PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=609260}

Statek

El barco
7,8 6,6 tys. ocen
7,8 10 1 6617
Statek
powrót do forum serialu Statek

Siemasz wszystkim . Pytanie jak w temacie . Macie jakieś pomysłu . Wielki Happy end ? ;>

bezkitukotku

ja mam nadzieję na happy end :) oby Ainhoa zeszła się z Ulissesem, a Burbuja znalazł akceptację u Marimar, chociaż będzie to dla niej szok jak zobaczy skutki jego "wypadku". Ciekawa jestem czy poza wyspą zachował się jeszcze jakiś kawałek lądu ale wszystko na to wskazuje skoro widzieli nadlatujący samolot... mnie również szkoda, że na tym sezonie skończą El Barco bo jak dla mnie był świetnym następcą El Internado a z całą pewnością niezamkniętych wątków starczyłoby na jeszcze kilka serii

ocenił(a) serial na 10
smerelerk

ja też mam nadzieję, że Ainhoa i Ulisses będą razem ;> ale nic nie wiadomo. trochę mam namieszane w głowie bo dużo się dzieje teraz i nie wyobrażam sobie, że to się nie długo skończy. nie będę mogła spać po nocach bo będę myślała co by mogło się stać dalej, hehe :D oglądałam do 14 odcinka urywkami ale po hiszpańsku, nic prawie nie zrozumiałam.. :P i Ulissesa jak nie było tak nie ma jeszcze w 14. ale w 15 już chyba będzie bo jak pokazywali co w następnym odcinku to Palomares mówił " Ulisses " i był ździwiony. jestem spokojna tylko o to, że nic mu się nie stanie bo ta ruda francuska powiedziała, że jest wybrańcem ;D ;>

ocenił(a) serial na 10
emmallyn

no, a poza tym śmierć głównego bohatera nie byłaby zbyt ciekawa :P

emmallyn

Uwaga spojlery, jak ktoś nie chce wiedzieć to niech nie czyta!!!!!!!
Oglądałam 15 odcinek i niestety Palomares mówi te słowa na samym końcu odcinka. Ulisesa nie widać w ogóle. Będzie dopiero w 16 odcinku, w którym będzie się naprawdę dużo działo, skoro mamy poznać rozwiązanie wszystkich zagadek. Z tego co oglądałam, to Ainhoa będzie miała dylemat, bo Max się zdeklaruje z uczuciami do niej, a ona jeszcze nadal myśli o Ulisesie. W każdym razie czeka nas sporo emocji, ponieważ Valeria zostanie ranna i Ulises z Maxem będą się starali dostać na statek po narzędzia chirurgiczne dla Julii. Tymczasem Gamboa, żeby odzyskać córkę, która myśli, że to ojciec Estelli jest jej ojcem, ma zabić Ulisesa, ale zdaje mi się, że na tyle przeszedł na "jasną stronę mocy", że jednak tego nie zrobi. Zafundują tylko mały teatr tym na statku.
Ciekawe, bo Ulises skacze z samolotu, który przelatuje nad wyspą i zrzuca również skrzynię, w której Palomares z Cho i Ramiro znajdują zapas pampersów i innych rzeczy. Zdziwieni zauważają, że te rzeczy musiał wybierać ktoś kto ich wszystkich dobrze zna i wie czego im najbardziej brakuje i za czym tęsknią. W skrzyni znajdują tez broń. Wtedy właśnie pojawia się Ulises. Skąd się wziął samolot? Gdzie wystartował i skąd się wziął w nim Ulises?
Marimar dostaje się na Gwiazdę Polarną w stroju nurka i spotyka się z Burbują - przeżywa szok, bo nie wiedziała nic o wypadku, ale w końcu zaakceptuje Burbuję. Ale skąd ona się tam wzięła, skoro była na statku z rudą, która jest w tej chwili na wyspie? Właściwie to wyglądało na to, że Marimar i Ulises zostali uwięzieni przez załogę francuskiego statku, więc jak to możliwe?
Oj nie wiem jak wytrzymam do tego 16 odcinka :D

ocenił(a) serial na 10
Honda_74

o Boże! no to się porobiło :o
ja nie chcę zakończyć na 3 sezonie :( tyle się będzie działo.. trochę mnie to denerwuje, że jest dużo zagadek które nie zostały rozwiązane i ciągle się zastanawiam o co chodziło..

emmallyn

No to można się trochę podenerwować tym co się zdarzy w ostatnim odcinku... http://www.antena3.com/series/el-barco/avance-el-barco/ulises-despide-ainhoa_201 3021900309.html

ocenił(a) serial na 10
Honda_74

ciekawy fragment...ale badzmy dobrej mysli:)

ocenił(a) serial na 10
Honda_74

Wiecie może gdzie można obejrzeć 15 odcinek i 16 z sezonu 3. Są tylko trailery a nie ma całego odcinka. Wyczytałam na stronie że ma być dzisiaj puszczony w telewizji o 22:30. w Polsce szybko sie nie pojawi.

Kaarolina1996

jak ktoś chce teraz online oglądać - na żywo - to można tu http://www.antena3.com/directo/

Honda_74

sorry jeszcze raz http://vertdtgratis.es/

ocenił(a) serial na 10
bezkitukotku

moim zdaniem wszyscy zginą(choć nie chce tego) ;]

ocenił(a) serial na 10
wilczek843

z tym bym się nie pogodziła :o

ocenił(a) serial na 10
emmallyn

Po takich trudnosciach by ich usmiercili?totalny kanal....nie zrobia tego...tak mi sie wydaje...cala historia stracilaby wtedy sens..

bezkitukotku

widziałam zdjęcia promujące 16 odcinek i wydaje mi się, że na koniec będzie coś w stylu "5 lat później". Jest zdjęcia przed ślubem Ainhoy, gdzie jest De la Cuadra z Salome, która trzyma ich dziecko (takie kilkuletnie):)

ocenił(a) serial na 9
nieznajoma12

też widziałam to zdjęcie, ale to dziecko kilku lat raczej nie ma, liczyłabym mu wiek raczej w miesiącach:)

Alutka20081

Fragment 16 odcinka, ktos wie co oni mówią??
http://www.youtube.com/watch?v=eloQmAI6T8A

nieznajoma12

Generalnie się żegnają ze sobą. Ainhoa ma przeczucie, że nie zobaczy już Ulisesa i mówi do niego, że wspaniale było być jego dziewczyną, a Ulises odpowiada jej, że wspaniale było być jej chłopakiem.
To tak mniej więcej.

Honda_74

wiec nic nadal nie wiemy :( ,,,,Jutro wszystko sie okaże !!! oby Ainhoa byla z Ulisesem!!

ziomily1990

niezłe emocje prawda? :) szkoda się żegnać z takim dobrym serialem, żałuję, że nie bedzie więcej sezonów ale wydaje mi się, że całkiem zgrabnie zamykają fabułę, właściwie w ostatnich kilku odcinkach wyjawili większość sekretów, poznaliśmy motywy działania Gamboa i teraz już cięzko złościć się na tego drania bo sam kapitan przyznał że ojciec jest w stanie zrobić wszystko dla swojego dziecka. Mam nadzieję, że mimo iż smutne zakończenie byłoby pewnie bardziej spektakularne to jednak twórcy uznają, że większość widzów chce jednak happy end :) Pozdrawiam wszystkich fanów!

smerelerk

a ktoś może ogląda na żywo ?? ;)

ocenił(a) serial na 8
smerelerk

Nie no hiszpańskie seriale mają to do siebie, że często jest happy end..co prawda wcześniej wykańczają połowę bohaterów ale zawsze:) Szkoda, że tak szybko kończą serial bo jak dla to ten cały związek z Maxem jest naciągany. Z Ulissesem Aihnoa buduje relacje od 1 sezonu a tu wpada nagle Max który nawet nie wiadomo czy jest dobry czy zły i już wielkie love. Ja tego nie kupuję.

klaudia2251

nie do końca mają happy end... w jednym z nich np. zabili jednego z głównych bohaterów na sam koniec kiedy wydawało się, że już wszystko będzie ok ;) oni lubią uśmiercać postacie dlatego te obawy są niestety całkiem uzasadnione. A co do relacji Ainhoa Max to na początku wkurzała mnie jej postawa bo widać było, że czuje chemię do niego ale w ostatnim odcinku w rozmowie z Vilmą wyjaśniła, że mimo że on jej się bardzo podoba ona nadal nie może przestać myśleć o Ulisesie dzięki temu uratowali ją w moich oczach bo sorry ale jak można wymienić Ulisesa na Maxa? ;) a Maxa nie trawię za to, że podrzucił jej zdjęcie Ulisesa z tą laską, tym bardziej, że okazało się, że Ulises nie zrobił nic złego.

smerelerk

Ja tak sobie po cichu myślę, że może Gamboa z Ulisesem tylko będą udawać to, że on go zabił. W zapowiedzi odcinka Gamboa mów do Ulisesa, że potrzebuje jego pomocy. Może sobie po cichu ustalą, że będą udawać. W końcu Ulises nie przypłynął na statku na wyspę, tylko wyskoczył z samolotu ze spadochronem, co może oznaczać, że są jeszcze inni ludzie, którzy być może w ostatniej chwili przybędą z pomocą załodze statku. Nie pozostaje nic innego tylko czekać na premierę odcinka :)

ocenił(a) serial na 8
Honda_74

Też mi się tak wydaje:) Nie no...dam sobie rękę uciąć, że Ulisses będzie z Aihnoą choć ona na to nie zasługuje:p

ocenił(a) serial na 7
klaudia2251

Też mam nadzieję, że nie uśmiercą Ulissesa ...
Miejmy nadzieję ,że Aihnoa będzie z Ulissesem .

No ale pozostaje nam tylko czekać .

bezkitukotku

W rozmowie z producentem i twórcą serialu na temat zakończenia jest informacja, że ten ślub Ainhoi odbywa się w rok po wydarzeniach na wyspie. Nie wiadomo jednak nadal z kim ten ślub :)
Co do rozwiązania wszystkich zagadek, to na pewno dowiemy się na temat Projektu Alejandria. Poleje się też trochę krwi, ale nie będzie zbyt wielu ofiar w ludziach ;)
Jutro będę mogła powiedzieć więcej po obejrzeniu odcinka.

ocenił(a) serial na 9
Honda_74

Moim zdaniem, ślub Ainhoy był z Ulisesem, choćby zważając na ich rozmowę przez walkie kilka scen wcześniej. Zresztą, na dłuższą metę, w porównaniu jej związku z Ulisesem i jej związku z Maxem, ten drugi chowa się bardzo daleko... Spójrzmy prawdzie w oczy - Ainhoa chyba wolałaby Ulisesa, bo pomimo wszystkiego, coś między nimi nadal było. A ona i Max to nigdy nic.

Agas99

To już wiemy wszyscy, że ślub był z Ulisesem :)
Wielu jednak nadal miało wątpliwości, ponieważ nie zostało to pokazane w tradycyjny sposób - nie stanęli obok siebie przed ołtarzem :P Producenci serialu na oficjalnej stronie zamieścili wyjaśnienie, w którym jasno napisali, że to o ten właśnie ślub chodziło :)

Honda_74

nie możemy zapomnieć, że Ulises jest świetnym pływakiem, i umie wstrzymać oddech na dłużej niż "normalni" ludzie tak więc może faktycznie odegrają z Gamboą scenkę, że Ulises pada do wody po strzale a potem dopłynie na statek aby pomoć mu odzyskać córkę

ocenił(a) serial na 10
smerelerk

Mi się wydaje że ten koniec będzie taki że Ainhoa weźmie ślub z Ulisesem. Myślę jednak że mimo że Max czuje coś do niej ona nadal będzie kochać Ulisesa a tak po za tym pamiętam jak oglądałam odcinek kiedy Ulises z Ainhoą rozmawiali o ślubie gdy Ojciec Ainhoi brał ślub. I Ulises stwierdził że nie lubi ślubu, a Ainhoa na to że to ważne i dla niej to piękne.. Ainhoa razem z Julią dokuczały Ulisesowi Gdy on sprawdzał jakie odgłody odchodzą z szybu a gdy szła na nich wielka fala Ulises powiedział do Ainhoi że chce żeby już zawsze był tylko z nią, żeby nie patrzała sie na innych chłopaków i nie grała z żadnym chłopakiem na fortepianie(miał na myśli Maxa). Dla Ainhoi jest ważny ślub i wydaje mi się że mimo że lubi Maxa jednak wyjdzie za Ulisesa.. nie wiem moze sie mylę ale łączy mi sie ta sytuacja i miała by sens.

ocenił(a) serial na 10
Kaarolina1996

A i jeśli ktoś będzie wiedział gdzie będzie można znaleźć ostatni odcinek który ma mieć premiere dzisiaj, Nawet bez tłumaczenia niech da znać :) uwielbiam ten serial.. ale strasznie zawiedziona jestem że 3 sezon kończy wszystko.

Kaarolina1996

spokojnie znajdziesz :) ja oglądam online zazwyczaj w dzień po premierze już jest. Ale FINAŁ bym chciała na żywo obejrzeć dzisiaj!!! zna ktoś może jakieś strony które to umożliwiają? wkurzyłam się bo 2 sezon bez problemu można było na antena 3 w el modo salon oglądać a nagle zablokowali i jest dostępne tylko w Hiszpanii :(

smerelerk

Gdybym zajrzała wcześniej to bym dała linka do oglądania na żywo, bo zawsze oglądam na żywo.. Powiem tylko tyle, że brak mi słów, odcinek finałowy to dla mnie to jedno wielkie nieporozumienie. Może jak ochłonę to inaczej na to spojrzę, ale wątpię.

ocenił(a) serial na 10
beatkab87

spodziewałam się lepszego odcinka... Powiem tylko, że głupszego zakończenia wymyślić nie mogli...

paulinka32131

Nie tylko my tak sądzimy.. czytam komentarze na fb i wszyscy piszą to samo.. niezrozumiałe i głupie zakończenie. Przykro, że dobry serial kończą w taki sposób. Mi to przypomina to co stało się z "Lost"..

ocenił(a) serial na 10
beatkab87

też czytałam komentarze na fb ... mi również przypomina "Lost"
szkoda bo moim zdaniem tym finałowym odc zepsuli cały serial... ja już nawet nie czekam na odc z polskimi napisami bo nie ma sensu.. ;/

ocenił(a) serial na 10
paulinka32131

No właśnie szukam i znaleźć nie mogę..

Kaarolina1996

Czego szukasz? Filmu do pobrania czy online?

Honda_74

bez tłumaczenia już można oglądać, linki są na hiszpańskich stronach jak seriespepito, ale wciąż twierdzę że zakończenia tak zniszczyli, że nie warto oglądać

beatkab87

jestem zawiedziona koncem serialu. I nadal nie wiem czy Ulisses przezył i i czy ainoha z nim wzieła ślub , nie znam języka. I nie wiem co na koncu powiedział ricardo do ainhoi...grrr

ocenił(a) serial na 8
xenia281

okazuje się, że Ulises przeżył, jednak wyłapać w odcinku jest to bardzo ciężko (fromulatv to wyjaśnia: http://www.formulatv.com/noticias/29569/el-barco-echa-cierre-giro-inesperado-vol viendo-pasar-/) to co pamiętam: Ricardo dał Ainhoi monety, które należały do niego i jego pierwszej żony, mówił, że jedną zgubił ale nigdy się do tego nie przyznał Marisie. I że ona chciałaby by teraz należały do niej. Pytał się też gdzie jest pan młody i Ainhoa odpowiada, że w drodze, a przynajmniej ma taką nadzieję

RiDka

TE monety to taki ślubny zwyczaj hiszpański. Jeśli dobrze pamiętam to młodzi sobie podczas ślubu kościelnego przekazują te monety, ale nie pamiętam kto komu i dlaczego ;)

RiDka

to zdanie że jest w drodze pamiętam, ale wciąż nie jestem do końca przekonana czy przeżył, bo to bardzo naiwne..

beatkab87

no własnie niby w drodze a siedział tam gdzieś na skale;/

ocenił(a) serial na 8
beatkab87

naiwne i to bardzo... przeżył dostając 4 kulki, wygląda na to, że Ulises to jakiś superbohater xD . Ale wydaje mi się, że miało to być tak...Ulises miał zginąć w 3 temporadzie (Mario miał nie brać udziału w przypuszczalnej 4), ale chcieli by serial miał swój happy end, więc mamy to całe "zmartwychwstanie" niczym w "Modzie na sukces"
tym bardziej, że w zeszłym tygodniu Blanca i Mario nagrywali ostatnie swoje ostatnie kwestie

RiDka

Mógłby ktoś coś więcej o zakończeniu powiedzieć? ^.^

Kvach

Zabili go i uciekł ;)

Honda_74

coś w tym stylu :) mam mieszane uczucia teraz co do finału... spłakałam się jak głupia myśląc, że Ulises zginie a tu niespodzianka...jak już miało być tak naiwnie to mogli dać ten happy end z endem czyli zakończyć ślubem a dopiero po ślubie na nowo odwalić akcję z kolejnym prawdopodobnym końcem świata. Czytałam że koniec 3 sezonu El Barco może być początkiem nowego serialu i można uznać, że wiele na to wskazuje ale jednak to są tylko plany i jak im nie wypali ten projekt to my fani El Barco dostaliśmy finał de mierda :) jakby to powiedział Juan "pero que cońo"

smerelerk

Witam wszystkich! Wasza dyskusja zachęciła mnie do tego stopnia, że postanowiłam założyć konto i podyskutować z Wami :)
Bardzo trudno wyłapać w odcinku fakt, że to Ulises jest panem młodym. Ale padają tam słowa (w momencie, kiedy narrację prowadzi Ulises i Ainhoa, wypełnioną informacjami na temat tego, co w czasie roku zmieniło się na wyspie) Ulisesa: "Co do mnie i Ainhoi - nawet kule Gamboi nie były w stanie postawić kropki w naszej historii." Tylko powiedzcie mi, bo być może to przeoczyłam - dlaczego Ulises był taki ważny, że padł na niego wyrok?
Co do finału serialu to cóż... wiadomo, że nie był najlepszy. No, ale biorąc pod uwagę, że decyzja o zakończeniu serialu padła nagle i niespodziewanie, to chyba wycisnęli z tego, co mogli (zwłaszcza łzy ;) )

Sonrisa_Karo

No i nie dodałam, że po tych słowach Ulisesa, dopowiada Ainhoa, że on przyrzekł kochać ją w zdrowiu i chorobie, potem włącza się znowu Ulises i uzupełnia - w bogactwie i biedzie, a potem jest coś, że pod palmami i cos tam, coś tam :P Tego już zrozumieć nie potrafię. Ich własna przysięga małżeńska z adekwatnymi wstawkami :P A na końcu wielkie: NA ZAWSZE.