PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=685442}

Wirus

The Strain
6,6 13 783
oceny
6,6 10 1 13783
Wirus
powrót do forum serialu Wirus

THE STRAIN - czyli w 41 dni zniszczyliśmy Nowy Jork - and no-one care...
ale wracając do jednej z ważnych postaci w serialu i w książce (!):
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/230421/wirus

czytałem tylko pierwszą część (ta odpowiadająca 1sezonowi serialu) - sama książka - jako osobna książka, nie re-adaptacja serialu, nie jest specjalnie dobra. Jednak są w niej niektóre elementy, które serialu które mogłyby być lepiej zrobione, a także charakterystyki postaci które są czasem bardziej żywe od swoich odpowiedników z płaskiego ekranu - Nora i Fet przedstawieni moim zdaniem b. rzetelnie, sam Eph w serialu jest moim zdaniem, krótko mówiąc, zbyt bufoniasty. W książce mamy postać bohatera, gdzie lubimy i podziwiamy jego bystry intelekt, który w połączeniu z niefrasobliwością i oddawanie się pracy i wreszcie specjalna relacja z synem o którą zabiega ( tutaj cały motyw strasznie kuleje, jest sztuczny i naciągany - patrzenie aż boli - a intelekcik Eph został podmieniony przez przemądrzałego tetryka.
W końcu postać Zacka czyli syna Epha (ojciec kochający syna, jednak przez prace nie znajduje dla niego wystarczająco duzo czasu - syn jest dojrzały jak na swoj wiek i rozumie problemy i rozterki swojego ojca)
młody aktor grający Zacka w 1 sezonie - dobrze zagrany, bystry, dojrzały jak na swój wiek i dający się lubić a co najważniejsze - b. dobrze odpowiadający postaci z książki.
nie wiem co mialo sie stac w 2czesci ksiazki - jednak nowy aktor grajacy Zacka - aż zacznę od nowego akapitu:
Nie wiem czy autor chcial stworzyć typ atybohatera pokroju króla Joffreya z gry o tron - czy też przeskok emocji jakie wywołuje Zack (jak tez zmiana aktora) uwarunkowana była nieuleczalnym błędem w relacji ojciec-syn - co odbiło się na relacji aktor - widz. Każdy najmniejszy grymas na twarzy Zacka, każda scena z jego udziałem wzbudza we mnie złość i irytacje polaczona z chęcią mordu - nawet sceny w ktorych probuje być przyjazny (wobec swojego zwierzaczka - bawiac sie piłką) - wiecej przyjazni odczuwam względem piłki lub małego brzydkiego 'czegoś'.
Wątpie żeby rola Zacka i jego wpływ na serial był w zamierzeniu tak duży i miał mieć tak negatywny wydźwięk - ale wydaje mi się że mało kto z widzów był sercem z Ephem kiedy ten chciał uratować syna - większość krzyczało "niechże ktoś już go wyssie"
Widać instynkt tacierzyński u Ephraima był ogromny i rów nie fantastyczny co perspektywa olania Nowego Yorku przez resztę kraju podczas takiej katastrofy.
Niemniej brawa, a co do Zacka - haters gonna hate, nie przejmuj się, jesteś legendą i nie widzę happy endu w którym ktoś by Nas pozbawił Twojej uroczej mordki.

ocenił(a) serial na 5
wicknesss

a ja się właśnie zastanawiałem czy to ten sam aktor rok starszy (dzieci szybko się zmieniają). Najpierw sympatyczny inteligentny dzieciak a później irytujący nastolatek z jedną skwaszoną miną przez cały czas....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones