PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=518115}

Współczesna rodzina

Modern Family
8,0 41 849
ocen
8,0 10 1 41849
7,5 10
ocen krytyków
Współczesna rodzina
powrót do forum serialu Współczesna rodzina

Zainteresowałem sie nim kiedy to w kilku mediach elektronicznych wyczytałem że jest to hit w USA. No niestety ale tam jest jednak inna kultura i nie wszystko co tam sie podoba musi sie podobac i tu. Dlatego postanowiłem sobie wyrobić zdanie sam.

1. Po pierwsze to, że serial ma formę jak to ujęto "mockumentary" nie czyni go ani lepszym ani gorszym, czyli ani mu nie pomaga ani też nie szkodzi. Po prostu sa jakies tam przerywniki w których bohaterowie coś tam gadają. Z reguły nie wnosi to niczego do akcji.
Praca kamery, troche dynamiczniejsza, ma chyba też wskazywać na wartkośc akcji ale niestety w przypadku takich seriali wszystko mi bardzo jedno czy kamera stoi, leży czy lata. Więc kolejny zabieg z cyklu sztuka dla sztuki.

2. Ed O'Neill jako nestor rodziny... Kto wpadł na taki pomysł, przecież to jest "wrak aktora" i kompletnie nie pasuje do serialu. Jest jak z innej bajki pt. "dramat". Wygląda źle, widać że życie go nie oszczędziło a ktoś wziął go do takiej produkcji. Z taka aparycja to ja go widzę w roli pijaków, wykolejeńców albo innych tego typu doświadczonych życiem (coś a'la Micky Rourke i "Zapaśnik").

3. Dialogi i akcja. Każdy gdzieś łazi, coś plecie ale ani to ciekawe ani specjalnie zaskakujące. Powiem tak, serial przypomina mi trochę bardziej rozbuchaną wersję polskich produkcji typu "Rodzinka.pl" , "Mamuski" czy "Kto tu rządzi". W przypadku "Współczesnej rodzinki" nie wiem jaka jest grupa docelowa i jakim cudem produkcja osiągnęła sukces, no ale o gustach się nie dyskutuje skoro dobrze się sprzedaje. Ale ocena 8 na Filmwebie zupełnie mnie zaskoczyła :)

Podsumowując, serial kompletnie mi nie przypadł do gustu i spośród "hitów" zza oceanu które choć przelotnie oglądałem ostatnio, ten jest jednym z najsłabszych.

3/10

ocenił(a) serial na 9
_MAX_

no właśnie widać że "przelotnie" go oglądałeś. Ed O'Neill tylko w pilocie wygląda niezdrowo (za krotkie włosy), z resztą wszyscy w następnym odcinku wyglądają jakoś lepiej :P
Współczesność tej rodzinki polega na problemach w niej zawartych - bogaty starszy z młodszą niezłą kobieta, ktora przy okazji jest Latynoską (dużo ich w USA i nawet serial odzwierciedla czasem postawę społeczeństwa w stosunku do nich), problem związków partnerskich oraz standardowa rodzina. Jest współczesna na innym poziomie, w innym, szerszym zakresie. Społeczeństwo się zmienia, kiedyś takim serialem był Świat według Bundych (który nadal bawi i odzwierciedla sytuacje w pewnych 'klasach' społecznych* - nie wiem, może dlatego bardziej przypada polskiej publice do gustu, bo jakby zmienić telewizor Al'owi na nowszy, to byłoby jak u nas :P), teraz jest MF.
Nie jesteśmy docelowymi odbiorcami.
Dla mnie 9/10. Dawno nie widziałam tak zabawnego współczesnego amerykańskiego serialu, dlatego jeżeli juz oglądam, to stare. Ale MF bardzo zabawny i przyjemny :)

*no niby nie ma klas ale wiadomo o co mi chodzi :P

ocenił(a) serial na 7
_MAX_

W ogóle sie nie zgadzam a już z tym że Ed O'Neill nie pasuje na nestora rodu i że źle wygląda to już kompletnie wyssane z palca. Owszem to Twoje zdanie i masz do niego prawo, ale ja mam zupełnie inną opinię na ten temat. Serial oglądam tylko w oryginale po ang i oczywiście nie rozumiem wszystkiego a mimo to uwielbiam go i potrafię sie na nim uśmiać, ciekawi mnie. Uważam że to jeden z lepszych seriali komediowych jakie teraz nam serwują twórcy z za oceanu. Zgarnął już wiele nagród a w dorobku ma dopiero 3 serie, oby tak dalej niech trzyma poziom !

_MAX_

Żałosny serial, bazujący na jednej grupie docelowej: ludzi, którzy zaakceptują wszelką dewiacje, no może oprócz pedofilii, kazirodztwa i kanibalizmu.

ocenił(a) serial na 7
Vuko44

wyczulmy na to starszyznę kościoła

ocenił(a) serial na 8
_MAX_

Moim zdaniem zarzut dotyczący O'Neilla jest śmieszny. Wybacz, ale jeśli ktoś dobija powoli do 70-tki i nie ratował się operacjami, to tak wygląda. Ed to świetny i wysportowany facet. W młodości futbolista, a do dziś związany ze sztukami walki (zdaje się, że ma czarny pas brazylijskiego jiu-jitsu). To, że nie wygląda na wygładzonego faceta nie znaczy, że jest "wrakiem" lub pijakiem i tylko takie postacie powinien grać. Szczerze, to dużo gorzej wyglądał w niektórych odcinkach "Married...with children" niż w "Modern family". A dla mnie osobiście jako Jay jest świetny - spokojny, stanowczy, podstarzały, ale ciągle dziarski samiec, który jakoś nie może się do końca odnaleźć wśród innych mężczyzn w tym serialu.

ocenił(a) serial na 3
_MAX_

I niestety dla serialu, tak jak myślałem, polski widz nie docenił walorów serialu. Wg mediów elektronicznych oglądalność spadła na łeb na szyję i obecnie jest to ledwie 400.000 widzów.
Tak więc możemy się spodziewać szybkiego zdjęcia produkcji z anteny.

I dobrze.

ocenił(a) serial na 1
_MAX_

Większość moich kolegów jest z USA i znam te klimaty, ale ten twór filmopodobny i tak mi się nie podoba. Im też nie. Już lepiej jakby nie starali się zrobić z tego komedii tylko zrobili prawdziwy dokument o zwykłej amerykańskiej rodzince, bo przynajmniej nie raziłyby tak nieudane i wymuszone próby opowiedzenia czegoś zabawnego.
Z tego typu seriali chyba rodzinka.pl jest najlepsza :)

ocenił(a) serial na 8
_MAX_

Będę bronić tego serialu, bo go uwielbiam! Przede wszystkim dlatego, że w pełen humoru sposób pokazuje bardzo trafne spostrzeżenia dotyczące życia w rodzinie. Oczywiście u nas w Polsce mało które rodziny wyglądają tak, jak te pokazane w serialu. Ale wartością serialu jest pokazanie relacji między ludźmi i wynikających z nich różnych sytuacji, które są przecież dużo bardziej uniwersalne. To takie humorystyczne czasem przejaskrawienie sytuacji z życia wziętych. W pewnym momencie nie jest już istotne to, czy sytuacje rozgrywają się między rodzicami gejami, ale to, co je napędza: nasze słabostki, przekonania i pragnienia. Podziwiam scenarzystów Modern Family za dar wnikliwej obserwacji i humoru. Dlatego nie jest już dla mnie tak istotna wartkość akcji czy zaskakujące dialogi. Niestety nie oglądałam Rodzinki.pl a z Mamusiek widziałam tylko kilka odcinków, ale wydaje mi się, że tamtejszy humor nie jest tak wyważony i inteligentny, jak w Modern Family. Oczywiście to jest kwestia gustu. Podobnie jak obsadzenie Eda O’Neilla.
W tym kontekście forma mockumentary jest bardzo trafnym wyborem, pozwala wypowiedzieć się bohaterom serialu – odsłonić ich myśli i motywy, których inaczej nie byłoby jak pokazać. Co tylko pozwala jeszcze lepiej zobaczyć absurd niektórych zdarzeń, albo dostrzec właśnie te słabostki, przekonania i pragnienia, które napędzają bohaterów. Poza tym wszystkim jest to też oryginalne na tle innych seriali komediowych tego typu.
Mam tylko nadzieję, że poziom serialu nie spadnie i niestanie się wydumany i nieprawdziwy, jak to się stało z paroma innymi dobrze się zapowiadającymi serialami komediowymi.

ocenił(a) serial na 10
_MAX_

Oooo ! Nie zgodzę się. Serial naprawdę dobry, lecz jak na komedię dość ambitny pomimo wszystkich uwag... humor z niego nie tryska - my sami musimy wyczuć tkwiącą w nim ironię, sarkazm itp. Ed O'Neill sprawdza się wzorowo, a sam bardziej przyczepiłbym się do Vergary, która jakoś mi nie przypadła do gustu xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones