Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
powrót do forum 1 sezonu

Zrozumiałym jest, że każdy lubi coś innego, ale co wam przeszkadza w tym serialu? Mamy reporezentację Czarnych, mamy silną i niezależną Kobietę, która walczy z siłami zła. Wszystko to oprawione jest w niesamowite zdjęcia i na prawdę chwytające za serce dialogi. Potwory to nie jest zwykłe CGI, ale majstersztyk w najwyższej możliwej klasie!

A do tego manipulujecie twierdząc, że Amazon usuwa recenzje na IMDB i manipuluje statystykami, ale jakie macie na to dowody? Co czyni was zdolnym do oceny tak potężnej i wszechstronnej firmy? Czy stworzyliście chociaż jedną grę, film albo serial jak oni? Skąd w was tyle hejtu i jadu, czy to przez korzenie cebulowe? Skończćcie siać dezinformację i propagandę rodem z 1984.

Jestem niezwykle zaskoczony tymi negatywnymi komenatrzami, szczególnie na temat ras. Czy Czarni coś wam złego uczynili? Gdzie Tolkien zakazał używania Czarnych aktorów do tej roli? Nigdzie, a wy naskakujecie na inne rasy jak dzikie zwierzęda rządne krwi i czarnego orczego mięsa.

Przestańcie natychmiast głosić teorie spiskowe i weźcie się za wspieranie Kobiet, Czarnych i dzieci zamiast wychwalać postawę zwykłego białego mężczyzny, który skazany jest na porażkę.

A i na koniec STOP HEJT, że będzie para homoseksualistów w drużynie. Ja na to liczę! Ciekawy i urozmaicony kulturowo świat jest zawsze lepszy niż nudne zwykłe pomyje.

ocenił(a) serial na 10
2076

STOP HEJT

ocenił(a) serial na 3
2076

Nawet niezłej klasy sarkazm. Szkoda, że jedynie ocena na 10, choć sarkastyczna to i tak sztucznie zawyża ocenę, podobnie jak 1 sztucznie zaniża.

ocenił(a) serial na 10
Wake_up_sheep

Jaki sarkasm? Obudź sie........

ocenił(a) serial na 3
2076

;))) W rzeczy samej, dworuję sobie tylko, chciałem powiedzieć, iż oczywiście zawsze znajdą się jakieś prostaki, biali, opresyjni, nazistowscy, heteroseksualni supremacjoniści wysysający rasizm z mlekiem matki, posługujący się tylko i wyłącznie mową nienawiści i dyskryminacją, zaściankowe chamy i faszyści, nie dostrzegają szlachetności i naglącej potrzeby wprowadzania szczytnych idei multikulturowości, różnorodności, globalizmu, inkluzywności, feminizmu intersekcjonalnego, zrównoważonego rozwoju, LGBT+. Otwartość i brak uprzedzeń, fobii to klucz do wprowadzenia tych szczytnych ideii! Musimy wraz z resztą osób wyzwolonych i osobo-postaci nieaktywnych i marginalizowanych ekonomicznie z niedoborami motywacyjnymi, odważnie kreatywnych i niedokumentowanych obywateli trwać na straży naszej rewolucji, czynnie i w pełni dążąc do pokoju, miłości wszelakiej i kulturowego ubogacenia!!!

ocenił(a) serial na 3
Wake_up_sheep

przepraszam wszystkich nieudokumentowanych obywateli za literówkę!

ocenił(a) serial na 3
Wake_up_sheep

Nigdy! Bendziem do ostatniej krwi walczyć z tą chorom rewolucjom, a najlepszym sposobem na walkie jest bombordowanie seriali takich jak Ringo w Pingo

ocenił(a) serial na 1
Dentarg

to wcale nie jest śmieszne. tzn można by się pośmiać z takich ludzi którzy jako pierwsi przynoszą swoje ograniczenia światopoglądowe "z domu" i dopatrują się wszędzie politycznego podtekstu tyle że.... niestety ostatnio jako pierwsi robią to ludzie z przemysłu filmowego. odzew publiczności to tylko reakcja (trzeba by chyba jeszcze dodać że ten zabieg to zaplanowane komercyjne działanie).

ocenił(a) serial na 3
kgibas666

Masz rację. To szaleństwo urosło już do takich giga rozmiarów że nie takie kpiny przestały być śmieszne.
Czemu nikt z postępowych nie krzywi się na to, że pracownicy Amazona pracują za śmiesznie niskie pieniądze i wielu z nich ledwo wiąże koniec z końcem? To powinien być ich główny temat, a nie bronienie jakiegoś serialu.

ocenił(a) serial na 10
Dentarg

Pracownicy amazona za niskie pieniądze??? LUDZIE w biedronce zarabiają 2 razy mniej tak jak w innych mniej płatnych pracach więc skończ kłamać, że 25 zł na rękę to mało...

ocenił(a) serial na 3
2076

To idź się tam zatrudnij skoro tak fajnie :D

https://www.forbes.com/sites/jackkelly/2021/10/25/a-hard-hitting-investigative-r eport-into-amazon-shows-that-workers-needs-were-neglected-in-favor-of-getting-go ods-delivered-quickly/?sh=43da659f51f5


https://www.wykop.pl/link/4818701/usa-pracownicy-amazona-na-zasilkach-i-bonach-z ywnosciowych/

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/amazon-pracownicy-prawa-praco wnikow,174,0,2397614.html

https://www.salon.com/2022/03/16/walkout-dozens-of-warehouse-workers-low-pay-and -working-conditions/

https://mynorthwest.com/3598113/amazon-employees-walk-off-the-job-calif/

Tym czasem łysy jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie.

Jak to śpiewał Elrond z RoP: "jak do tego doszło, nie wiem"

Dentarg

Lepiej poszukaj artykułów z polskiego (podwrocławskiego) podwórka amazona, gdzie ludzie muszą (kolokwialnie to ujmując) szczać w butelki między regałami, bo nie mają czasu pójść za potrzebą.
Swego czasu była też historia, w której słowami kluczowymi były "amazon" i "tornado".

"Tym czasem łysy jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie."
Pisałem o tym w jakimś innym temacie na tym forum, ale się powtórzę (czego nie lubię) - jakiś czas temu ktoś pokusił się o analizę danych i wyszło, że statystyczny pracownik amazona musiałby pracować 24/7 przez ok. 70 lat żeby zarobić tyle, ile łysy zarabia... w godzinę.

ocenił(a) serial na 3
Nabongodonozor

O butelkach nie słyszałem :/ Przykro, szczególnie że wielcy obrońcy tolerancji i równości walczą z wyssanymi z kciuka problemami a zupełnie ignorują te naprawdę istotne.

ocenił(a) serial na 3
Dentarg

Z pewnością jakaś tam część spośród dokonujących tego rodzaju wpisów wierzy, że rzeczywiście coś robi "dla sprawy", prawda jest taka, że w zdecydowanej większości przypadków chodzi o poczucie uczestnictwa w pełnieniu jakiejś tam misji
. Pozostali dają po prostu upust swojej frustracji, gniewu i często są to emocje uzasadnione jak również celowo wzbudzane. Najmniej liczna grupa to osoby w pełni świadome faktu, że w taki sposób nie osiagnie się znaczącego efektu, jednak udzielają się w iternecie i niektórzy z nich dodatkowo jeszcze w realu mając nadzieję, że nawet jeśli choć jedna osoba spośród tzw. "pseudo-progresywnych" zastanowi się lub zreflektuje to już jest sukces.

ocenił(a) serial na 3
Wake_up_sheep

Zastanowi lub zreflektuje to bardzo duże wymagania :) Większość ludzi nie patrzy na argumenty czy gusta, tylko jedzie z emocjami.

Ja nie miałem na celu przekonania ich że serial jest kiepski, bo nie wierzę że to możliwe. Chciałem jednak żeby większość zauważyła jakie argumenty padają przeciwko serialowi i że ich oskarżenia o rasizm są bezpodstawne.

Patrząc po sobie, to jest kilku czarnoskórych aktorów których bardzo lubię oglądać na ekranie. Ba, chciałbym, żeby Terry Crews wreszcie dostał jakiś dobry film gdzie zagrałby główną rolę. Ale niech to nie będzie rola Jana Pawła II na litość boską :D Dajcie mu coś co będzie do niego pasować.
Wydaje mi się, że tym którzy krytykują obsadę RoP o to dokładnie chodzi :)

ocenił(a) serial na 3
Dentarg

Choćby cień zastanowienia się nad swoimi poglądami to już jest coś ;) Większość, tak, zdecydowanie - emocje górą, ale tu chodzi o chociażby jedną osobę, to już chyba nie są zbyt wygórowane oczekiwania ;)

Oskarżenia o rasizm nie tyle, że są bezpodstawne co całkowicie absurdalne, przynajmniej jeśli chodzi o tematy tutaj założone. Potrzeba naprawdę bardzo złej woli lub bezdennej głupoty, by na podstawie głosów sprzeciwu wobec tego co widać w serialu posunąć się do aż tak daleko idących nadinterpretacji.

Obsada RoP kuleje niezmiernie, to chyba jeden z największych mankamentów tego serialu, drugi to scenariusz. Postaci są naprawdę źle rozpisane i widać, że niektórzy aktorzy dają z siebie wszystko ale łańcuchy jakie im założono pętają ich na tyle mocno, że wychodzi z tego to co widać, niestety.

ocenił(a) serial na 4
2076

Dokładnie. Serial jest niekompletny i dyskryminujący przez brak wątków LGBT! Mam nadzieje że się zmieni czym prędzej, bo mam już dość tej hetero-propagandy w Śródziemiu.

ocenił(a) serial na 10
Anthrax91

Masz rację. Mam nadzieję, że w przyszłych odcinkach będzie tego trochę więcej. Przecież nie chodzi o to żeby cały serial był o parach LGBT a chociaż te 25%.

ocenił(a) serial na 3
2076

Przecież na IMDB wszystkie recenzje poniżej 6/10 zostały usunięte i największe portale w Ameryce się na ten temat rozpisywały. PRZESTAŃ SIAĆ DEZINFORMACJE TROLLU bo i tak Ci nikt nie uwierzy.

ocenił(a) serial na 10
Buker7

Amazon wydał oświadczenie, gdzie jasno napisał, że usuwa TYLKO TE RECENZJE KTÓRE SIEJĄ NIENAWIŚĆ. Proszę ddoczytaj ich stanowisko.

ocenił(a) serial na 3
2076

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

ocenił(a) serial na 3
2076

Bezos - "Panowie, kręcimy władce pierścieni, nawpieprzamy murzynów gdzie się da. Wiecie po co? Jak sie ktoś dosra że serial jest słaby to zarzucimy im rasizm i skasujemy wszystkie niepochlebne recenzje pod tym samym pretekstem. Dobre co???"

ocenił(a) serial na 10
Buker7

Co ty masz do Murzynów? Co oni ci zrobili? Skoro też żyją na tej planecie to mogą być i w filmach. A zgodnie ze statystykami jest ich coraz mniej więc jakby dalie te 50-60% Czarnoskórych to byłoby bardzo dobrze dla wszystkich.

ocenił(a) serial na 3
2076

Właśnie problem jest taki że nic do nich nie mam. Nie lubię po prostu jak robią z ludzi debili, a najbardziej debili to już robią z czarnoskórych aktorów proponując im takie role.

ocenił(a) serial na 10
Buker7

Czyli biały nie jest "de**lem" jak zagra jakąś rolę a Czarny już tak? RASIZM... NIE SKOMENTUJE TEGO...

ocenił(a) serial na 3
2076

Podaj przykład gdzie biały zagrał postać która w literackim oryginale, bądź komiksie była czarna? Słucham

ocenił(a) serial na 4
2076

A to przy castingach mamy jakieś parytety? Jeśli książka mówi o 100% Chińczyków to też zrobimy po równo?

ocenił(a) serial na 10
Yennzmorza

A dlaczego nie?

2076

Bo Chińczykom by to się nie spodobało i zaraz ktoś z amazona przepraszałby na kolanach za taką śmiałość:D

ocenił(a) serial na 10
2076

"Jak można oceniać poniżej 6?"
Amazon najwidoczniej też zadawał sobie to pytanie, po czym usunął z IMDB (którego jest właścicielem) WSZYSTKIE recenzje z oceną poniżej 6/10:D
Odpowiedź jest krótka: można, a nawet TRZEBA.

ocenił(a) serial na 10
Nabongodonozor

Nie ma na to dowodów. Wszystko co pan pisze to lewacko-prawacka ideologia wymyślona historyjka redditowa w celu umniejszenia korporacji Amazon i zepsuciu jej dobrego imienia.

2076

"Nie ma na to dowodów."
Dowodów jest aż nadto. Sam osobiście to sprawdziłem (zresztą nie tylko ja) jakiś tydzień temu, gdzie pomimo tysięcy ocen z zakresu 1-5/10, nie było ANI JEDNEJ recenzji z taką punktacją. Dopiero gdy szambo wybiło, to ten "wspaniały" amazon albo przywrócił usunięte wcześniej recenzje, albo przestał blokować dodawanie nowych.

"zepsuciu jej dobrego imienia"
Nie da się zepsuć czegoś, czego amazon nigdy nie miał. Ta korpo od lat jest znana m.in. z nieuczciwych praktyk rynkowych.

Zatem przyjacielu, idź się przejdź, może jeszcze uda ci się rozchodzić tę głupotę, która od ciebie wręcz emanuje. Nie każdy chce być spalony w jej blasku:D

ocenił(a) serial na 10
Nabongodonozor

Nie ma. To manipulacja i dobrze o tym wiesz!

2076

OK, panie 2076... ta manipulacja - czy jest teraz z nami w pokoju?:D

ocenił(a) serial na 10
Nabongodonozor

Jest wszędzie, obrażanie amazona stało się powszechne jak stwierdzenie, że istnieją tylko dwie płcie. To jest tragedia nowego pokolenia

2076

"obrażanie amazona stało się powszechne jak stwierdzenie, że istnieją tylko dwie płcie"
No bo istnieją tylko dwie płcie - kobieta i mężczyzna (czyli innymi słowy: albo masz cycki i nie masz pindola, albo masz pindola i nie masz cycków).

"To jest tragedia nowego pokolenia"
Faktycznie, to tragedia... że te "nowe pokolenie" nie myśli samodzielnie, daje się manipulować na wszelkie możliwe sposoby i tylko biernie czeka aż ktoś im wskaże drogę, którą wg tego ktosia mają podążać, bo jeśli tego nie zrobią, to nie będą postępakami.

ocenił(a) serial na 4
2076

...że istnieją tylko dwie płcie XD...

ocenił(a) serial na 4
2076

Jak można obrazić coś co nie jest człowiekiem, obrazić "Amazona", czy ty nie czujesz jak to absurdalnie brzmi??

ocenił(a) serial na 10
Yennzmorza

Idź do sekcji gdzie plują jadem na ten serial jeśli ci nie pasuje prawdziwa narracja. Zamknij się w zakompleksionym świecie hejtu i rozpaczy i pozostań tam na wieki.

ocenił(a) serial na 10
2076

SARCASM IS THE NEW RACISM

ocenił(a) serial na 3
2076

Fajny troll :)

"Ciekawy i urozmaicony kulturowo świat jest zawsze lepszy niż nudne zwykłe pomyje."

Czy ciekawy to nie wiem, ale na pewno świat jest urozmaicony kulturowo. Niezależnie od królującej mody w świecie zachodnich filmów :P

ocenił(a) serial na 10
Dentarg

Prawda w oczy kole i boli. Sami jesteście trolle największe, zamiast szanować dzieło bardzo dobrej firmy to plujecie typowo polskim jadem

2076

"zamiast szanować dzieło bardzo dobrej firmy"
A ty co, pracownik amazona incognito?:D

ocenił(a) serial na 3
Nabongodonozor

Jeżeli nie troll to pracownik jest jedyną sensowną odpowiedzią :D

ocenił(a) serial na 10
Dentarg

Jaki pracownik? O co wam chodzi?

ocenił(a) serial na 10
ocenił(a) serial na 3
2076

Weź już Pikaczu wskocz do pokebola i nie wychodź z niego, bo się ośmieszasz jak mało kto na filmwebie.

ocenił(a) serial na 10
Buker7

Myślisz, że opresją zyskasz coś więcej na dworze niż pozycję klauna szafirowego?

ocenił(a) serial na 3
2076

Cooo? :D hahahaha