
- Cal - jak ktoś pisał wyżej, ma alibi na kilka zabójstw,
- Niki - przyjacióka Abby, pracuje w barze - postać drugoplanowa,
- Maggie - jednak to jest postać drugoplanowa,
- Booth - postaćdrugoplanowa.

No i WIEM!!!!!!!
To SHEA!!!!!
Zakładając, że jest córką Wakefielda i do tego psychopatką to jako jedynej można by jej przypisać argument na zabicie każdej z nieżyjących już osób albo zemsta za ojca albo za siebie. NO i tak na dobrą sprawę to tylko kobietę byłoby stać na tyle wyrachowania.

Jeśli to nie miałaby być Shea to pozostaje tylko Henry.
Wydaje mi się również, że Abby również jest córką Wakefielda

kalkala

wolałbym nie brać pod uwagę Bootha ze względu na to, że jedynym argumentem jest jego udział w trailerach. psuje to zabawę w analizowanie i interpretację a poza tym nie wierzę, żeby powrócili z zaświatów bohatera, który według nas nie żyje. Ciekawym jest jednak fakt, że grubas zginął wtedy kiedy miał ujawnić miejsce jego pochówku... Poza tym jest był on postacią małoznaczącą w gruncie rzeczy. Zastanawiający jest jednak fakt, że jako jedyny nie zginął z rąk psychopaty, a właściwie nie został zamordowany, w pewnym sensie popełnił samobójstwo...

ocenił(a) serial na 7
nikt

zaczynamy już wszyscy się powtarzać:D Należy poczekać na 10 odcinek i już:D wszyscy doszlismy do wniosku, że jak na razie wykluczamy szeryfa:D

ocenił(a) serial na 8
nikt

na podobnej zasadzie, można się zastanawiać czemu Cal nie zginął, wisiał cały dzień w pułapce i przeżył, czemu nie został zabity?

ocenił(a) serial na 7
so_fine

Nie zrozum mnie źle ale trochę to głupie pytanie;/ a dlaczego nie zginęła jego laska? dlaczego nie zginął murzyn i blondasek. Dlaczego nie zginęła mała (chyba, ze nie porwał jej oprawca a szeryf bo wiedział, że morderca jest wśród weselników)....dlaczego nie zginął....i tak dalej i tak dalej. Jest też możliwość, że to nie ma nic wspólnego z wcześniejszymi mordercami tylko wszyscy myślą, ze to wina Abby po powoli dowiadują się o jej mamie....to w sumie jest niesamowite, ze przy 9 odcinku nie ma jasnej odpowiedzi:D to dobrze:D

ocenił(a) serial na 8
LaraNotsil

no właśnie o to mi chodziło, że bez sensu jest zastanawianie się na zasadzie- może to ten bo popełniła samobójstwo, a może tamten bo przeżył. dla mnie istotniejsze jest zastanawianie się czemu ktoś to robi, jaki jest motyw. czy po prostu morderca zabija wg. jakiegoś klucza czy tych, którzy mu się nawiną. mam nadzieję, że moty będzie jakoś ciekawie przez scenarzystów wytłumaczony, nie na zasadzie: jestem nieślubnym dzieckiem mordercy, więc pomorduje ludzi jednego po drugim- to bez sensu

ocenił(a) serial na 7
so_fine

Oby nie była to zemsta, obu nie była to miłość i oby nie była to fascynacja mordercą z przed 7 lat:D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones