PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624034}

Spartakus: Zemsta

Spartacus: Vengeance
7,8 39 819
ocen
7,8 10 1 39819
6,2 5
ocen krytyków
Spartakus: Zemsta
powrót do forum serialu Spartakus: Zemsta

Autorzy serialu poszli ciekawą drogą. UWAGA SPOILER. Okazuje się, że zaserwują nam obrazki z młodości głównych bohaterów z czasów poprzedzających akcję 1 sezonu. W odcinku drugim "Vengeance" dotyczy to Doctore, występuje naturalnie ojciec Batiatusa, niewykluczone zatem, że w kolejnych retrospekcjach zobaczymy też i samego Batiatusa. Autorzy serialu są sprytni. Idąc tą drogą, serial można rozciągnąć i na 9 sezonów.

Dla wrażliwych ostrzeżenie. Póki co, jest jeszcze bardziej brutalnie niż było. W gruncie rzeczy to serial to prawdziwe gore w czasach starożytności.

ocenił(a) serial na 5
Nick_filmweb

Jeszcze wiekszym gore i częstszymi scenami ruchania chca zatuszowac brak pomyslu na dobry scenariusz. Jak narazie to jest bardzo srednio i nie umywa sie do 2 poprzednich sezonow

ocenił(a) serial na 4
danteusz

dokładnie tak obejrzałem drugi odcinek i jest słabiutki akcja o niczym nie wiem mam nadzieję że to cisza przed burzą albo coś ?

grzesiekmistrz

Ja też nie jestem specjalnie zachwycony, najbardziej złożoną osobą wydaje się właśnie
Oenomaus i Ashur. To ich chce się oglądać. Mimo, że McIntyre stara sie jak może, to póki co wypada najsłabiej z całego zespołu, prym wiedzie Crixus. No, ale poczekajmy.

ocenił(a) serial na 6
Nick_filmweb

Mhm, "nowy" Spartacus jakoś mi nie podchodzi, taki nijaki jest, za mało się drze, za mało emocji okazuje. Hmm, mam nadzieję, że będzie dobrze. Mam odczucia jak po pierwszym sezonie. Po obejrzeniu pilota myślałem, że to jakiś cholerny skandal. Ale im dalej oglądałem tym naprawdę bardziej byłem ciekawy, a w ostateczności zachwycony serią.
Nie jest źle, ale wszystko na razie dzieje się samo sobie. Liczę na kolejne odcinki. W sumie to myślę, czy by nie darować sobie oglądania jednego na tydzień a zabrać się kiedyś za cały komplet od razu...

ocenił(a) serial na 3
danteusz

Dokłądnie, o ile pierwszy sezon był kapitalny, zwłaszcza zakończenie. O tyle dalej już tylko odcinali kupony i próbowali ogłupić/przyciągnąć widza większą dawką przemocy i seksu, nie tędy droga. O ile w Krew i Piach seks i przemoc nadawała przemyślanej fabule "ostrości", pokazywała zezwierzęcenie społeczeństwa o tyle w drugiej części było już tylko prymitywnie. Po piątym odcinku stwierdziłem, że naprawde nie warto tego oglądać, zawód, nuda i irytacja. Dałem 3 ale myśle, że i tak zawyżyłem ocenę. Opłaca się oglądać kolejny sezon bez oglądania do końca 2 sezonu? A jaki ma się porównianie do 1 części Bogów Areny?

ocenił(a) serial na 8
Jabolak

Jeśli oglądnąłeś tylko 5 odcinków ,,Zemsty" to wiele straciłeś. Koniec jest kapitalny, według mnie wręcz genialny.

Nick_filmweb

Gdzie obejrzeliście?

ocenił(a) serial na 5
alien_2

Na telewizorze.

ocenił(a) serial na 8
alien_2

W domu.

tomciog18

Ja też w domu.

ocenił(a) serial na 9
Nick_filmweb

Fajnie, że Ashur się pojawił, teraz spuści lanie Oenamusowi( było w jednym spoilerze), ciekawe co tam jeszcze wykombinuje.

tomciog18

Dziękuję, już sobie znalazłam:P

alien_2

Napisów jeszcze brak.

Nick_filmweb

Oglądałam bez napisów, można zrozumiec piąte przez dziesiąte chociaż mam wrażenie, że w tym serialu strasznie seplenią. Może to dlatego, że cały czas się otłukują po twarzach.
Odcinek taki sobie, wolałam jak akcja działa się w ludus, jakoś lepiej było to rozplanowane.

alien_2

Ale podoba ci się ten serial? On chyba nie dla dziewczyn:)

Nick_filmweb

A czemu nie dla dziewczyn?:P

alien_2

No jak to, zarzynają się jak dzikie bestie, wulgarność, etc.

Nick_filmweb

Chyba nie byłeś nigdy na wyprzedaży w odzieżowym, podobne sceny;p A serio to lubię ten serial i nie przeszkadza mi lejąca się krew, wulgarnośc itd. Serial jak serial. Zaczęłam oglądac od pierwszego sezonu i spodobał mi się, byłam ciekawa jak przedstawią historię Spartacusa i na razie udaje im się.

ocenił(a) serial na 8
Nick_filmweb

ale czemu uważasz, iż panie nie znajdą tu nic dla siebie?:) owszem jak dla mnie to trochę za dużo wulgarnego seksu, ale walki, mordobicia i szakal w postaci Ashura jest jak najbardziej na miejscu:)
a własnie dobry przykład "alien_2" panowie nie wiedzą do czego mogę być zdolne kobiety by zrealizować swój cel:)

ocenił(a) serial na 9
alien_2

Gdzie znalazłeś ? Ja chciałbym sobie obejrzeć, ale nie wiem gdzie.

gracii

A teraz już nie wiem nawet co to za strona była, wpisz w google nazwę odcinka i w końcu będzie jakiś działający link. Nie ma nigdzie z napisami.

ocenił(a) serial na 9
Nick_filmweb

Widziałem. Chudy on jest wciąż. Bardzo chudy. Nawet ten Duro czy Agron czy jak się ten jeden z braci nazywał jest większy od niego. Miną nadrabia, ale jakby mu Krixos dał z liścia to by się nogami nakrył. Musi podpakować trochę, ale ekspresję ma niezłą. I nieźle wychodzi w scenach walk na miecze.
Długa i ciężka droga Dottore do zostania jednym z kapitanów Spartacusa. Ale fajnie poznać jego historię. Szkoda tylko, że nie pokazali migawek z walki z Teoklesem.
Teraz jeszcze tylko czekam na Gannicusa (w zapowiedziach był na arenie chyba).
Serial nadal trzyma poziom, niestety, na mnie już nie robi takiego wrażenia. Ale mam nadzieję że nadchodzące odcinki to zmienią.

ocenił(a) serial na 8
Nick_filmweb

Jak dla mnie drugi odcinek świetny. Nie zgodzę się, że brak tu pomysłu na scenariusz. Dzieją się dużo ciekawsze rzeczy niż się osobiście spodziewałem. Bałem się, że drugi sezon będzie własnie pozbawiony pomysłu i rozlazły po tym, jak akcja wyszła po za mury ludus, a jestem pozytywnie zaskoczony. To dopiero dwa epizody, tak naprawdę jakby porównać to do dwóch pierwszych epizodów 1 sezonu to jest wręcz dużo ciekawiej. Pojawił się nam w końcu Ashur, młody Syryjczyk - kolejny ciekawy wątek. Podobała mi się scena z przyjściem delegacji Rzymian. Generalnie osobiście nie mam na co narzekać poza wspomnianą posturę Spartacusa. Z mimiką i ekspresją jest już lepiej, bo ta mnie też w pierwszym odcinku nie przekonywała, natomiast kwestia budowy pozostawia nadal trochę do życzenia. Tak czy inaczej ze zniecierpliwieniem czekam na kolejny epizod ;)
I jeszcze pytanie - czy ktoś załapał o co chodzi z tą kartką, którą Ashur przekazał Lukrencji? No nie jestem pewien czy treści tam zawartej nadal nie mamy znać, czy może powinniśmy się już domyślać o co chodzi po tych ich minach na końcu? Jeśli tak, to niech ktoś napisze o co chodzi ;)

Stolarcfc

Nie wiadomo o co chodzi, cośtam razem kombinują;)

ocenił(a) serial na 8
alien_2

Ano że kombinują to wiadomka :> Myślałem, że coś konkretnego apropo tego rytuału może? Najwyraźniej jednak nie. Ogólnie z tym rytuałem motyw mi się nie podobał tak swoją drogą. Po cholere to było to nie wiem, nieciekawie zapchany czas. Chociaż strony fajnie zbudowali "łączone" sceny Doctorka i gościa z młotem + Ilythia i Lukrencja. A może ma być z tego teraz jakiś motyw, że Lukrencja jest jeszcze bardziej błogosławiona niż myślano dotąd bo wywołała tego Doctore? [w sumie tez mało ciekawy motyw] ;)
Niemniej z samej kooperacji jej i Ashura na pewno będą fajerwerki :]

Stolarcfc

Rytuał był dlatego bo Lukrecja robi z siebie wariatkę, siedziała i grzebała w tej kozie a Ilithia się podśmiewała. Tyle że Lukrecja już coś kombinuje:D Podoba mi się powrót Ashura, może serial w końcu czymś zaskoczy.

ocenił(a) serial na 8
alien_2

No rozumiem, czyli już wiemy, że w rzeczywistości nie jest wariatką tylko taką zgrywa ;) No to będzie grubo, nie mam wątpliwości :D

ocenił(a) serial na 8
Stolarcfc

przeciez to jasne gdy Lukrycja ''blogoslawila'' ludzi Ashur dal jej w kartke z planem jak go wprowadzic do ludus Batiatusa (na bank bylo tam napisane ze wie gdzie jest Oenomaus i ze go przyprowadzi) a ona niby jako blogoslawiona przez bogow wykonala ryrulal dzieki ktoremu to sie stalo (jak widzi Ashura to mowi przeciez ze o to sie modlila wlasnie i gniecie ta notke) dzieki czemu bedzie teraz miala lepsza pozycje i Ilithyia nie bedzie mogla jej zabic (tak jak to probowala zrobic wlasnie podczas tego ''rytualu'') bo Lukrecja bedzie miala jeszcze wieksze wsparcie Glabera a dzieki Ashurowi zlikwiduje Ilithie przy dogodniej do tego sytuacji (z reszta widac ze Glaber dzieki Lukrecji i jej niby ''blogoslawieniu'' przez bogow zyskal poparcie ludu ktorego bez niej by nie mial ona jest jego atutem a teraz sam zapewne w owo ''blogoslawienstwo'' uwierzy. Bardzo widac watek wiary i ogolnie religi i mozliwosci manipulowania przez nia

ocenił(a) serial na 8
ocenił(a) serial na 8
Nick_filmweb

Aha no i jeszcze apropo to szkoda Doctorka. Teraz pewnie go lekka rzeź i poniżenie czeka. I co ucieknie stamtąd? Bo przecież nie będzie pomagał :P Kolejny wątek mogący się ciekawie rozwinąć.

ocenił(a) serial na 7
Nick_filmweb

Wszystko się powoli rozkręca, Spartacus zbiera kolejnych wyzwoleńców, Kriksos jest coraz bliżej Naevii, spisek Lucretia-Ashur jest wielce obiecujący, ale... miałem nadzieję że już w drugim sezonie Spartacus nabierze rozmachu, wszak już na etapie ucieczki z ludus powstanie Spartacusa powinno liczyć 200 gladiatorów, nie dwudziestu lub nawet mniej jak to pokazują w serialu... Ciągle mam nadzieję że pokażą w tym serialu prawdziwe bitwy, ale chyba się tego nie doczekam. Serial ma świetne walki, kostiumy, scenografię, ale mimo wszystko jest kameralny, nie umywa się chociażby do "Rzymu" od HBO.
Wątek z Oenomausem faktycznie jest trochę jak zapchaj-dziura, ale miło się ogląda no i trzeba pamiętać że O. był trzecim w hierarchii dowódcą powstania, więc przybliżenie jego postaci jest właściwe.

cristovao

Ale co wy gadacie o posturze McIntyre'a. Przecież on tak samo zbudowany jak ŚP Whitefield. Porównajcie na fotosach, na posterach.

ocenił(a) serial na 9
Nick_filmweb

Kolego, analizowałem więcej niż parę razy. Liam wygląda jak młodszy braciszek Andy'ego. A co lepsze, Andy przy Krixosie wyglądał jak chuchro, a teraz Liam wygląda jak młody gówniarz. Nawet Gannicus miał więcej masy, chociaż też za bardzo mięśni nie było widać. Liam może i ma mięśnie, ale chudzina z niego.
Ale jak pisałem wcześniej - nieźle wychodzi w scenach walk na miecze.

Bartes123_2

no tak to widać ale chuchro to odradzał bym tego stwierdzenia bo przecierz oni nie są chudzi tylko każdy ma swoją własną niesamowitą posture.. Najlepiej jednak prezentują sie Oenomaus i Krixus z lekką przewagą O. puźniej jest 3. Gannikus 4. Agron 5. Spartakus 6. Raskos (Hamilkar w 1 sezonie miał zajebistą posture) Oenomausa złamały walki w otchłani wkońcu niestety a Spartakus je przeżył, ale on był opatrywany i miał przyzwoite przerwy O. nie. Wontek histori tego doctore jest ciekawy, hehe i młody Kwintus Batiatus. Heh to była idealna okzja na pokazanie jak żyli za jego młodziutkich czasów dawni tytani jak Zefir, Dolor czy Megnetiusz- była o nich wzmianka w 2 sezonie. Przynajmniej krótkie przechodzone sceny. Mówie tak bo wzmianka o nich to najodleglejszy czas całej trylogii. Może w kolejnym odcinku

dejwidoX

Dobra, zostawmy temat takiej a nie innej tężyzny. dejwidoX słusznie napisał, żeden chuchrem nie jest, Ale do czego zdążam.

Ciekawa rzecz. Zwródźcie uwagę na czołówkę, na sam jej koniec, kiedy tworzą się rysowane podobizny bohaterów i pojawia się tytuł serialu. Przecież ta twarz pośrodku to Crixox! A nie Spartacus!

Ja bardzo liczę na ewentualny wątek romasnu Ganicusa z żoną Doctore. Muszą coś z tym zrobić. Ganicusa żre poczycie winy i kto wie, może z jego strony będzie to jeden z powodów przystąpienia do powstania. Ganicus jest przecież w odróżnieniu od wszystkich pozostałych wolnym człowiekiem. Powinien cieszyć się życiem.

ocenił(a) serial na 7
Nick_filmweb

Chyba inna czołówkę miałeś, to Liam jest przecież. Zwróć uwagę na sposób, w jaki układają się włosy
http://img718.imageshack.us/img718/407/spartacusv.png

Odcinek oglądałam prawie 1,5 godziny, nie mogłam w żaden sposób dopasować polskich napisów, a w angielskich przekleństwach nie jestem tak biegła, żeby wystarczyło ze słuchu ;) Jakby ktoś znalazł pasujące do 720p.HDTV.X264-DIMENSION niech da znać. Od razu zaznaczam, że ani napiprojekt ani żadne z polskich serwisów z napisami nie pasowały

ocenił(a) serial na 8
orbitka90

Fakt, że Crixus to to nie jest na pewno i chcieli zrobić Spartacusa, ale ten vector im nie wyszedł totalnie i jakbym miał 20 innych twarzy to bym raczej nie zgadł, że ta ma przedstawiać Liama. Tak więc miał być Spartacus, a nie wyszedł nikt jak dla mnie :P

Fakt, że ze słuchu ciężko, tym bardziej, że nie mówią nowoczesnym nieformalnym angielski, ale z angielskimi napisami spróbujesz? O tyle o ile ja bym ze słuchu również miał problem to z nimi już idzie w miarę gładko. A jak polskie napisy próbowałaś korektować W BestPlayerze?

ocenił(a) serial na 7
Stolarcfc

Oj, próbowałam, tyle, że w AllPlayerze. Napisy opóźniały się od 9 sekund do prawie 2 minut pod koniec odcinka, Nick podesłał mi, jego plik ma taką samą wagę, jemu pasowały.
Z napisami angielskimi "normalny" serial obejrzę, ale tu mi szkoda coś przeoczyć, nie zrozumieć :)

ocenił(a) serial na 8
orbitka90

To fakt, że tutaj angielski jest wyjątkowo ciężki. Inwersje można sobie poćwiczyć na maturę xP Tak czy inaczej ja nie jestem w stanie wyczekać do momentu pojawienia się PL, a jak jeszcze takie problemy wychodzą jak mówisz to tym bardziej współczuję i wolę narazić się na umykanie pojedynczych stwierdzeń.

A tak jeszcze btw. jak myślicie w którym odcinku zginie Rhaskos? :P Bo wydaję mi się, że nie ma opcji żeby koleś pożył zbyt długo :P
Jakbym miał typować to myślę, że po pijaku będzie dobierał się do Miry i zabije go albo ona albo sam Spartacus z czego się zrobi bajzel "w obozie". W sumie to żal mi nie będzie, wyjątkowo wnerwiająca postać :P

ocenił(a) serial na 8
orbitka90

To pewnie masz jakieś dziwne Dimension, bo też je mam i od niedzieli są ekstra napisy w Napi-projekt ;).

ocenił(a) serial na 7
tomciog18

Mam już 480p.XviD.AC3.WiZARDS.KsY, trwa tyle samo, co Dimension, a napisy pasują. Później przejrzę, ale na pewno poszczególne sceny są dokładnie o tym samym czasie. Dziwny jest ten świat po prostu

ocenił(a) serial na 8
Nick_filmweb

Lubię retrospekcje w serialach, ale jak najbardziej rzeczowe i nie zajmujące zbyt wiele czasu głównemu wątkowi. W tym odcinku były trochę przydługie. Mam nadzieję, że skrócą o parę minut i będzie dobrze.
Ogólnie odcinek lepszy od pierwszego. Miałem nadzieję, że zdobędą więcej willi, zamiast tylko jednej. Nie podoba mi się, że Doctore został złapany i to jeszcze przez Ashura. Ogólnie nigdy nie lubiłem tego szczura i żałuję, że się pojawił. Fajnie pootwierane kilka wątków i niesamowita końcówka. Mam nadzieję, że akcja trochę przyspieszy i oczy przyzwyczają się do Liama. Kolejny odcinek na pewno obejrzę.

Nick_filmweb

Mnie irytują te zwolnienia podczas walki, jest ich za dużo.

ocenił(a) serial na 7
Demolka25

Wybulili na sprzęt pozwalający robić takie zdjęcia masę kasy, więc nie ma co liczyć, że zmniejszy się ilość scen walki tak kręconych. Przeszkadzało mi to tylko przy przejmowaniu willi, w kolejnej walce już nie.

Mniej akcji, a więcej egzystencjalnych problemów się pojawiło. Będę na takie coś narzekać pod koniec serii, teraz jeszcze nie wypada.

orbitka90

napiprojekt pasuje do tych z chomikuj :) tam są bardzo dobre wersje. Acha wiecie co mnie przeraża w ewentualnie w puźniejszych odcinkach- to to że Kriksos wkońcu odnajdzie Neavie, cholernie mi szkoda takiej pary naprawde, zostali w bydlacki sposób rozdzieleni niemalże tak samo jak Sura z Spartakusem :( ale wyobraźcie sobie jak ona bedzie wyglądać i sie zachowywać jak już ją napotkają. Wiadomo co rzymianie z nią robili po opuszczeniu ludus, to potworne nie dozniesienia ciosy dla kobiety. Widzieliścia jak Sura wyglądała w 1 sezonie odc. 6

dejwidoX

orbitka, jakby co, to mam napisy, które pasują do Dimensiona..

dejwidoX, z pewnością Neavia będzie inaczej wyglądać, ponieważ będzie ją grać inna aktorka niż w 1 sezonie, Lesley-Ann Brandt zrezygnowała z kontynuacji roli w 2 sezonie i w sumie nie wiadomo czy ktokolwiek ją zastąpi, tak więc nie musisz się bać, bo pewnie Crixos dowie się, że Neavia nie żyje.

Jeszcze co do samego odcinka, kurczę, niby to 2 odcinek dopiero, ale czegoś mi brakuje. 1 sezon miał to coś, jakiś rys szaleństwa, była w tym niesamowita pasja, kiedy wspominam ostatni odcinek 1 sezonu to wciąż mam ciary a teraz?
Niby jest ok, ale nie podobają mi się za bardzo dialogi, trochę miejscami sztuczne. Może będzie lepiej.

ocenił(a) serial na 7
Nick_filmweb

Wyślij mi napisy, nie będę musiała ręcznie przestawiać :) orbitka90@wp.pl
To zaspoilerowałeś z Neavią :P
Sztuczność dialogów może wynikać też z tłumaczenia, bo np. "Jam jest Spartacus" powaliło mnie. Nie ma co porównywać poszczególnych epizodów pierwszego sezonu do drugiego. W Blood and Sand głównym motywem było udowodnienie swojej wartości i zmierzanie ku rzeczom większym - czy to Batiatus, czy Spartacus i Crixus.

orbitka90

Nie bardzo zaspoilerowałem, bo akurat to, że aktorska zrezygnowała z roli było podane wszem i wobec jeszcze na długo przed premierą Vengeance.

ocenił(a) serial na 8
Nick_filmweb

Przecież jest inna aktorka grająca Neavię. Nie wchodzicie na stronę starz?
http://www.starz.com/originals/spartacus/cast/Naevia

użytkownik usunięty
Nick_filmweb

Wczoraj obejrzałam 2gi odcinek i mam wielką nadzieję że ten sezon sięr ozkręci bo jak na razie nie jestem zadowolona :(
Sam Spartacus mi nie pasuje jak narazie, animowanej walki jak dla mnie tez troszkę za dużo.
jedyne co mnie zaskoczyło to pojawienie się Ashura :) więc może się zacznie!!!! :)
a co do młodego Batiatusa to też mijnął w retrospekcji z ojcem.
A co sądzicie czy Lucretia nosi dziecko Spartacusa?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones