PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119350}
5,5 30 410
ocen
5,5 10 1 30410
4,0 3
oceny krytyków
Wiedźmin
powrót do forum serialu Wiedźmin

Serial dość rozbudowany, gra aktorska czasem drażni, zwłaszcza damska część. Żebrowski bardzo dobrze odegrał swoją rolę, jestem pod wrażeniem charakteryzacji i zachowania aktora podczas odgrywania Geralta. Reszta aktorów nie najgorsza ale kobiety powinny lepiej grać, mniej pokazywać cycków a bardziej przyłożyć się do roli. Cycki jest łatwo pokazać, gorzej dobrze zagrać ale to tylko moja opinia. Efekty choć prymitywne, mnie jakoś specjalnie nie raziły a mały gumowy smok był na swój sposób słodki :D Muzyka jak dla mnie klimatyczna, scenerie ciekawe. Na końcu ostatniego odcinka się wzruszyłam. Serial naprawdę dobry jak na polskie możliwości. Mnie się nawet podobał.

ocenił(a) serial na 6
Astryld

Więc może wystawisz serialowi ocenę? Moim skromnym zdaniem serial jest lepszy od filmowego odpowiednika o zaledwie jeden punt, głównie z faktu, że w trzynastu odcinkach zawarto więcej materiału co sprawia, że fabuła wg scenariusza Michała Szczerbica jest odrobinę bardziej logiczna, ale i tak w dalszym ciągu przyprawia fanów Sapkowskiego o atak białej gorączki. To właśnie scenariusz jest największą bolączką produkcji o Białym Wilku, a nie tandetne efekty specjalne ani gumowe potworki... całość wygląda tak jakby Szczerbic czytał tylko komiksy na podstawie zbioru opowiadań oraz jakieś streszczenie, a następnie pomieszał to wszystko między sobą, pousuwał to i owo, a następnie dodał coś od siebie, zabrakło większości ciekawych dialogów, tego sarkazmu oraz ciętego języka z kart książek.

Aktorstwo też nie jest najlepszą stroną tego filmu mimo faktu, że przewinęło się tam kilka ciekawych nazwisk jak Maciej Kozłowski, Anna Dymna, Daniel Olbrychski, Jerzy Nowak, Michał Zbrojewicz, Marek Walczewski czy Olgierd Łukaszewicz to odniosłem wrażenie, że aktorzy tak doświadczeni zawodowo po prostu grali od niechcenia, ale znalazło się tam kilka ciekawych perełek jak Andrzej Chyra (Borch Trzy Kawki) czy Zbigniew Zamachowski (Jaskier), Żebrowski mimo, że do wielkich aktorów nigdy nie należał to uważam, że nieźle poradził sobie z rolą zamkniętego w sobie i pełnego wątpliwości Gelata z Rivii. Najgorzej wypadło jednak najmłodsze pokolenie odgrywające role młodego Geralta oraz Ciri...

Największy atut tego serialu to muzyka skomponowana przez przedwcześnie zmarłego Grzegorza Ciechowskiego...

ocenił(a) serial na 7
Skandal

Wystawiłam ocenę jeszcze zanim napisałam komentarz. Rzadko pisze komentarze, jednak uznałam że skrzywdzono trochę ten serial bo nie jest aż tak zły jak go opisują. Moja ocena 7/10

ocenił(a) serial na 6
Astryld

A czytałaś może książki Sapkowskiego o " Wiedźminie", bo człowiek naprawdę inaczej na to patrzy po zakończeniu lektury?

ocenił(a) serial na 7
Skandal

Czytałam tylko "Ostatnie Życzenie" i grałam w obie części gry. Wystawiłam ocenę na podstawie własnych odczuć po zakończeniu oglądania serialu. Nie twierdze że jest niesamowity ale też nie jest zły. Widziałam gorsze produkcje które niektórzy kładli na piedestałach a dla mnie były chłamem. Więc gusta są różne ale mimo wszystko powinniśmy bardziej chwalić to co mamy jako Polacy niż tylko wszystko co zagraniczne. My nie dysponujemy takimi budżetami jak w USA, też trzeba brać to pod uwagę oceniając ten film/serial.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones