PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=581312}

Taniec rządzi

Shake It Up!
5,7 5 831
ocen
5,7 10 1 5831
Taniec rządzi
powrót do forum serialu Taniec rządzi

Nie rozumiem czemu akurat TEN serial, ze wszystkich emitowanych na DC, jest najbardziej krytykowany. Nie
wyróżnia się niczym od przeciętnego disney'owskiego sitcomu. Ten sam schemat (grupa dzieciaków pragnąca
spełniać swoje marzenia, relacje domowe z rodzicami itd.), postacie do siebie bardzo podobne (np. Rocky i Avery z
"Blog na cztery łapy" świetne uczennice, Cece i Dez z "A&A" jako ci najgłupsi, Ty, Jackson z "HM" i Cameron z
"Nadzdolnych" jako starsi, głupsi i mniej doceniani bracia...) . Co sprawia że np. "A&A" ma lepszą średnią? Dla mnie
właśnie ten serial nie ma żadnego ale to żadnego przesłania. W "Taniec rządzi" było poruszanych parę ważnych
kwestii. Przyjaźń jest tutaj bardzo dobrze pokazana, jej wzloty i upadki, lekkomyślność Cece i rozsądek Rocky. Jasne
że serial nie jest mistrzostwem ale tak bardzo zły też nie jest. Bohaterki są takie jakie są, ale przynajmniej są dla
siebie przyjaciółkami, wspierają się, a jeśli pojawiają się jakieś zgrzyty to serial jasno pokazuje co jest słuszne a co
nie. Ktoś ma zarzut do ciuchów, które noszą główne bohaterki. A co to ma wspólnego z fabułą i wartością tego
serialu? W KAŻDYM serialu Disney'a aktorzy ubierani są w taki sam sposób jak w "TR". Nigdy nie chodzą w tym
samym, ciuchy z górnych półek itd. Ale tylko "TR" się za to obrywa. Ktoś też mówił że dla bohaterek serialu
najważniejsze są ciuchy. A kiedy tak było powiedziane? To że lubią chodzić na zakupy to jeszcze nic nie znaczy. Każda
kobieta/dziewczyna lubi ciuchy. Ja przynajmniej takich nie znam. Mężczyźni mogą tego nie rozumieć, ale tak jest.
Każda z nas chce ładnie wyglądać i nikt mi nie wmówi że jest inaczej. Dlaczego więc zarzucane jest to bohaterkom
tego serialu? Nie zauważyłam żeby spędzały całe dnie na zakupach. Akcja toczy się głównie w studiu, domu lub
szkole, więc nie rozumiem skąd wniosek że ciuchy są dla nich najważniejsze. Poza tym są nastolatkami, sama
kiedyś byłam nastolatką i uwielbiałam się przebierać. Mam nastoletnie siostry, kuzynki, które również lubią się
malować i stroić. Rozmowy moje i moich koleżanek z kierunku też dotyczą w większości ciuchów, kosmetyków i
związków. To normalne rozmowy między przyjaciółkami. A wy oceniacie serial nisko bo uważacie że jest "płytki".
Każda z dziewczyn/kobiet jest w jakiś sposób płytka. To samo dotyczy chłopców/mężczyzn. Wszyscy patrzymy na
wygląd bo to właśnie on wpływa na nasze pierwsze wrażenie. Nikt mi nie powie że widząc kogoś pierwszy raz na
ulicy nie ocenia go po wyglądzie. Jasne że są głębsze wartości, charakter, pomaganie innym. Ale nikt z was mi nie
powie że non stop 24 godziny na dobę myślą o innych a nie o sobie bo w to nie uwierzę.
Ktoś może uważać że aktorki źle grają. Ale czy grają na tyle źle żeby dać serialowi 1?
Może i zaraz mi się od większości z was oberwie, może część się ze mną zgodzi. Nie wiem. Ale chciałam się
wypowiedzieć bo wiele osób nie szczędzi sobie ostrych słów krytyki. Jeżeli ktoś chce ze mną podyskutować to proszę
uszanować moje zdanie. Forum jest właśnie po to. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 5
Lola140392

W sumie zgadzam się z tb, chociaż serial nie jest jakis genialny to nie jest taki zły ;/ W sumie jak wszystkie seriale DC

ocenił(a) serial na 3
Lola140392

Widzę że pani nie uważnie oglądała serial.

1. Pierwsze pudło....akcja wcale nie toczy się głównie w studiu. Bo studio jest ograniczone do jednej lub dwóch, 1-2 minutowych scen po której następuje szybki przeskok w inną scenerię i rzadko kiedy zdarza się, że większość odcinka toczy się w studio. Takich odcinków było tak wiele, że można było by je policzyć na palcach jednej ręki.

2. Co negatywnego jest pokazanego w serialu? Wystarczy obejrzeć pierwszy odcinek i casting do Shake it up. I widać w nim jedno przesłanie "Wygląd na pierwszym miejscu!". Pamietasz może takiego świetnie tańczącego chłopaka z owego castingu? Producent programu, był nim zachwycony, ale ostatecznie odrzucił go....."Świetnie tańczysz, ale masz nieodpowiedni wygląd. Więc wylatujesz.". Do tej pory pokazywano, że prawdziwy talent obroni się sam i pokona każde przeciwności losu. A tutaj jest odwrotnie, że nic się nie liczy poza wygladem. Co z tego, że jesteś utalentowany, skoro niedopowiednio wyglądasz? A takich rodzynków w serialu jest więcej.

3. Główne bohaterki, to kolejny powód do krytyki. Są głupie, ciągle się panoszą. Myślą, że są wielkimi gwiazdami, chociaż są tylko drugoplanowymi tancerkami.

4. Mylisz się, dla Cece największą wartość przedstawiają jej ciuchy.

ocenił(a) serial na 6
christinearron

A ja widzę że chyba moja wypowiedź została źle zrozumiana.

1. Napisałam, że akcja toczy się w studiu ale wymieniłam również dom (chodziło mi głównie o mieszkanie Cece) i szkołę. Mozna by tutaj wymienić jeszcze Crusty's, bo bohaterowie również często w niej przesiadują. Nie zgodzę się że mało jest scen ze studia. Może w 3 sezonie faktycznie, ale w pierwszym i drugim owszem.

2. Z tym punktem się zgodzę. Faktycznie, chłopak miał talent i ocenianie go przez pryzmat stylu ubierania było niesprawiedliwe. W tym przypadku przyjęcie Rocky do programu było śmieszne, bo ani trochę nie umywała się do tego chłopaka. Niestety w tym momencie zostało pokazane, że wygląd sie liczy bardziej niż talent... Co jest na minus.

3. Tutaj też po części sie zgodzę. Myślę jednak że z sezonu na sezon dziewczyny dorosły i zaczęły dostrzegać co jest bardziej w życiu ważne. Zaczęły nad sobą pracować i przyznawały się do błędu. A to "gwiazdorzenie" wydaje mi się że bardziej było widoczne u Cece, której zależało tylko na sławie. Gdy była szansa żeby się pokazać, zawsze się gdzieś pchała i ciągnęła za sobą Rocky (często wbrew jej woli, czego przykładem jest próba dostania się do Los Angeles). Myślę że trzeci sezon był dla dziewczyn przełomowy. Gdy nie miały możliwości występów w programie i zajęły się innymi sprawami, podejrzewam że wiele się nauczyły. Stały sie w pewnym stopniu od siebie niezależne.

4. Tutaj mam wątpliwości. Okazywała wiele zainteresowania ciuchami, ale na pewno nie zawsze tak było. Było kilka odcinków że okazuje niezdrowe zainteresowanie zakupami, ale chyba nie do tego stopnia żeby się w tym zatracić.

Na koniec chciałam zauważyć, że wcale nie miałam zamiaru udawać znawcy i udowadniać, że znam serial na wylot bo tak nie jest. Jestem w miarę na bieżąco z odcinkami, gdyż mam młodsze rodzeństwo i Disney Channel leci bez przerwy. Chciałam tylko podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Serial oceniłam na 6 bo uważam że nie jest tak całkiem zły. Da się obejrzeć, pośmiać w pewnych momentach, choć Cece i Rocky to faktycznie najsłabsze postacie. I tak jak pisałam, w paru rzeczach się z tobą zgadzam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones