The 8 Show
powrót do forum 1 sezonu

Jest tutaj bardzo wiele zaczerpniętych wątków a jednak sama produkcja w sobie stanowi oryginał. Jest tutaj stawka o dużą narastającą kwotę i elementy rywalizacji ze Squid Game, zmuszanie widza do refleksji na tematy natury człowieka jak i losowość hierarchii z Platformy ale przede wszystkim jest to genialne odniesienie a może częściowo przeniesienie do czasów współczesnych z filmu Eksperyment.
Przeczytałem kilka postów i komentarzy w których ludzie skarżą się na sadyzm, na pójście w złą stronę z wątkiem, według mnie pokazane zostało odwzorowane dokładnie to jak ludzie się zachowują i do czego są zdolni by zmienić swoje życie, pogoń za pieniądzem i przekraczanie ludzkich barier.
Nie zapominajmy że w tym serialu głównie zostali zebrani ludzie którzy postanowili zakończyć własne życie, postawieni pod ścianą, zrozpaczeni i nierozumiani, którzy nie widzieli już wyjścia ze swojej tragicznej sytuacji życiowej. Nie muszę być psychologiem by wiedzieć że zdecydowana większość takich przypadków to nie impuls, nikt nie podejmuje takiej decyzji w dzień ani pewnie nawet w miesiąc. To Ci towarzyszy i trawi twoją duszę, powodując niemoc, rozpacz, zostawia Cie z bólem i żalem do świata kiedy w końcu decydujesz się na coś tak strasznego jak zakończyć własne życie. W takich sytuacjach zachodzą zmiany psychiczne które również są świetnie odwzorowane i pokazane w szerokim wachlarzu przez bohaterów tego show.
Niewielu pewnie wie że film ,,Eksperyment'' który pokazuje dwie grupy ludzi którzy zostali podzieleni na strażników więziennych oraz samych więźniów był na faktach a raczej do pewnego momentu w którym już zaczął być tym co tylko mogło się wydarzyć, a dlaczego? Bo po 6 dniach eskalacja przemocy i nadużyć była tak duża że projektu nie można było już prowadzić w sposób nie zagrażający życiu ludzi. 6 DNI!
Żyjąc w strefie komfortu i oglądając przemoc w filmach czy wydarzeniach sportowych ludzie zapomnieli jak brutalni potrafią być ludzie względem innych, do czego jesteśmy w stanie się posunąć i jakiej krzywdy dokonać innym. Większość ludzi woli nie dostrzegać życia takim jakim jest a nie składa się ono tylko z dobrych rzeczy, oczywiście żyje się tak wygodniej ale zamykanie się w bańce mija się mocno z celem i darem życia. Coś co natomiast łączy bardzo wielu ludzi w serialu i w życiu i czego świadkami jesteśmy codziennie choć rzadko zauważamy to znieczulica, wyciąganie telefonów i nagrywanie zamiast pomoc, brak reakcji na drobne krzywdy ale i te większe również.

Puentą będzie aby doceniać swoje życie, otaczać się w nim wartościowymi ludźmi, mówić bliskim jak najczęściej że ich kochamy i dążyć do bycia najlepszą wersją samego siebie bo życie samo w sobie to bardzo krótka podróż.

wronakosz1

Innymi słowy polecasz ten serial? Warto go obejrzeć? Nie nudzi za bardzo? gra aktorska i scenariusz przyzwoite?

ocenił(a) serial na 10
komarrek27

zdecydowanie!

wronakosz1

Z jednej strony się zgadzam z tym, że the 8 show pokazuje pewną naturę ludzką, ale według mnie gdyby nie szalona 8 to wszystko mogłoby się potoczyć zupełnie inaczej i spokojniej (według serialu). To ona głównie prowokowała i wymyślała okrutne rzeczy, 6 jej trochę w tym pomagał, ale też nie był całkowicie normalny. Jakby się ta historia potoczyła bez tej dwójki? Sam eksperyment o którym mówisz pokazywał to, że zwykli ludzie potrafili wchodzić w rolę i stawać się zupełnie kimś innym. Według mnie ten serial nie do końca to pokazywał. Tacy jacy ci ludzie byli przed "the show" to praktycznie tacy mniej więcej pozostawali. Ich natura za mocno się nie zmieniła, a to byłoby ciekawsze do zobaczenia :) Jakby na przykład dobrzy ludzie stawali się totalnie źli jak w Auschwitz. Jedyną postacią która się dosyć mocno zmieniała to 1, ale też uważam, że nie jakoś drastycznie. No nie wiem, może to tylko moja opinia. Ale sam serial mi się podobał :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones