The Walking Dead: The Ones Who Live
powrót do forum 1 sezonu

Zakończenie

ocenił(a) serial na 7

Serial bardzo mi się podobał z wyjątkiem ostatniego i może 5 odcinka. Zakończenie trochę jak z filmu disneya. Rick i Michonne wychodzą bez szwanku a ogromnej eksplozji, która zabiła każdego innego na terenie tej placówki. Rick wraca do rodziny i wszyscy żyją długo i szczęśliwie. Nie pasuje to do brutalnego, postapokaliptycznego uniwersum. Trochę za łatwo poszło też rozbicie najpotężniejszej organizacji w postapokaliptystycznym świecie. Moim zdaniem można by to zakończyć słodko-gorzko. Np. tak, że Rick zostaje ugryziony, ale zanim umrze zdąży jeszcze wrócić do rodziny i się pożegnać. Jeszcze co tej odprawy. Motywacje rządzonego przez Beale'a CRM są meh. Twórcy mogliby wymyślić coś bardziej kreatywnego niż "Będziemy dokonywać ludobójstwa na innych grupach dla zasobów" czy coś takiego. Zwłaszcza że Filadelfia i Crm są samowystarczalne. Ostatni odc trochę zrujnował serial, ale jako całość jest Ok.

ocenił(a) serial na 9
Van_dyk

To, że Rick nie zginął, akurat rozumiem. Zostawili otwartą furtkę... Producent w wywiadzie mówił, że marzy mu się, żeby wszyscy bohaterowie (zwłaszcza Daryl i Rick) połączyli się w głównej serii TWD. Norman Reedus poinformował już na swoim instagramie, że Daryl Dixon:Book of Carol to 2-gi i ostatni sezon. Poza tym ja akurat nie wybaczyłabym im, gdyby uśmiercili Ricka. Nie podobało mi się tylko samo zakończenie. Super, że Rick wrócił do dzieci, bo to bardzo rodzinna postać. No ale te dialogi na szybcika.. za dużo patosu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones