PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697374}

Wataha

8,1 107 526
ocen
8,1 10 1 107526
7,5 13
ocen krytyków
Wataha
powrót do forum serialu Wataha

Mam nadzieję, że serial będzie lepiej wyglądał, niż tragiczny zwiastun w HBO.

użytkownik usunięty
skalp_el

Ja też ;d
a o czym on ma być? o zombie??

ocenił(a) serial na 8

Tytułowa wataha stoi na straży wschodniej granicy Polski, zewnętrznej granicy Unii Europejskiej, gdzie przemyca się ludzi, narkotyki, broń; dla pieniędzy, zysku, a czasem dla szansy na lepsze życie. Każdy ze strażników granicznych ślubuje stać na straży suwerenności i nienaruszalności granic państwa, służyć mu w trosce o jego interesy i bezpieczeństwo jego obywateli.

Serial Wataha rozpoczyna się od zamachu bombowego, w którym giną oficerowie jednej z jednostek straży granicznej w Bieszczadach. Tylko jednemu z nich uda się przeżyć. Kapitan SG Wiktor Rebrow (Leszek Lichota) w wyniku zamachu traci nie tylko swoich przyjaciół, ale przede wszystkim ukochaną Ewę. Zagubiony, próbuje dociec, co się wydarzyło i kto za tym wszystkim stoi. Oficjalne śledztwo prowadzi prokuratura. Poznaniem prawdy są zainteresowani również jego przełożeni.

W szerszym kontekście „Wataha" to uniwersalna opowieść o ludziach żyjących na granicy - mówi Iza Łopuch. Na granicy dobra i zła. Lepszego i gorszego świata. Życia i śmierci. Szczęścia i krzywdy drugiego człowieka.

W serialu występują Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Magdalena Popławska, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Marian Dziędziel. Serial reżyserują Michał Gazda i Kasia Adamik. Za zdjęcia odpowiada Tomasz Augustynek, za muzykę: Łukasz Targosz i zespół Tołhaje. Producentem wykonawczym jest ATM Grupa -- Artur Kowalewski. Producentem serialu ze strony HBO Polska jest Izabela Łopuch. Producent nadzorujący HBO Europe -- Antony Root.

użytkownik usunięty
Craft

Aha dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Kiedyś na YT widziałam zwiastun jakiejś watahy albo właśnie czegoś podobnego i było o zombie. Widocznie to nie ten sam film

skalp_el

Nie wiem jaki zwiastun leciał w maju, ale ten teraźniejszy jest bardzo zachęcający. Mam nadzieję, że serial nie będzie odstawał od tego co zobaczyliśmy w teaserze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones