PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=367031}

Włatcy móch

5,9 56 tys. ocen
5,9 10 1 56161
2,8 9 krytyków
Włatcy móch
powrót do forum serialu Włatcy móch

DNO ! Shit ! Gówno !

ocenił(a) serial na 1

Po co powstały Włatcy Móch ? Żeby gówniarze z podstawówki miały się czego podniecać. Ten serial to jedno wielkie szambo. W ogóle nie śmieszny i ohydny. Gorszego syfu nie widziałem 1/10 A tak w ogóle, Włatcy Móch, to kopia South Parku. Żenada.

ocenił(a) serial na 1
Mietas93

brawo, brawo, brawo, brawo......i tylko jedno - BARDZO ALE TO BARDZO NIEUDOLNA KOPIA!!!

ocenił(a) serial na 10
bokser_Ken_Wywietrznik

żal.pl jak wam się nie podoba to wasza sprawa. Ja jednak należę do grona wiernych fanów i obrońców włatców.Dlaczego,dlatego że w każdy niedzielny wieczór mam ochotę się zrelaksować przed tv i pośmiać, a włatcy móch mi dają taką możliwość,widzę Polskę w animowanym krzywym zwierciadle i bohaterów reagujących na rzeczywistość. a co do south parku to tak zwany "amerykański humor" pełen sprośnych i wulgarnych gagów. A mówienie że WM jest ściągnięte z south parku to tak jagby mówić że miś uszatek jest ściągnięty z Kubusia puchatka.

ocenił(a) serial na 3
marcikowal1

to nie wiesz chyba co to south park

kserowek z sp jest mnostwo, wystarczy obejrzec pare odcinkow obu sieriali i staje sie to oczywiste

a co do south parku to humor jest niebo inteligentniejszy i mniej wulagarny

humor wlatcow moch to schemat "wyzwiska-wyzwiska-czasem przeklenstwo-debil czesio" i tak w kolko az do porzygania sie

w kazdym odcinku jest podobnie, niby o czym innym ale bez ciekawych pomyslow i caly humor i tak sprowadzi sie do wyzwisk i debila czesia... im jest glupiej tym lepiej, i na tej zasadzie ma byc smieszne...

dla mnie to jest poprostu denne

ocenił(a) serial na 10
El_Magiko

Ja to wszystko dobrze rozumiem , oglądałem south park, i wiem że prezentuje on inteligentny poziom i zawiera wiele aluzji, ale włatcy móch to bardziej prosty i lekki serial na poprawe humoru. A co do wulgarności to wole teksty typu "ja pierdziu" i "zajebiszco" niż cartmana wyzywającego Kyla od pir*** żyda. Pozatym szanuje to że wolisz south park, ale równieź domagam się by inni uszanowali że ktoś woli WM, i każdego bawi co innego.

ocenił(a) serial na 1
marcikowal1

A świstak siedzi i zawija to w te sreberka ... a pozatym takie rzeczy tylko W Erze

ocenił(a) serial na 3
marcikowal1

szanuje ze ci sie podoba i ze cie bawi

mnie natomiast niestety nie

co do tego cartman'a to taki juz jest charakter tej postaci ale gdy cartman mowi "stupid jew" nie jest to dowcip odcinka ani nawet tworcy nie oczekuja ze ktos bedzie z tego ryczal ze smiechu bo nie o to chodzi

humor wm jest niestety slabiutki, pomyslow tez tam malo a juz tym bardziej oryginalnych wiec calosc jest podciagana wyzwiskami i debilem-czesiem i glownie to smieszy fanow
jak sie komus to podoba to ok

znam ludzi ktorym sie to podoba i nie raz w towarzystwie to ogladalem ale mnie to poprostu nie bawi
ja oczekuje czegos wiecej od dobrej komedii

ocenił(a) serial na 1
El_Magiko

Dokładnie. South Park nie polega natym by śmiać się z bluzgów postaci , co niestety jest głównym załozeniem WM

ocenił(a) serial na 10
Marcellus1

i tu się mylisz, głównym założeniem WM jest pokazanie problemów z jakimi zmagają sie dzisiejsi 8-latkowie np. istnienie boga , dlaczego dziwczyny są inne niż oni albo czy da sie zapobiec dorośnięciu, w sposób lekki, humorystyczny i mówiąc lekkko "niegrzeczny". A co do Czesia to taki już jest charakter jego postaci , ale gdzy czesio mówi "dzień dobry" albo "alleluja" to nie jest to dowcip odcinka. Bardzo wiele osób mówi o czesiu, czesio powiedział to, czesio zrobił tamto, że nie zauważają innych postaci , o wiele zabawniejszych od czesia . Np. Ojciec Anusiaka polski rolnik-polityk aluzja do Leppera, albo jego babci mohera namiętnie słuchającego radia Maryja. O higienistce narkomance nie wspomnę.

ocenił(a) serial na 3
marcikowal1

"w sposób lekki, humorystyczny i mówiąc lekkko "niegrzeczny""
z tym sie niespecjalnie zgadzam

bo pomysly tworcow nie sa zbyt blyskotliwe, a i niespecjalnie to smieszne
i dochodzimy do punktu wyjscia, bo tworcy ratuja ta swoja nieudolnosc wlasnie debilem-czesiem, oraz wyzwiskami i przeklenstwami jego kolegow
epizodyczna rola babci-mohera czy ojca(niby aluzji do leppera) nie podniesie tego serialu

humor niestety jest w wiekszosci bardzo prymitywny

mysle ze glowne zalozenie to moze i pokazanie swiata oczami dzieci(skad my to znamy? sp??), czyli 4bohaterow wyraznie wzorowana i kserowana na south parku, swoja droga inne postacie tez nie nazbyt orginalne, higienistka bardzo przypomina chef'a z sp, potem pojawil sie kierowca autobusu jakos podobny strasznie do otto z simpsonow no ale kij, on sie chyba nie pokazuje bardzo czesto
wiec glowne zalozenie to wg mnie tak naprawde zrobienie kasy bez dobrego pomyslu za to zerujac na cudzych pomyslach ktore juz sie sprawdzily na calym swiecie

a ze w polsce nie bylo zabardzo tego? no to tworcy sobie skserowali i hajs trzepia

i pol biedy ze jestem przeciwnikiem takiego zerowania na cudzych pomyslach
ale gdyby to im jeszcze wyszlo
niestety zrobione jest to pretensjonalnie i nieudolnie

ale co kto lubi...

jak ktos uwaza ze wm poruszaja jakies problemy w inteligentny sposob i mamy tu do czynienia z choc troszke ambitnym humorem to jego sprawa

ocenił(a) serial na 10
El_Magiko

Nie chce mi się już dalej prowadzić tej kłótni , każdy woli co innego i nikt tego nie zmieni. Ciesze się el Magiko że z tobą mogę przynajmniej po ludzku podyskutować a nie jak z Marcelusem . Na koniec dodam że Bartek tworząc włatców wzorował się bardziej na historyjkach o mikołajku niż sp :) pozdro

ocenił(a) serial na 1
marcikowal1

no to żeś dowalił po całości......to już nie tylko SP obraża ale i Mikołajka!!! miazga....to już Ananiasz i spółka ma mieć coś wspólnego z tym czymś tam, tylko nie bardzo wiem gdzie

ocenił(a) serial na 10
bokser_Ken_Wywietrznik

ja nic nie dowalam, bartek sam tak powiedział w wywiadzie

ocenił(a) serial na 3
marcikowal1

mowil tez gdzies chyba ze wiekszosc widowni ludzie w przedziale od 20-2xlat i ze malolaty tego nie ogladaja, chyba cos w tym stylu?:)

a mikolajkiem jakos niewidze specjalnie zwiazku
za to zwiazek z south parkiem widac jak na dloni
tylko ze wzorowanie sie na ksiazce w tv czy kinie jest ok i dopuszczalne
natomiast kserowanie pomyslow z innego serialu czy filmu jest raczej potepiane

ludzie zarzucaja mu zzynanie z south parka

wiec co mial zrobic??

rzucil w wywiadzie scieme ze to wzorowane na "mikolajku..."

tylko co to ma z mikolajkami wspolnego?? chyba tylko i wylacznie to ze bohaterowie to dzieci

wg mnie ten wywiad to poprostu sciema zeby nikt sie nie czepial ze kradnie komus pomysly

ocenił(a) serial na 10
marcikowal1

To że south park zawiera azluzje i nawiązania do polityki i świata na każdym kroku (np wczoraj świetny odcinek jak na meczu baseballowym ojciec jednego gracza pobił się z drugim i tłumaczył się przed policją że żyje w ameryce !). A włatcy móch pokazują świat oczami 8 latka. Każdy ośmiolatek jara sie że poznał nowy wulgaryzm, boi sie nauczycielki i brzydzi sie dziewczynami za to nie widzi polityki i ciężkiej sytuacji na świecie, a jeśli widzi to nie przejmuje sie tym. A south park pokazuje całokształt otaczającego nas świata. Nie chce cie przekonać o wyższości wm nad sp ale chce pokazać że porównywanie tych 2 seriali jest bez sensu bo wbrew pozorom opowiadają o czym innym. Jestem jeszcze ciekaw jakie odcinki oglądałeś, i odwołuje się do tego wywiadu gdzie zostaje wytłumaczone o co chodzi w WM :
http://film.onet.pl/seriale/0,1494839,2,artykul.html

ocenił(a) serial na 3
marcikowal1

ale wczesniej sam mi tlumaczyles ze sa tego typu aluzje i jakis ambitniejszy humor

podawales przykladowo babcie-mohera czy ojca anusiaka jako aluzje do leppera, polityki czy cos

no wiec jak??
ja raczej mysle ze w tym co pisales wczesniej bylo troche racji
tzn tworcy poprostu "probowali"
a ze nie wyszlo to juz inna sprawa
ale nadrobili to kilkoma wyzwiskami a czesio zaspiewal znow alleluja i powiedzial papu na gowno, a fani byli happy i kolejny udany odcinek

odcinek o ktorym mowisz jest raczej podzielony miedzy ojcem stan(i poprostu nabijaniem sie i przejaskrawianiem niektorych cech czy pogladow itd, dlugo by rozwazac) ale druga czesc, chyba obszerniejsza to wlasnie problemy dzieci

jak mnie pamiec nie myli graja w baseball, wcisnieci na sile przez rodzicow, nie lubia tej gry i staraja sie poprostu odpasc z turnieju i miec wakacje a jednoczesnie nie chca urazic rodzicow ktorzy to glownie przezywaja i to dla nich jest to najwazniejsze

no wiec czy spora czesc odcinka to nie sa wlasnie problemy dzieci?? ale tez jest to tak skonstruowane ze wysmiewa doroslych, niektore zachowania, stereotypy itd

ja wciaz widze podobienstwo i to ogromne, moze nie tyle podobienstwo
co pretensjonalne i nieudolne nasladownictwo ze strony autora wm

bo wydaje mi sie ze tworcy sie staraja tylko poprostu brakuje im trafnosci i latwosci przekazu i pomyslow zeby zrobic kreskowke taka jak sp
bo chociaz staraja sie poruszac rozne problemy to im to niespecjalnie wychodzi
bo czesto poprostu widac ze probuja


i jaktam mowil autor to glownie chodzi o chlopakow czy jakos tak
i niestety glowny humor znow schodzi z powrotem do wyszukanych wyzwisk, debila-czesia czy glupich odzywek


co do tego ile ich ogladalem to naprawde sporo, powiedzialbym ze przynajmniej polowe, z kazdego sezonu po troche
to nie jest tak ze jestem fanem sp i krytykuje wm juz po obejrzeniu 1 odcinka, za samo zerowanie na pomyslach kultowej kreskowki
zapoznalem sie stosunkowo dobrze z "materialem".. chcac niechcac:)

choc przyznam ze juz dawno temu po obejrzeniu 1odcinka wm w zyciu bylem raczej zdegustowany i wkurzony tak perfidna kserowka sp i tak oczywista kradzieza pomyslow i zalozen z tak znanej kreskowki

na domiar zlego nazwanej polskim south parkiem...
ale polska to juz taki kraj ze mozna zamiast robic cos swojego to podjebac dobre sprawdzone pomysly, troszke przerobic i calosc nawet nieudolnie zskserowana i tak przyciagnie fanow

choc to tez pewnie zasluga tego ze w ogolnie dostepnej darmowej tv czegos takiego jak np south park czy simpsonowie nie bylo kiedy weszlo wm, to i sporo ludzi sie zlecialo jak muchy do gnoju(glownie malolaty wabione napisem w programach tv "film animowany dla doroslych", a kazde dziecko w gimnazjum wie ze jak pisze "dla doroslych" napewno jest super, i wogole w szkole bedzie szpan ze sie oglada i rozumie filmy dla doroslych...)

no a kiedy jakis czas temu pojawil sie south park na mtv w wersji z tym lektorem-idiota ktory zamiast czytac to odpieprza jakas szopke i probuje chyba jakiegos pseudo-dubbingu i czytania na glosy to...
nie da sie tego ogladac, trudno polubic sp w takiej wersji, dla mnie to bylo straszne przynajmniej, a polowe humoru i dowcipow koles niestety poprostu spieprzyl...

ocenił(a) serial na 10
El_Magiko

Co do nawiązań w WM owszem móiłem ci o babci i ojcu anusiaka bo twórcy WM je tam zamieścili, ale jak ty sam zauważyłeś jest tego mało, bo starali się tego unikać. Co do odcinka z baseballem to widziałem jedynie ostatnie 10 min.

Okej , rozumiem że nazwanie Włatców polskim Sp było błędne, ale ja tego tak nie nazwałem. Nie powiem oglądałem jakieś 4-5 odcinków sp i podoba mi sie ten serial, ale wole WM dlaczego? Dlatego że włatcy wydają mi się bardziej że tak powiem "sympatycznym" serialem niż SP, wiem że to bardzo subiektywne i abstrakcyjne odczucie ale po prostu pisze co myśle. Nie lubie porównań WM do SP bo to 2 wbrew pozorom zupełnie inne seriale. A twórcy nie starali się dorónać south parkowi ani go prześcignąć w popularności. Chcieli po prostu stworzyć własny serial. Mówisz że bartek zerował sie na Soucie. W tej chwili podważę twą teorie:

czwórka uczniów - po prostu, jak ma być tematyka o dzieciach to dzieci być muszą, wulgarni dlatego bo taka jest dzisiejsza młodzież w szkołach, a czwórka bo tyle pomysłów na postacie miał Kędzierski, każdy o odmiennym charakterze i sposobie patrzenia na świat.

Higienistka = Chief - Nie wiem jak jest w SP ale w świecie włatców bohaterowie uważają dorosłych za złych ludzi którzy ich nienawidzą a higienistka zawsze im pomaga, opatrzy rane przyklei noge... Więc mają do niej zaufanie.

ocenił(a) serial na 3
marcikowal1

co do chefa dokladnie taki uklad byl w sp
zwlaszcza na poczatku bo w pozniejszych sezonach chef zniknal, chodzilo o problemy z aktorem ktory podkladal glos przede wszystkim
chef zawsze pomagal i doradzal chlopakom, przychodzili do niego z problemami i czesto to byl jedyny w miare "normalny" dorosly
i zwykle spiewal piosenke o seksie lub kobietach ale to inna sprawa;p

dla mnie podobienstwo dosc wyrazne

a co do bohaterow, ja widze w nich spore nasladownictwo, moze jesli zapoznasz sie lepiej z south parkiem to zauwazysz to samo?

ale jak chcesz zabierac sie za south parka to polceam ci zwlaszcza wczesniejsze sezony, moze nawet zacznij od 1

i polecam wersje orginalna z napisami, tak jak np to bylo na poczatku w canal+
a nie ta wersje mtv z tym pajacem bo dla mnie to byla katorga tego sluchac

mysle ze jak poznasz lepiej south park to moze zauwazysz to co ja
tak czy siak south parka warto poznac lepiej bo serial jest znakomity i juz praktycznie kultowy a niektore odcinki zdobyly tez uznanie krytykow i nagrody jak grammy
mozesz miec swoje zdanie ale poprostu polecam ci cos naprawde fajnego
choc jak chodzi o seriale animowane to jestem fanem simpsonow i to chyba najlepszy serial jaki powstal na swiecie
kiedys myslalem ze sp to najlepszy serial ale po zblizeniu z simpsonami zmienilem zdanie chociaz oba sa swietne
robi mi sie troche offtop. ;p
w kazdym badz razie polecam
pozdro

ocenił(a) serial na 10
El_Magiko

też ubóstwiam Simpsonów xD

ps. A znasz jakąś stronke gdzie można SP po polsku obejrzeć ?

ocenił(a) serial na 3
marcikowal1

znam dosyc dobra gdzie sa wszystkie sezony do pobrania z rapidshare(bardzo szybkie transfery ale po sciagnieciu pliku trzeba czekac 15min zanim sie da pobrac nastepny)
prawie wszystko jest po polsku poza tymi najnowszymi ktorych po polsku jeszcze nie ma
www.simpsons.boo.pl
ale niektore sezony sa w wersji tez angielskiej, do wyboru do koloru

lektor jest ok i simpsonowie swietni, ogolem lubie obejrzec po polsku, zwlaszcza jak sie jest zmeczonym wieczorem i nie chce sie po angielsku ani czytac napisow

jednak z napisami sa smieszniejsi, orginalni aktorzy sa w simpsonach czasami poprostu genialni

ocenił(a) serial na 10
El_Magiko

ale simpsów to ja znam wiele stron do obejrznia pl. Chodziło mi o South Parka.

ocenił(a) serial na 3
marcikowal1

ahh
sorry:)
moj blad:)


kiedys byla dobra strona z sp gdzie mozna bylo wszystko ogladac i sciagac ale teraz strona zostala ale sciagac i ogladac sie chyba nie da

wiec sciagalem wszystko z torrentow
raczej nie mam ci co polecic

Mietas93

Podzielam Twoje zdanie