PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=371288}
7,0 12 209
ocen
7,0 10 1 12209
Trzeci oficer
powrót do forum serialu Trzeci oficer

Ciekaw jestem czy ktoś podchwyci temat... Ja od dłuższego czasu widzę pewne analogie...

Michael_1610

Michael, czytasz w moich myślach bo ja całą trylogię porównuję do obu części Psów:
1. Muzyka - mam dębowe ucho ale wydaje mi się jakoś strasznie podobna a na dodatek główny motyw z Psów chyba się nawet pojawia.
2. Pojedynek dwóch przyjaciół - Grand/Kruszon; Maurer/Wolf
3. Całe sceny jakieś takie podobne, najwięcej podobieństw w Oficerach:
a). scena na strzelnicy - "skąd wy go wzięliście? Leżał na śmietniku?" vs "Skąd go wziąłeś? Płynął rynsztokiem?"
b). wtopa u Topora - śmierć policjantów przez brak profesjonalizmu byłego ubola vs. akcja w hotelu kiedy Franz poszedł zatelefonować.
c). postać Sznajdera kojarzy mi się z Franzem

Miałam tego więcej ale nie pamiętam, muszę sobie odświeżyć to chętnie o tym pogadam.

ocenił(a) serial na 7
olala84

Sznajder - Franz Mauer - Despero - Gajewski - Halski:) Luźniejsze skojarzenie...

ocenił(a) serial na 10
jonaszmiauczynski

Dla mnie Franzem jest Grand. Wydawało mi się, że to oczywiste?Przypomnijcie sobie chociażby ostatnie sceny Trzeciego i Psów II... :)

Ja zacząłem szukać podobieństw od świetnego tła muzycznego (saksofon) z końca 12 odc. Później znalazłem jeszcze kilka rzeczy, ale żeby zrobić gruntowną analizę musiałbym odkurzyć Psy... A nie robiłem tego od dłuższego czasu :)

ocenił(a) serial na 6
Michael_1610

To nie saksofon tylko trąbka ;)

ocenił(a) serial na 10
Szem

Dobrze, że nie harmonijka ustna? :)

olala84

olala84 małe poprawki:

3. Całe sceny jakieś takie podobne, najwięcej podobieństw w Oficerach:
a). scena na strzelnicy - "skąd wy go wzięliście? Leżał na śmietniku?" vs "Skąd go wziąłeś? Płynął rynsztokiem?"
b). wtopa u Topora - śmierć policjantów przez brak profesjonalizmu byłego ubola vs. akcja w hotelu kiedy Franz poszedł zatelefonować.


Powinno być:

a) w czasie rozmowy z ruskimi: Skąd ty go wziąłeś, płynął rynsztokiem ? Nie, stał na skrzyżowaniu.

b) Kondeja był milicjantem, a później policjantem, a nie ubekiem. W "Psach" jeden gościu zamiast obserwwać łącznika gapił się przez lornetkę na zabawiającą się parę.

Dirty

I jak mogłam zapomnieć o czymś tak oczywistym jak: "Ty się Franz nie wpierdalaj między wódkę a zakąskę bo coś powiem" vs. "Zna pan takie słowo jak zakąska..."

ocenił(a) serial na 10
olala84

"Np. w sformułowaniu wpieprzać się między wódkę a zakąskę?" :)

ocenił(a) serial na 10
Michael_1610

Scena, w której Franc wsiada do pociągu i każe ruszać Paździochowi :) Mówi do niego: "Dzieci masz? To myśl o nich."

W Oficerze Legioniści przed napadem na bank wymówili podobną kwestię do ochroniarzy...

Michael_1610

I jeszcze coś mi się przypomniało: pamiętacie www.przesluchanie.pl? Można było przesłuchiwać Granda, który na kilka pytań odpowiadał cytatami z Psów, np. "Pierwsza się o tym dowiesz" i to nawet tonem głosu stylizowanym na Bogusia.

ocenił(a) serial na 10
olala84

Ja wczoraj obejrzałem drugą cześć psów i zwróciłem uwagę na pewne podobieństwo ostatniej sceny(Franz siedzący na plaży i rzucający kamykami do morza) do ostatniej sceny z trzeciego?(Grand spacerujący po plaży i znajdujący jakiś kamyk),
Istotnie jest podobieństwo choć Grandowi daleko do Mauera:D

ocenił(a) serial na 10
WOLVERINE55

No i Aldona to taka ''córka psa''(zwłaszcza w pierwszej serii).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones